Skocz do zawartości

DOBÓR zasilacza ATX do podanego sprzętu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez FilemonZ,

Recommended Posts

Wracam na to zacne forum z sprawą doboru zasilacza do mojego nowego sprzętu. Proszę o sugestie doświadczonych forumowiczów.

 

Chciałbym kupić zasilacz który daje pewność dobrego działania przez wiele lat i nie kosztuje jakiś ogromnych pieniędzy, najlepiej około 300zł.

 

Mój zestaw to:

 

CPU: AMD Ryzen 5 3600
            
CHŁODZENIE: Arctic Freezer 34 eSports DUO
            
PŁYTA GŁÓWNA: ASUS TUF B450-PRO GAMING
            
RAM: GOODRAM IRDM Pro 2x8GB PC4-28800
            
GRAFIKA: ZOTAC RTX 2060 Super Mini

OBUDOWA: SilentiomPC Signum SG1 TG

WENTYLATORY: 2x Arctic P14 PWM PST CO, 4x Arctic P12 PWM PST

 

 

Rozglądałem się i mam kilka typów, nie wiem czy dobrych.

  • SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W
  • Corsair CX750 750W
  • SeaSonic 620W S12II-620
  • Cooler Master MWE WHITE 700W V2
  • BE QUIET! System Power 9 700W

 

Link to post
Share on other sites

Najpierw sam sobie wylicz jaki zasilacz powinieneś kupić - wpisz w google Kalkulator Mocy PC

Gdy już zobaczysz jaką moc potrzebujesz wybierz zasilacz - najlepiej markowy dobrej firmy - BeQuet Corsair lub SeaSonic.

Najlepiej Golda - - 650 W będzie ok z nadwyżką.

Link to post
Share on other sites

450W będzie z nadwyżką 150-200W. Starczy nawet do mocnego OC. Nawet 2070 spuer łyknie w przyszłości. 

 

2060 super z pojedynczą wtyczką ma tdp 175W 

 

Ryzen 3600 - 65W.

Edytowane przez MiK
Link to post
Share on other sites

Opcja dla TXM550W https://www.morele.net/zasilacz-bitfenix-formula-gold-550w-bp-fm550ulag-9r-1638140/

jakościowo nawet lepiej, ale krótsza gwarancja i brak odpinanych kabli.

 

W środku Focus Gold https://www.morele.net/zasilacz-riotoro-enigma-g2-pr-gp0650-fmg2-eu-4907457/ wybór dla tych co chcą zaoszczędzić za wszelką cenę.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajcie z tymi Focusami. Nowe modele GX GC, sprawiają problemy. W wielu konfiguracjach pojawia się Cold Boot i dopiero podmiana zasilacza na innego producenta naprawia problem. Starsze model nie sprawiają problemów ale za chwile znikną z rynku.  

Nie tylko, u mnie po podłączeniu zasilacza focus gold plus również występuje Cold Boot. Na innym zasilaczu już nie.

Link to post
Share on other sites

Cold Boot to zjawisko w którym po naciśnięci przycisku Power następuje start sprzętu ale po chwili wszystko gaśnie. Czasem dopiero za którymś razem po naciśnięci przycisku Power zestaw startuje poprawnie. Zdarza się też i tak, że zestaw stratuje w miarę normalnie ale na ekranie nie ma nic, dopiero reset powoduje że wszystko rusza prawidłowo. Przyczyny takiej usterki mogą być różne ale ostatnio w kilku opisanych na forum wątkach, to zasilacz powodował takie problemy. I co ciekawe nie były to jakieś stare leciwe konstrukcje tylko najnowsze zasilacze Seasonic.   

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...