Skocz do zawartości

Asrock 970 pro3, jaki najlepszy możliwy procesor?


Recommended Posts

Witam, chciałbym niedużym kosztem troszkę ulepszyć swój komputer. Jako że posiadam płytę główną ASRock 970 pro3, to myślałem o jakimś fx-8350. Znalazłem listę pasujących procesorów, i widać tam fx-8320e a dalej 8300. Czy to znaczy że nawet zwykły fx-8320 nie podejdzie pod tą płytę? Bo rozumiem że fx-8350 nie ma szans?

 

Lista obsługiwanych cpu: https://www.asrock.com/mb/AMD/970%20Pro3/index.pl.asp#CPU

 

 

 

P. S aktualnie phenom II x4 be 965

Link to post
Share on other sites

Fx 83xx ma tylko sens jeśli kupił byś go bardzo tanio. Jednak w nowych grach potrafi być szybszy 2x od phenoma 965.

Stawiam browara że fx8350 będzie działał na tej płycie skoro obsługuje 140w phenomy.

A tak poważniej to sprawdź w google może ktoś to już zrobił z taką płytą.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to co najwyżej ma throttling murowany. FX'y nie chciały śmigać na byle płycie za dobrze.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Taka ciekawostka jak pare lat temu te konfiguracje były na'' topie'' to asrock pisał ze obsługują fx 8350 tj wszystkie procesory fx 125 W.

https://www.google.com/search?q=fx+8350+asrock+970+pro&client=firefox-b-d&sxsrf=ACYBGNQTbdZmA4bDfT0tK35KlVhQCrMoNQ:1579603530142&ei=StYmXtmoCM-qrgSlobvACw&start=0&sa=N&ved=2ahUKEwjZ9bLawZTnAhVPlYsKHaXQDrg4ChDy0wN6BAgLEDA&biw=2560&bih=1326

 

Wiem bo miałem swego czasu fx-a

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

To, że obsługiwały nie było równoznaczne z tym, że działały dobrze. VRM na mobo często się gotowały, a tu nawet jednego radiatorka nie ma :). Asrock pod tym względem był i jest najgorszy. Dzisiejsze mobo tego producenta pod AM4 mają też słabe sekcje.

 

Swego czasu miałem 970-UD3 od Gigabyte i tam było 8+2. A ten Asrock wtedy kosztował podobnie, a ma jedynie 4+1, gdzie taką sekcję miały mobo budżetowe co procki więcej jak 95W nie potrafiły obsłużyć :)

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...