Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukam routera ze slotem na kartę SIM. Router będzie stał w domu jednorodzinnym z parterem i poddaszem użytkowym. Łączna powierzchnia domu to ok. 200 m2 . Dostawcą internetu jest Orange. Jeden BTS znajduje się ok 1,2 km od domu w linii prostej, a drugi ok. 1,5 km. Wg btsearch.pl oba wykorzystują te same pasma, tzn.: GSM 900, LTE 1800, 2100 i UMTS 900 i 2100. Orange ma też tutaj pozwolenie UKE na LTE 2600. Gdy robiłem testy telefonem to niestety łapało mi tylko 3G HSPA+ 900, 3G HSPA+ DC 900 lub 3G HSUPA 900 i osiągałem zawrotną prędkość pobierania 1,44 Mb/s i wysyłania 0,06 MB/s przy opóźnieniu 137 ms i jitteringu 47 ms. Ale zdaję sobie sprawę z tego, że przy pomocy dobrego routera z antenami powinienem uzyskać dużo lepsze wyniki. Z tego co mi się wydaje to najlepszym wyborem dla mnie będzie router Huawei B525s-23a.

 

1. Czy ktoś może coś doradzić w tym temacie? Powiedzmy, że chciałbym zakupić router poniżej 500 zł, ale jeżeli na rynku jest coś trochę droższego i wartego uwagi to jestem w stanie trochę dopłacić. 

 

2. Zastanawiam się także, czy router, który wybrałem ma także jakieś rewizje, których warto unikać lub jakieś modele "pokrewne", które są bardziej opłacalne. Czy ktoś coś wie na ten temat?

 

3. Jeżeli zdecydowałbym się na zakup tego routera to widzę, że na Allegro można je kupić sporo taniej niż w sklepach takich jak X-kom. Jedyną wadą jest to, że większość z nich pochodzi z dystrybucji od jakiegoś operatora, ale jeżeli nie miałby SIM-locka to chyba nie będzie to miało dla mnie żadnego znaczenia jakie jest "pochodzenie" tego routera.

Link to post
Share on other sites

Kup nowego B525. Pamiętaj, żeby ustawić router tam, gdzie jest najlepszy sygnał GSM. To miejsce nie koniecznie będzie optymalne z punktu widzenia pokrycia siecią WiFi całego mieszkania. Być może trzeba będzie dokupić antenę zewnętrzną LTE na możliwie krótkim kablu oraz jakiś Access Point aby rozprowadzić sieć WiFi po całym domu. Mi B525 + antena Cybertech 1800 MHz łapał sygnał orange  z 4,5-5 KM. Od roku mam BTSa Play 400 metrów od domu, więc antenę sprzedałem. Dziś, jakbym znów musiał kupić antenę, to bym się zastanowił nad anteną pozwalającą na agregację pasm 1800-2600MHz.

 

Czy B715 jest lepszy od B525? Pewnie tak, ale na pewno lepiej kupić B525 z antenę niż B715 bez anteny. Rozważ też zmianę operatora. U minie T-Mobile, Orange, Plus ma przekaźniki 4-5 km od domu a Play 400 metrów. Więc dlatego przerzuciłem się na Play.

 

Najlepiej wejdź na forum bez-kabli i sobie poczytaj.

Edytowane przez benutzer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...