Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Zwracam się do Was z prośbą odnośnie zakupu nowych słuchawek. Od pewnego czasu (rok, półtora, ciężko mi stwierdzić) korzystam z wspomnianych w tytule VJJB K4. Jednym słowem, jak dla mnie czyli niezbyt wymagającego użytkownika - słuchawki petarda. Niestety od pewnego czasu muszę już kombinować żeby dobrze trzymać, skręcić kabel, bo jedna słuchawka przerywa itd. Efekt noszenia telefonu w spodniach, kurtce etc. norma. 

Czego poszukuję? Tak naprawdę ciężko mi powiedzieć. VJJB K4 były dla mnie mega, lecz wcześniej miałem jakieś JBL za 50zł i mówiłem tak samo. Myślę, że ciekawie byłoby iść w coraz to lepsze produkty i doznawać nowych wrażeń muzycznych, że tak to ujmę. 

 

Generalnie zastanawiam się nad dwiema opcjami, a mianowicie:

 

Kupno nowych przewodowych słuchawek, powiedzmy w okolicach 200 zł (aktualny telefon to Redmi Note 7). 

 

Druga to bardziej z czystej ciekawości, wygody, a może trochę z aktualnie panujących trendów. Chodzi o słuchawki bezprzewodowe. Domyślam się, że jeśli chciałbym bezprzewodowe, podobnie grające do przewodowych trzeba wydać drugie tyle. 

 

Na koniec takie pytanie, pierwsze lepsze jakie znalazłem, np. Redmi AirDots. Czy słuchawki bezprzewodowe w takich granicach cenowych jak to 100zł mają jakikolwiek podjazd chociażby do wyżej wymienionych VJJB K4? 

Za każdym razem kiedy tu piszę, udaję mi się znaleźć jakieś rozwiązanie. Liczę, że tym razem będzie podobnie. Z góry dziękuje wszystkim za pomoc! ;)

Link to post
Share on other sites

Kup Bluedio Tm kosztują od 80 do 100 zł zależy od sklepu, są to słuchawki BT o zaskakująco dardzo dobrym brzmieniu, jest praktycznie wszystko, sopran, średnie i soczysty bass. Bateria w nich trzyma 30 godzin tak że sporo. Mam i polecam. W tej cenie petarda.

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Polecę Ci stronę audiobudget.com, gdzie gość recenzuje niedrogie słuchawki nieznanych u nas firm, w tym również znalazły się VJJB K4.

Słuchałem K4, były spoko jak na swoją cenę. 

 

Jeżeli szukasz słuchawek do 200 zł, to uważam, iż świetnym krokiem naprzód, jeżeli chodzi o jakość brzmienia, będą np RevoNext QT5 czy TRN V80, mam obydwa i są pod każdym jednym względem lepsze od K4. Każdym. 

Kosztują około 100 zł, a do tego zamawiasz sobie kabelek BT od firmy TRN i cieszysz się bezprzewodowością (oprócz oczywiście kabelka łączącego słuchawki ze sobą).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam się zakochałem w Chińskich armaturkach, posiadam już 7 par :) i napiszę że dobrze grające słuchawki zakupisz w granicach 60 złotych (TRN V20/KZ ZST/KZ ED16) ba nawet słuchawki za niewiele ponad 30 złotych dają radę (KZ ED9) ale jak zależy komuś na najwyższej jakości dźwięku z Chin to jak na dzień dzisiejszy niedoścignione są dla mnie KZ ZS10Pro. Teraz planuje popróbować produktów RN, w przyszłym miesiącu pozwolę sobie zakupić kilka z nich :)

 

ps. Słuchawki zakupiłem pod kątem zrobienia poradnika, ale zabieram się za to jak sójka za morze :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widzę, iż również jesteś człowiekiem kultury :D

Mnie słuchawki KZ do siebie dość mocno zraziły po ED16 i ZST. Przez dość typowe dla KZ dość bolesne nieraz "dzwonienie" tonów wysokich (nie wiem, jak to inaczej nazwać), które szczególnie wydatne jest przy rodzajach muzyki, jakiej słucham.

 

ZS 10 Pro to akurat chwalebny wyjątek od tej reguły. Naprawdę znakomita para słuchawek. Szczegółowość i przejrzystość dźwięku wręcz niespotykana w tym segmencie cenowym. Niektórym, bardzo wybrednym audiofilom, może przeszkadzać w nich jedynie troszkę za mocny sub-bass, ale osobiście cieszy mnie on niezmiernie. Jednak ten konkretny model jest dla mnie nieco niewygodny, ale mam po prostu dziwne uszy.

 

Jeżeli zabierasz się za RN, to raczej poza QT5 za bardzo nie ma wyboru, bo wraz z QT2 i QT3 to praktycznie te same modele, bardzo nieznacznie różniące się strojeniem. A QT5 są dziwnie tanie. Jednak to właśnie one, ze względu na idealne dla mnie strojenie, są idealne. Mój typ brzmienia.

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem że większość KZów posiada charakterystykę V nastawioną na wysokie i niskie rejestry, co by się pokrywało z tym co piszesz (prócz zs10pro które śmiało mogę nazwać "analitycznymi" mój typ, dla mnie najlepsze armaturki do 300 a może nawet i więcej złotych, tylko te wzornictwo...brrrrr, qrcze jak by zrobili je z drewnianym wykończeniem...) a np. TRN grają dźwiękiem V nastawionym na średnie i niskie rejestry (ale V80 oczywiście w te "normy" się nie łapie, są to zbalansowane armaturki ale mimo wszystko góra jest lekko wycofana, co nie zmienia faktu że grają fenomenalnie jak na swoją cenę) Więc każdy powinien znaleźć w śród prawdziwych "Chińców" dźwięk odpowiedni dla siebie :)

Link to post
Share on other sites

Widzę Panowie, że znaleźliście wspólny język z tymi Chinami :D 

Wybaczcie, że tyle się nie wypowiadałem, ale studia mnie trochę przycisnęły, że tak powiem. Przez to wszystko zapomniałem o tym poście :x 

a jakieś bezprzewodowe warte uwagi czy w tej cenie szkoda w ogóle tracić bezsensownie pieniądze. (wyłącznie dokanałowe) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...