Skocz do zawartości

Lumia 950 - czy warto w 2020 roku?


Recommended Posts

Cześć Panowie.
Nie używam smartfona bo dalej siedzę na samsungu S5610, wiem dziwne to i taki dinozaur trochę jestem,,,ale do dzwonienia jest ok a do niczego więcej tel. nie używam:P

Jednak potrzebuje nawigacji do samochodu i czegoś co cyknie jakieś zdjęcie w miarę normalnej jakości, ewentualnie fajnie jak by discord chodził.
Za 200zł mogę kupić Lumie 950 i o zdjęcia z tego co widzę się martwić nie muszę ale jak to jest z nawi?
Są jakieś aktualne działające mapy offline na ten w10 mobile, myślicie że sprawdzi się taki zakup do moich potrzeb czy nie zawracać sobie nawet du*y?

Link to post
Share on other sites

Ja dla odmiany miałem lumię 830, potem kupiłem używaną 930. Lecz niestety się popsuła. Gdyby nie to, to możliwe że jeszcze bym jej używał . Mi bardzo pasował ten telefon. Mapy offline to na początku nokia here, a teraz samo here.

 

Ale jak koledzy powiedzieli, w 2020 już nie ma co się pchać w windowsa. Chyba że tylko zdjęcia, dzwonienie i przeglądanie neta.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam

Myślę, że trzeba troszkę odmitologizować śmierć Win10 Mobile, ponieważ większość opinii, z którymi spotykam się na wszelkich forach to po prostu wyssane z palca bzdury ludzi, którzy powielają gdzieś zasłyszane fejki.

W styczniu 2020 kupilem nową Lumię 950 XL (za 300 zł) i nową Nokię 1520 (za 200 zł). mam też 640 XL kupioną w listopadzie 2019 (nówka) za 199 zł. To tak a propos cen tego sprzętu w 2020. Dotychczas używałem Lumi 930, 830, 540, 650, 640 XL. Dlaczego o tym piszę ? Fakty:

- Microsoft już nie wspiera Windows 10 (8.1. i wcześniejszych również) na smartfony.

Absolutnie nie znaczy to, że coś specjalnego im dolega.

Przykład Lumii 950 XL, Windows 10, 1709:

- Działa praktycznie wszystko, co jet mi niezbędne:

a) telefon, 

b) sms, outlook (poczta, kalendarz)-synchronizacja z kontem działa idealnie. 

c) chmura działa idealnie

d) przeglądarka edge działa idealnie

e) Netflix również :)

f) Działa MS Offcie, Adobe, odtwarzacze musy i video w tym klienci youtuba (sporo ich jeszcze jest)

f) działa sklep i nadal jest tam sporo aktywnych aplikacji i gier.

Mam na  telefonie nawigację yanosiv, Map factor (extra) i natywną, wszystkie działają poprawnie.

W sumie jak naliczyłem w fonei mam zainstalowanych ok 100 apek, typu Office Lens, Wiadomoiści, czytniki ebook, RSS, i tonę innych. KAŻDY DZIAŁA.

 

CO już nie działa ?

Niektóre natywne serwisy typu pogoda (i słusznie, bo zamienniki ze sklepu są lepsze), Whatsapp - z komunikatorami jest problem (chociaż Skype wciąż śmiga).

Tak czy inaczej, fonik za 3 paczki, z mega zajefajnym ekranem OLED, szybki i stabilny działa bez zarzutu i gdyby nie ta cała afera w mediach z brakiem wsparcia - nie wiedział bym nawet o tej sytuacji.

 

Inne telefony (z grupy, którą wciąż można bez kłopotu updateować do Win 10) śmigają również bez problemu. I tak będzie jeszcze z rok czy dwa. Po tym okresie i tak telefony wylądują w koszu na elektoodpady. tak samo jak maszynki z Androidem.

 

Konkluzja jest taka, ze nie słuchaj domorosłych fachmenów tylko jak masz okazję kupić taki fonik za grosze to kup, będzie ci jeszcze służył a przy okazji pobawisz się fajnym systemem.

 

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mi brakowało niektórych aplikacji , ale że używałem podstawowych programów plus yanosik to u mnie zdawał egzamin . Jeśli możesz to powiedz gdzie można dostać nową 950 za 300zł , może się skusze bo akurat będę zmieniał telefon w niedługim czasie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...