Skocz do zawartości

Komputer za około 5000zł - prośba o sprawdzenie podzespołów


Recommended Posts

Dzień dobry, po przeanalizowaniu tematów w tym dziale, skomponowałem interesujący mnie zestaw. Proszę o ocenę całokształtu i sprawdzenie kompatybilności podzespołów.
 

Zastosowanie komputera:

  • Programowanie (m. in. Android Studio + emulator)
  • Grafika 2D (Photoshop, Corel - głównie na potrzeby aplikacji na androida / webowych)
  • Modelowanie 3D (nie wiem jakie programy, planuję w przyszłości rozpocząć przygodę z drukiem 3D)
  • Gry (aby za kilka lat bez problemu odpalić nowe tytuły)
  • Filmy, Internet...

Maksymalna kwota:

  • 5000zł (+/- 300zł)

Kiedy zamierzam kupić komputer?:

  • Do połowy lutego

Czy będę podkręcać sprzęt?:

  • Nie

Rozdzielczość mojego monitora i model:

  • HP Compaq LA2206xc (1920 x 1080) - Planuję kupić nowy (nie wlicza się do kwoty tego zestawu), może 24", jeszcze się nie rozglądałem. Jeśli ktoś ma jakąś propozycję, będę wdzięczny :)

Własna propozycja zestawu:

Inne:

  • Czy warto dopłacić do Ryzena 3600X?

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi! :)

Link to post
Share on other sites

Dzień dobry, po przeanalizowaniu tematów w tym dziale, skomponowałem interesujący mnie zestaw. Proszę o ocenę całokształtu i sprawdzenie kompatybilności podzespołów.

 

 

Zastosowanie komputera:

  • Programowanie (m. in. Android Studio + emulator)
  • Grafika 2D (Photoshop, Corel - głównie na potrzeby aplikacji na androida / webowych)
  • Modelowanie 3D (nie wiem jakie programy, planuję w przyszłości rozpocząć przygodę z drukiem 3D)
  • Gry (aby za kilka lat bez problemu odpalić nowe tytuły)
  • Filmy, Internet...

Maksymalna kwota:

  • 5000zł (+/- 300zł)

Kiedy zamierzam kupić komputer?:

  • Do połowy lutego

Czy będę podkręcać sprzęt?:

  • Nie

Rozdzielczość mojego monitora i model:

  • HP Compaq LA2206xc (1920 x 1080) - Planuję kupić nowy (nie wlicza się do kwoty tego zestawu), może 24", jeszcze się nie rozglądałem. Jeśli ktoś ma jakąś propozycję, będę wdzięczny :)

Własna propozycja zestawu:

Inne:

  • Czy warto dopłacić do Ryzena 3600X?

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi! :)

Lepiej do R7 3700X albo 3800X - co 8 rdzeni to nie 6, nawet kosztem grafiki. R5 3600X kręci się umiarkowanie - czy jeżeli ma to być maszyna głównie do pracy a nie gier - nie warto do tego dołożyć? Wybrany RAM też nieszczególnie do tego się nadaje a wybrany sprzęt ma pracować dłuższy czas.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy warto dopłacić do Ryzena 3600X?

 

W żadnym wypadku nie warto, te 200MHz sam sobie podbijesz.

 

 

 

Wybrany RAM też nieszczególnie do tego się nadaje a wybrany sprzęt ma pracować dłuższy czas.

?

 

 

 

Lepiej do R7 3700X albo 3800X - co 8 rdzeni to nie 6, nawet kosztem grafiki
 

Jeśli po wyjściu Ryzenów 4XXX powtórzy się ta sama historia co z 2700/2700X to takiego 3700X/3800X będzie miał za 1/2 obecnej ceny.

 

Co do samego zestawu zdecydowanie bierz 32GB RAM na start bo ceny idą w górę, obudowa na wersję bez M - jest bardziej przewiewna.

PSU na Focus Gold 550W z lepszym jakościowo środkiem, MOBO na Tomahawk MAX z lepszym radiatorem.


Jak nie przeszkadza Ci mniejszy format to możesz brać i B450M Mortar MAX - na plus masz 2 sloty M.2.

Link to post
Share on other sites

Chociażby https://www.morele.net/pamiec-ballistix-ballistix-sport-lt-ddr4-32-gb-3200mhz-cl16-bls2k16g4d32aesb-5675570/

dodatkowo można je podkręcić.


 

 

Planuję kupić nowy (nie wlicza się do kwoty tego zestawu), może 24", jeszcze się nie rozglądałem. Jeśli ktoś ma jakąś propozycję, będę wdzięczny

Ile na niego masz? 


 

 

Gry (aby za kilka lat bez problemu odpalić nowe tytuły)

Za kilka lat - 3 to zmiana GPU i tak będzie konieczna.

RX 5700XT to GPU max pod rozdzielczość WQHD.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...