Skocz do zawartości

rx 5600 xt czy rtx 2060 do tego zestawu ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MariuszB35PL,

Recommended Posts

Czesc,

 

Jestesmy swiezo po premierze nowej karty AMD, na ktora sam osobiscie czekalem z wypiekami na twarzy. Poszukuje karty do grania w FHD w przedziale 1200-1400 zl. Opis moich podzespolow znajdziecie w stopce, natomiast dodam od siebie ze cpu to mocno podkrecony do 4350Mhz Xeon E3-1220V5 (moze dobije do 4,5). 

 

Saphire Radeon 5600 XT Pulse kupie za 1300 zl z x-kom.pl

Gainward Phoenix RTX 2060 kupie z allegro za 1400 zl

 

Ktora wybrac? RTX kusi mnie sledzeniem promieni, ale pytanie do jej uzytkownikow - czy ona w ogole daje sobie z tym rade i czy efekt jest wart swieczki ? Nie potrafie zdecydowac

Link to post
Share on other sites

Z tych kilku tytułów z RT - tam, gdzie efektów jest więcej (Metro, Control) spodziewaj się wyników na poziomie 40-50 fps. W takim nowym CoD fps jest o wiele wyższy (80-100) ale i efekty RT są bardzo subtelne.

 

Jeżeli dla kogoś granie w okolicach 60 fps było do tej pory standardem to można dla tych kilku tytułów wziąć RTX'a.

 

W kwestii tego Phoenixa: tj raczej budżetowa konstrukcja więc żeby było chłodno i/lub cicho wypadałoby zrobić uv. Szafir praktycznie jest gotowy do użycia prosto z pudełka (musisz tylko zworke z Biosem przestawić na performance).

Link to post
Share on other sites

Z tych kilku tytułów z RT - tam, gdzie efektów jest więcej (Metro, Control) spodziewaj się wyników na poziomie 40-50 fps. W takim nowym CoD fps jest o wiele wyższy (80-100) ale i efekty RT są bardzo subtelne.

 

Jeżeli dla kogoś granie w okolicach 60 fps było do tej pory standardem to można dla tych kilku tytułów wziąć RTX'a.

 

W kwestii tego Phoenixa: tj raczej budżetowa konstrukcja więc żeby było chłodno i/lub cicho wypadałoby zrobić uv. Szafir praktycznie jest gotowy do użycia prosto z pudełka (musisz tylko zworke z Biosem przestawić na performance).

 

Cenie Geforca jeszcze za lepsze wsparcie dla technologii physyx czy hairworks, natomiast nie szanuje za sterowniki. Co do Phoenixa, moze i budzetowy ale wlasnie chodzi o koszta, przecietnie rtx jest na rynku polskim drozszy o 100-200 zl. Wydajnosciowo te karty sa praktycznie na tym samym poziomie. Do wyboru w okolicach 1400 zl znalazlem jeszcze Gigabyte OC, ale slyszalem ze wyje pod obciazeniem

Link to post
Share on other sites

W kwestii tego Phoenixa: tj raczej budżetowa konstrukcja więc żeby było chłodno i/lub cicho wypadałoby zrobić uv.

W kwestii chłodzenia jesteś w błędzie.

PhoeniX ma bardzo dobry system chłodzenia. Składając zestaw w oparciu o RTX2060 Phoenix mogłem prze tydzień tą kartą się pobawić. W stosunku do Founers Edition temperatury 73C vs 68C przy praktycznie takim samym taktowaniu ~1930Mhz. Wentylatory pracowały w granicach ~1850rpm

Krzywa pracy wentylatorów w Phoenixie jest bardzo agresywna bo przy 70C karta potrafi załadować 2100rpm ale do 70C praktycznie nie dobija. U mnie karta zatrzymała się na 68C i ~1850rpm.

 

Oczywiście na tle tych kart RX 5600XT Pulse wypada genialnie bo jest znacznie cichszy ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Tak doladniej model Gainward Phoenix GS --> 

 

W kwestii chłodzenia jesteś w błędzie.

PhoeniX ma bardzo dobry system chłodzenia. Składając zestaw w oparciu o RTX2060 Phoenix mogłem prze tydzień tą kartą się pobawić. W stosunku do Founers Edition temperatury 73C vs 68C przy praktycznie takim samym taktowaniu ~1930Mhz. Wentylatory pracowały w granicach ~1850rpm

Krzywa pracy wentylatorów w Phoenixie jest bardzo agresywna bo przy 70C karta potrafi załadować 2100rpm ale do 70C praktycznie nie dobija. U mnie karta zatrzymała się na 68C i ~1850rpm.

 

Oczywiście na tle tych kart RX 5600XT Pulse wypada genialnie bo jest znacznie cichszy ;)

ok czyli Gainward Phoenix GS jest spoko :) Czyli warto mi doplacic 100 zl roznicy i brac mimo wszystko RTX ? Czy jeszcze poczekac, bo moze bedzie taniej ? 

Link to post
Share on other sites

@Up

Te karty mają bardzo zbliżoną wydajność z lekkim wskazaniem na RTX2060 a po uwzględnieniu OC zrobi się ~8% na korzyść RTX2060 bo oc w przypadku RX 5600XT niestety ale nie istnieje.

W kwestii kultury pracy i temperatur to Phoenix wypada bardzo dobrze ale jeśli to dla Ciebie priorytet to RX 5600XT Pulse rozkłada wszystkie dostępne karty RTX2060.

Napisałeś, że nie szanujesz nv za sterownik. W tym przypadku znacznie bardziej powinnieneś się obawiać sterowników AMD bo w kwestii niestety ale AMD jest daleko za nV. Sterowniki do Navi są mocno niedopracowane i generują bardzo dużo problemów. Znacznie lepsze są stery nv - mniej problematyczne.

