Skocz do zawartości

Fortis czy Grandis + jaki wentylator na tył obudowy?


Recommended Posts

Witam.

W moim starym chłodzeniu wentylator zaczął chodzić na tyle głośno, że zaczeło mi to przeszkadzać...a w zasadzie mojej żonie.
Chłodzi bardzo dobrze, ale hałas jest niestety za duży.
Po przejrzeniu wielu różnych coolerów Zacząłem się zastanawiać nad Fortisem, ale Grandis jest w sumie niewiele droższy, a podobno wydajniejszy. 
Który z tych dwóch będzie cichszy? Macie porównanie? Jakieś może testy? Bo niestety nie natrafiłem. Ewentualnie czy w takich granicach cenowych jest coś innego, co byłoby godne polecenia?


Sprzęt mam taki jak w opisie poniżej.

Dodatkowo tylny wentylator obudowy także już hałasuje, więc i jego chciałbym wymienić. Jakieś sugestie? Cisza przede wszystkim.... no i bez przesady z cenami, chodzi mi o rozsądną modernizację, a nie szukanie zera absolutnego w obudowie.
(Miałem w planach zmianę obudowy, ale na razie chyba się wstrzymam.)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

U mnie na i5-8500 z Fortisem mam 30 stopni w IDLE i 50-55 w stresie. Obudowę mam dość duża bez GPU z tylko z jednym wentylatorem na froncie obudowy przed dyskami. Obroty na CPU i na froncie ustawione od 600 w Idle do 900 w stresie. Fortis to potężne chłodzenie. Jeśli padł sam wentylator to kup nowy za 30-50 PLN. Szkoda kasy na wymianę chłodzenia za 150-200 PLN.

Link to post
Share on other sites

U mnie na i5-8500 z Fortisem mam 30 stopni w IDLE i 50-55 w stresie. Obudowę mam dość duża bez GPU z tylko z jednym wentylatorem na froncie obudowy przed dyskami. Obroty na CPU i na froncie ustawione od 600 w Idle do 900 w stresie. Fortis to potężne chłodzenie. Jeśli padł sam wentylator to kup nowy za 30-50 PLN. Szkoda kasy na wymianę chłodzenia za 150-200 PLN.

Generalnie problem z chłodzeniem, które miałem wcześniej był taki, że mieli autorski sposób montowania wentyaltorów i tylko oni mieli takie wentyle...mieli, bo już takich nie produkują, więc musiałem wyemienić chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...