Skocz do zawartości

Niskie użycie karty graficznej oraz procesora


Recommended Posts

Witam. Borykam się z pewnym problemem, mianowicie moje fps w grach i użycie karty graficznej oraz procesora (na poziomie 40-50%) są dość niskie mnie bardzo niepokoi.

GPU: EVGA GeForce GTX 1070 Gaming ACX 3.0 Black Edition 

CPU: Ryzen 5 1600

Motherboard: MSI B450M BAZOOKA V2

RAM: Croshair Vengeance LPX, DDR4 16GB(2x8GB) 3000MHz

Posiadam taki problem np w Grand Theft Auto 5.

 

 
Link to post
Share on other sites

wyłacz cienie w zakladce zaawansowane.Ryzen to nie za szybkie cpu, w gta jak wlwci zasieg widzenia i cienie nie spodziewaj sie cudów fpsowych

Są wyłączone. Ale chodzi o to że karta według mnie powinna chodzić w 100% i procek też.

Edytowane przez SuchyJr
Link to post
Share on other sites

Nie masz może przypadkiem włączonej synchronizacji pionowej?

Nie ;)

procek nigdy w tej grze nie pojdzie na 100% bo to gra pisana na 5-6 rdzeni a jest na tyle wolny ze watpie czy zaladuje na 100% gtx1070 w fhd

Widziałem osoby co mają taki sam sprzęt i karta jest używana w 90-100% w gta v. 

Link to post
Share on other sites

https://youtu.be/Q-1Ou-tfXhw?t=53

 

ogolnie poczytaj komentarze ,to ze masz np 120 fps gdzieś tam na ryzenie w gta v to nie znaczy ze jak wleci cień albo zasieg widzenia ze go nie zarznie ponizej 50

Do pomiaru wydajności masz 3dmarka ,sprawdz tez czy masz niskie gpu i cpu load na pulpicie i prawidłowo osadzone duall chanell ram

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

https://youtu.be/Q-1Ou-tfXhw?t=53

 

ogolnie poczytaj komentarze ,to ze masz np 120 fps gdzieś tam na ryzenie w gta v to nie znaczy ze jak wleci cień albo zasieg widzenia ze go nie zarznie ponizej 50

Do pomiaru wydajności masz 3dmarka ,sprawdz tez czy masz niskie gpu i cpu load na pulpicie i prawidłowo osadzone duall chanell ram

Tutaj jest inna sytuacja. Proszę zobaczyć tutaj 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...