Osobiście wstrzymał bym się z zakupem kart do miesiąca bo ceny zarówno RX5600XT jak i RTX2060 na pewno spadną.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem będzie taniej, pytanie tylko kiedy te obniżki zawitają do pl.

 

Może w takim razie miałem do czynienia z jakąś lipną sztuką, bo zarówno mój stary GS 660 jak i kolegi gtx 1070 Phoenix to były wyjce.

Link to post
Share on other sites

X-kom po obniżkach nV z dnia na dzień obciął po 100zł z cen a to jest jeszcze stara partia. 

Wbrew pozorom ale z całej serii RTX zwykły RTX2060 schodzi najlepiej więc w przeciągu miesiąca ceny na pewno mocno spadną.

Co do cen RX 5600XT to jak tylko karty zaleją rynek, ceny również spadną choć 1300zł za Pulse to i tak bardzo dobra cena względem możliwości karty.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

No dobra chlopaki, w takim razie wstrzymuje sie z zakupem i poczekam az to wszystko stanieje. W miedzyczasie naogladalem sie x roznych testow i w sumie karty reprezentuja bardzo podobna wydajnosc, ale z uwagi na RTX doloze ewentualna roznice w cenie i kupie Geforca. Co do gtx 1660 super -- > karta super, ale wole dolozyc do czegos mocniejszego i miec na dluzej. Moja karte, leciwego r9 280x mam juz 7 rok... wiec pewnie nastepna karte tez bede dlugo trzymal

 

Update 25.01 :

A gdyby tak kupić rx 5700 ? Jest wersja XFX 5700 Boostup za równe 1500 zł.. kusie mnie 8GB ramu , którego nie posiadają tamte karty. Kusi takze przyszłosciowa możliwość sflashowania biosu od wersji XT, która podnosi zegary, tym samym wydajność ? Miałaby to sens ?

Edytowane przez DoomRider
Link to post
Share on other sites

 

 

Kusi takze przyszłosciowa możliwość sflashowania biosu od wersji XT

Technicznie rzecz biorąc jest to OC i nie wiadomo do końca czy będzie prawidłowo działać na twojej karcie, w kwestii temperatur i hałasu się kolega już wyżej wypowiedział. IMO poczekałbym jeszcze z miesiąc na ewentualne obniżki cen i wtedy decydował. 8gb vram jest faktycznie kuszące jeśli rzadko wymieniasz podzespoły, 4gb już przestało wystarczać na ultra 1080p w niektórych przypadkach więc 6gb też wkrótce nie będzie wyrabiać

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Już są gry ci dokonuje wykozystują więcej jak 6 gb Vram. Tak że imo lepiej (na przyszłość) iść w 8 Gb.

Kup Rx5700 myślę że spokojnie używaną fajna wersję z długą gwarancja kupisz za 1500 a może i taniej. Szukaj power colora lub saphire, gigabyte z 3 wentylami też dają radę a cenowo wychodzą przyzwoicie.

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Już są gry ci dokonuje wykozystują więcej jak 6 gb Vram. Tak że imo lepiej (na przyszłość) iść w 8 Gb. Kup Rx5700 myślę że spokojnie używaną fajna wersję z długą gwarancja kupisz za 1500 a może i taniej. Szukaj power colora lub saphire, gigabyte z 3 wentylami też dają radę a cenowo wychodzą przyzwoicie.

tak jak pisałem, jest XFX 5700 Boostup za równe 1500 zł. To najtaniej w tej chwili co znalazłem. Czy to dobry egzemplarz ? 

Link to post
Share on other sites

Jeśli grasz słuchawkach to krzywdy nie będziesz mieć

 

Jakbyś robił moda na xt to chyba najlepiej mi pasuje bios od wersji spphire z edycji limitowanej.

łagodny wentylator , 2050 mhz , 1175 V na gpu oraz 1800 na vram

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Jeśli grasz słuchawkach to krzywdy nie będziesz mieć

 

Jakbyś robił moda na xt to chyba najlepiej mi pasuje bios od wersji spphire z edycji limitowanej.

łagodny wentylator , 2050 mhz , 1175 V na gpu oraz 1800 na vram

jest aż tak źle z tym XFX ? Wydaje mi się że prędzej zrobie mocne OC niżeli flash tego biosu, niesie to ze sobą duże ryzyko i karta się za bardzo grzeje

Link to post
Share on other sites

A po co ?wgrywasz bios i masz nalane na te uv i mhz .nic ci sie nie interesuje i zapominasz.

Bez limitu mocy i tak będzie wielkie nic z mhz.

prosty boost z radeona to sie kończył na r9 280x ,teraz to juz inna bajka

Kiedyś grałem na głośnikach i dla mnie ta wersja karty byłaby za głośna.Lipa jeśli chodzi o jakość rurek ale widzę ze sie chwali asusa tego 2.5 slota tylko wiesz to z fora it a czy to prawda to juz tylko zależy od piszącego :D

Niektórzy na forach it zachowują sie jak po narkotykach i traktują sprzęt jak matkę i wara obrazić xD


 niesie to ze sobą duże ryzyko i karta się za bardzo grzeje

Wierze w zabezpieczenia które dało amd,wszystko co ważne pilnuje czujnik ;)
 

Link to post
Share on other sites

Dziwne wskazania temp np złącza dziwne wskazania poboru mocy rzadziej wentylatora np 65000 obrotów , marna wydajność vsr w vulkanie . co do wentylatorów uznaje je za jedne z lepszych na rynku bo są ciche pomimo wysokiego rpm. Gry nie krzyczą a Free dync chyba działa bo jest plynnie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...