Skocz do zawartości

FX-Audio DAC-X6,"trzeszczące" kolumny


Recommended Posts

Witam wszystkich,mój problem to w/w DAC,po podłączeniu do laptopa HP Pavilion zaczynają "trzeszczeć" kolumny,wystarczy że podłącze do usb i natychmiast zaczynają się trzaski,mimo tego że kolumny nie są podpięte pod DACA tylko pod gniazdo słuchawkowe w laptopie,podpięcie kolumn pod DACA niczego nie zmienia,może będzie jaśniej:


 


kolumny podpięte pod gniazdo słuchawkowe w laptopie(jack 3.5mm)=>wpinam kartę(usb)=trzaski(karta podłączona pod zasilanie i włączona)=podpinam kolumny do karty=trzaski.


 


To samo się dzieje gdy najpierw podłącze kartę a potem kolumny,pod kartę lub gniazdo w laptopie,zmiana gniazd usb nic nie daje tak samo jak zmiana kabla zasilającego(z uziemieniem lub bez),bez podłączonej karty kolumny działają poprawnie.


Głośniki to Modecom MC-MSF15.


Link to post
Share on other sites

 Nie jest nowy,przedtem był podłączony do stacjonarnego i konsoli i nie było żadnych problemów(kolumny te same),teraz wymieniłem na laptopa i kiszka,chciałem podpiąć dt 770 pro i pewnie będę musiał poszukać nowego żródła :cenzura:

Zapomniałem dodać,po podłączeniu kolumn(tył) i słuchawek(przód) trzaski są tylko w kolumnach,w słuchawkach cichutko,czyli,kolumny trzeszczą,przełączam na słuchawki(kolumny zasilanie off)-cisza,żadnych trzasków  :co:

Edytowane przez sting3572
Link to post
Share on other sites

Trochę się zdziwiłem czytając opis problemu. A trzaski pojawiają się również gdy głośniki nie są podpięte do źrudła dźwięku ale włączone do prądu? Czy po podpięciu słuchawek do DAC-X6 w słuchawkach słychać trzaski? Jeśli nie można założyć że dac pracuje normalnie.

Sprawdziłem opinie na temat głośników i znalazłem taki tekst:

"mankamentem małym jest to, że są dosyć podatne na obecność telefonu komórkowego. Słychać dość głośne zakłócenia, gdy telefon leży blisko, a co dopiero podczas rozmowy".

DAC-X6 ma metalową obudowę która powinna ekranować  promieniowanie elektromagnetyczne no ale jeśli głośniki i tak to zbierają noto to jest masakra ale widać że komuś innemu zbierały sygnał telefonu. Trzaski w badziewnym słabo ekranowanym sprzęcie gdy komórka dzwoni (i nadajnik pracuje z pełną mocą) to zjawisko z którym się już nie raz spotkalem, ale żeby głośniki trzeszczały gdy uruchomi się DAC albo trzyma niedaleko nich komórkę w stanie uśpienia to już normalne nie jest.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Zasilacz zasadniczo dowolny byleby zgodny parametrami. Po odłączeniu zasilacza sieciowego od lapa też sieje?

Po odłączeniu zasilacza nie brzęczy,bo bardziej jest to brzęczenie,karta jest wpięta za pomocą usb do laptopa,zasilanie odłączone i brzęczenia nie ma,jak tylko włożę końcówkę zasilacza zaczyna brzęczeć.

 

Trochę się zdziwiłem czytając opis problemu. A trzaski pojawiają się również gdy głośniki nie są podpięte? Sprawdziłem opinie na temat głośników i znalazłem taki tekst:

"mankamentem małym jest to, że są dosyć podatne na obecność telefonu komórkowego. Słychać dość głośne zakłócenia, gdy telefon leży blisko, a co dopiero podczas rozmowy".

DAC-X6 ma metalową obudowę która powinna ekranować  promieniowanie elektromagnetyczne no ale jeśli głośniki i tak to zbierają noto to jest masakra ale widać że komuś innemu zbierały sygnał telefonu. Trzaski w badziewnym słabo ekranowanym sprzęcie gdy komórka dzwoni (i nadajnik pracuje z pełną mocą) to zjawisko z którym się już nie raz spotkalem, ale żeby głośniki trzeszczały gdy uruchomi się DAC albo trzyma niedaleko nich komórkę w stanie uśpienia to już normalne nie jest.

Tzn jak nie podpięte?,jak wyłączę zasilanie kolumn to nie brzęczą.

Wcześniej miałem fiio e17 alpen i nie było żadnych problemów z kolumnami i w zasadzie nadal nie ma dopóki nie podepnę x6.

Edytowane przez sting3572
Link to post
Share on other sites
Nie podpięte w sensie kabel sygnałowy nie jest wpięty ani do laptopa ani do DAC a kolumny są włączone.

Wtedy wszystko jest w porządku.

 

 

A próbowałeś podpiąć kolumny i dac pod inny komputer? To by pokazało w którym miejscu leży problem. 

Wcześniej cały zestaw był podpięty pod stacjonarny i ps4 i było wszystko w porządku.

Istnieje możliwość że zasilacz jest uwalony? 

Własnie podpiąłem pod inny laptop i ten sam problem :sciana:  

Pytanie,jeśli zasilacz mam 12V i 1A to mogę użyć 12V i 4A?gościu w sklepie twierdzi że bez problemu :co: ,na forach zagranicznych znalazłem dwa takie przypadki jak mój i pomogła wymiana zasilacza bo dołączony to podobno straszny szrot.

Edytowane przez sting3572
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...