Skocz do zawartości

Nowy monitor przesiadka z WQHD NA FULLHD


Recommended Posts

Witam serdecznie, zastanawiam się nad sprzedażą swojego 4 letniego asusa rog swift pg279q 27 cali z wqhd, i przesiadce na full hd. Powód? dużo nowych gier już ma spore spadki w tej rozdzielczości, siedzę niecały metr od monitora. Karta graficzna gtx 1080. Gry w jakie gram to głównie single playery rpg jakieś mmo. Wysokie odświeżanie nie jest mi potrzebne, skoro i tak wszystko chodzi w okolicach 75fps. Fakt ze monitor kupowałem 4 lata temu, to też nie jestem w temacie monitorów, stąd to pytanie do was. Jaki monitor full hd polecacie? Fajnie jakby był już z:

 

-HDR

-FREESYNC/GSYNC (Czy na gtx 1080 i freesync można włączyć opcje gsync?)

-ODŚWIEŻANIE DO 100HZ

-ROZMIAR 24-27CALI

-TN LUB IPS - tu nie bardzo wiem jakie są różnice, pg279q był moim pierwszym monitorem.

- cena? do 1700zł

 

Co powiecie o LG 27GL650F?

Edytowane przez Dzejkop69
Link to post
Share on other sites

Nie możesz zjechać troszkę z detalami w grach by poprawić komfort grania/płynność/klatki na sekundę? Dużo efektów w grach to najczęściej jakiś mało widoczny bajer a potrafi wpłynąć poważnie na obciążenie GPU. Przesiadka z WQHD na FHD może być dużo mniej przyjemna, gdyż mogłeś się przywyczaić do większej ilości detali na ekranie. Mówię poważnie, to nie są żadne śmieszki.

Link to post
Share on other sites

Nie możesz zjechać troszkę z detalami w grach by poprawić komfort grania/płynność/klatki na sekundę? Dużo efektów w grach to najczęściej jakiś mało widoczny bajer a potrafi wpłynąć poważnie na obciążenie GPU. Przesiadka z WQHD na FHD może być dużo mniej przyjemna, gdyż mogłeś się przywyczaić do większej ilości detali na ekranie. Mówię poważnie, to nie są żadne śmieszki.

 

Naprawdę aż taka różnica będzie jeśli chodzi o jakość detali/ostrości w grach? Do tej pory tak robiłem, schodziłem z ustawień żeby trochę więcej fps zdobyc. Dałeś mi trochę teraz do myślenia, bo najwięcej fps daje mi właśnie zmiana rozdzielczości z tego co widzę w grach. Ale jeśli to ma być kosztem pogorszenia obrazu to chyba się zastanowię.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...