Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Piszę do Was z prośbą o pomoc w wyborze nowego zestawu komputerowego. Poszperałem trochę i znalazłem 3 interesujące zestawy, lecz nie wiem który z nich jest najlepszy. Główne zastosowanie to gry.

 

AIgPJ0j.png

Z tego co widzę, zestaw 3 nie posiada obudowy, więc raczej skłaniałbym się ku 1 lub 2. 

 

Ponadto, obecnie posiadam:

Procesor: QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 955, 3215Mhz (16 x 201)
Płyta główna: AMD 870
RAM: 2 x 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM
Grafika: AMD Radeon HD 6800 Series (1GB) (moja stara karta się spaliła, dlatego takie cacko XD)
Dysk: WDC WD1002FAEX-00Y9A) ATA 1TB HDD
Zasilacz: OCZ500MXSP 500W
Monitor: AOC 31,5" Q3279VWFD8
 
Czy któryś z komponentów przydałby się do nowego zestawu (myślałem głównie o zasilaczu/ramie)? Monitor oczywiście zostaje.
 
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc!

 

 

 
Edytowane przez donfazzione
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy któryś z komponentów przydałby się do nowego zestawu (myślałem głównie o zasilaczu/ramie)?

Gdzie DDR3 do AM4. 

 

Ile ten OCZ ma lat, 10? 

Pod WQHD to RX 5700XT/RTX 2070S by się przydał.

 

Podaj budżet oraz w jakie gry grasz.


HDD jak bez bad sectorów na dane sobie zostaw.

Link to post
Share on other sites

Nie znam się, dlatego pytam i bardzo doceniam każdą pomoc!

 

Możliwe, że ma i tyle. 

 

Budżet to gdzieś 4000zł, ale jeśli trzeba dopłacić 200zł do dużo lepszej jakości, za sprzęt "przyszłościowy" to nie ma problemu.

 

HDD bez bad sectorów, czyli jakiś SSD na system i HDD na dane?

 

Dziękuję za odpowiedź.


Przepraszam, przeoczyłem pytanie w jakie gry gram.

 

Otóż Wiedźmin 3, Fortnite, CS:GO, LoL.

Link to post
Share on other sites

https://proline.pl/koszyk/a4de94b1

Ryzen 3600, 16GB RAM 3600MHz, RX 5700XT tu w podobnej cenie, ale w innym sklepie można dostać Sapphire NItro +  z lepszym chłodzeniem, SSD 512GB na NVMe, budżetowa obudowa, ale dość przewiewna z siatką mesh, porządny PSU Seasonica z zapasem mocy i 10 letnią gwarancją.

 

Do czego można się przyczepić to płyta microATX, gdybyś chciał podkręcać kiedyś tern procesor to dopłata do 450 GAMING PLUS MAX jak i wydajniejszy cooler  SilentiumPC Fortis 3 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...