Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Różnica temperatur na rdzeniach procesora

cpu temp different różnica temperatury

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 misiek998

misiek998
  • Bywalec

• 143 postów

Napisano 17 styczeń 2020 - 21:38

Witam, napiszę tak krótko :)

Mój komputer liczy sobie 5 lat, składałem go w grudniu 2014 roku. 

Płyta msi z97 gaming 3

Procesor: intel 4690k

Chłodzenie silentium pc grandis

zasilacz: CM G550M - od nowości

Kupiłem procesor, kilka dni temu i mam problem z temperaturami. Różnica między core 0 a 4 wynosi pod obciążeniem 15 stopni celsjusza. 

Zakładałem chłodzenie 2x, a nawet zamieniłem je na domyślne intelowskie dokładane do procesora i na tym ostatnim temperatury wyglądają tak: 93 87 79 75

419789e2677c8e28gen.jpg

Na grandisie jest 10 stopni niżej na każdym rdzeniu. PRocesor pracuje na 4.0GHz nie ruszałem napięcia.

Rozmawiałem ze sprzedawcą, zarzeka się, że u niego procesor miał tylko delikatne różnice rzędu kilku stopni. Poprzednio używałem procesora G3258 2 rdzenie i tam również z czasem pojawiły się różnice maksymalnie 10 stopni celsjusza, jednak ten pracował całe życie z napięciem 1.35V i 4.3GHz osiągając 75/85 max. Skończyły mi się pomysły i polecę do serwisu komputerowego, niech mi przetestują procesor, bo jedyne co mi przychodzi do głowy to odkształcenie płyty głównej. Coś tam czytałem o skalpowaniu tych procesorów, może ktoś miał podobny przypadek?

A może ktoś jest z okolic Niemodlin/Opole i pomógł by przetestować, nie za darmo :)

Powiem wprost, chciałbym osiągnąć trochę wyższe taktowanie, a coś mnie ogranicza :)

Użytkownik misiek998 edytował ten post 17 styczeń 2020 - 21:47

• 0

#2 Lord_Krecitsqa

Lord_Krecitsqa
  • Maniak

• 2061 postów
  • Miejscowość:Bielsko-Biała

Napisano 18 styczeń 2020 - 07:00

Trochę wyższe taktowanie, czyli jakie konkretnie?
  • 0
i7-4790k 4400mhz MSI_z97g5; 16gb_tridentX-2400 ASUS STRIX 1080ti 11gb M2_Samsung_961+SSD,Phantex_350x,Raijintek<p>https://www.3dmark.com/3dm/25780419https://www.3dmark.com/3dm/34157590<p><p>https://www.3dmark.com/3dm/36269596

#3 PatrykT

PatrykT
  • misterT.design

• 3376 postów
  • Miejscowość:Karczew

Napisano 18 styczeń 2020 - 10:45

Żadne odkształcenie itp nie ma miejsca w tym przypadku. Tu są dwie tylko dwie opcje 

Pierwsza jeśli procesor nie jest po delidzie to oryginalna pasta jest już tak sucha i krucha że popękała i stąd rozjazd na rdzeniach 

Druga opcja to proc jest już po delidzie i miałeś na tyle pecha że gdzieś w transporcie paczka została mocno rzucona i ciekły metal uciekł z rdzenia co przekłada się na rozjazd temperatur

O ile serwis nie zrobi delidu na tym procku to nic nie ogarną, tutaj nie pomoże nawet rozbudowane custom chłodzenie wodne z kilkoma chłodnicami i tonami wentylatorów 

Tutaj widzę 3 opcje  rozwiązania problemu

1- zwracasz procesor i kupujesz inny i jeśli nie kupisz procka po delidzie to będziesz mieć powtórkę z rozrywki, Nawet jeśli nie od razu to po krótkiej chwili

2- wysyłasz tego procka do mnie na delid i otrzymujesz poprawiony, chłodniejszy procesor z możliwością podkręcenia(o ile procek nie jest z fatalnego kawałka krzemu :P )

3- kupujesz maszynkę, ciekły metal sylikon itp, poswięcasz wieczór na poradniki na youtubie i forach i sam robisz delid 

• 0

i7 5960X/Asus RVE/Evga ddr4 ram/GTX 1080 Ti/LiteOn NVME SSD RAID0/Bq DP PRO 850w/TJ-07/AIM SC808/DT 770 Pro 80Ohm/AOC Q32279VWF/SteelSeries Apex/Steel Series Rival/ LC by Bitspower

MrT Design                                         Profesjonalny delid Intel cpu

#4 misiek998

misiek998
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 143 postów

Napisano 18 styczeń 2020 - 18:21

Witam, dziś powalczyłem i mam ROZWIĄZANIE (dziękuję za pomoc)

Jednak płyta była odkształcona tak jak myślałem na początku. Potwierdziłem swoje przypuszczenia miniaturową poziomicą Zrobiłem oczywiście przepiękną fuszerkę dociskając kawałek papieru pod stelaż i zadziałałem siłowo, skoro po dobroci nie idzie, z jednej strony cisnąc, a drugą grzejąc opalarką ustawioną na 100 stopni.

804d583f51c037b3gen.jpg

Różnica temperatur nie przekracza 7 stopni, ale zazwyczaj jest niewielka. Nadal nie jest idealnie ale teraz przy tych samych ustawieniach nie przekroczę 60 stopni celsjusza.

Użytkownik misiek998 edytował ten post 18 styczeń 2020 - 18:39

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: cpu, temp, different, różnica, temperatury

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych