Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

 

takie pytanko laika, czy podłączenie w/w urządzenia przez kabel optyczny do płyty głównej (msi z390 gaming pro carbon) da lepszy dźwięk  ? Po formacie wystapiły u mnie problemy z " przekroczonym limitem urządzeń usb) których nie miałem wcześniej, musiałem posiłkować się zmianą częstotliwości próbkowania, zakladam że przez kabel optyczny tych problemów by nie było ?

Link to post
Share on other sites

Urządzenia potrafią grać różnie. Czasami lepiej po usb ,a czasami gorzej. Różna tez jest specyfikacja USB 24/128, a drugie juz 16 i 44,1. Wówczas wiadomo gdzie podpinać i gdzie lepiej zagra.Testowałem w kilku drożnych wzmacniaczach ,zawsze różnice były. W tych niedrogich pewnie tez da się odczuć.

Link to post
Share on other sites

No dobrze jak mamy się zagłębiać w szczegóły to czy to po optyku czy po USB każdy DAC czy DAC/AMP teoretycznie powinien zagrać tak samo, o ile producent czegoś konkursowo nie skopał w budowie wewnętrznej. Dane cyfrowe idą z reguły oddzielnymi torami ze złącza optycznego i USB a następnie trafiają do tego samego układu DAC. Tak więc o ile producent nie dał ciała, USB i optyk powinny , przy tym samym ustawieniu przykładowo 24 bit 96kHz, grać tak samo. 

Oczywiście zakładając że nie ma problemów technicznych z USB, bo jeśli są to optyk jest lepszym wyjściem bo nie ma połączenia elektrycznego z komputerem i tym samym eliminuje najczęstsze problemy. Ja np miałem kiedyś tak z kompem zbudowanym na budżetowej płycie głównej Asrocka że za każdym razem gdy na myszce USB używałem scrolla słyszałem trzaski w słuchawkach podpiętych do FiiO E10K też przez USB. Po zmianie kompa na nowy problem ustąpił także była to wina płyty głównej.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...