Skocz do zawartości

Wybór 1 z 5 - Notebook do 4000 zł


Recommended Posts

Cześć,
Od jakiegoś czasu rozglądam się za laptopem 17.3" dla mojej kobiety, która użytkować go będzie przede wszystkim do prac graficznych w szerokim tego słowa znaczeniu - tworzenie i edycja zdjęć i filmów, ponadto praca w środowisku AutoCAD.

W tym przedziale cenowym szczególną uwagę zwróciłem na 5 modeli:
- ASUS TUF GAMING FX705 (AMD Ryzen 5 3550H, GTX 1650, 8 GB RAM, 512 GB SSD M2, POJEMNA 64 Wh BATERIA) - CENA OKOŁO 3200 ZŁ
- HP PAVILION GAMING 17 (I5-9300H, GTX 1650, 8 GB RAM, 256 GB SSD M2, 52,5 Wh BATERIA) - CENA OKOŁO 3500 ZŁ
- ACER NITRO 5 (I5-9300H, GTX 1650, 8 GB RAM, 256 GB SSD M2, 57 Wh BATERIA) - CENA OKOŁO 3500 ZŁ KUPUJĄC LAPTOPA POCHODZĄCEGO Z ANULOWANYCH ZAMÓWIEŃ W TYM PRZYPADKU GWARANCJA TYLKO 12 MIESIĘCY
- LENOVO IDEAPAD L340 (I7-9750H, GTX 1650, 8 GB RAM, 256 SSD M2, 45 Wh BATERIA) - CENA OKOŁO 3500 ZŁ
- LENOVO LEGION Y540 - (I7-9750H, GTX 1650, 8 GB RAM, 256 SSD M2, 57 Wh BATERIA) - CENA OKOŁO 3700 ZŁ

Na ten moment bez konsultacji z Wami - specjalistami, zdecydowałbym się na Lenovo Legion Y540 przede wszystkim ze względu na najmocniejsze podzespoły w tej cenie i zadziwiająco dobre recenzje znalezione w Internecie.
Dodatkowe atuty jakie widzę w tym modelu na tle pozostałych: dobre audio, bardzo dobry display, świetna klawiatura
Minusy: brak czytnika kart pamięci, słabe wykonanie - słabej jakości obudowa, marka Lenovo i ich serwis, tragiczna bateria, słabe chłodzenie i mocno nagrzewająca się obudowa.

Moje przemyślenia i droga dedukcji:
Gdyby nie fakt iż Acer pochodzi z anulowanych zamówień to brałbym własnie ten model, solidne wykonanie, ciekawy design, bardzo dobry display, znakomita bateria i dobre audio - lecz tylko 12 miesięczna gwarancja to jednak zdecydowanie za duży minus, opcja z 24 miesięczną gwarancją to już koszt 4300 zł.
Pozostaje więc HP Pavilion - ponieważ ASUS wg mnie ma zdecydowanie za słabe podzespoły a IdeaPad to wg mnie jeszcze większe ryzyko za jedynie 200 zł mniej...
I teraz pytanie czy rzeczywiście warto będzie pójść w słabszy i5 ale pewniejszą markę czy ryzykować i brać Legiona?
Co radzicie? Co myślicie

Link to post
Share on other sites

Z tych wszystkich tylko te z i7 są godne uwagi. Nie podałeś wzoru z forum, nie wiemy za dużo.

Czemu ryzykujesz z  Lenovo Legion Y540-17 https://www.x-kom.pl/p/538367-notebook-laptop-173-lenovo-legion-y540-17-i7-9750h-16gb-256-gtx1650.html

- no rozumiem nie ma aluminium,

- brak czytnika kart pamięci w dzisiejszych czasach jest setki rozwiązań

- marka Lenovo i ich serwis = poczytaj o tej gwarancji Lenovo Premium Care

- bateria no to 17"

- gdzie wyczytałeś o temperaturach?

 

Jeszcze jest promocja z tygodnia laptopów https://promocje.x-kom.pl/tydzien-laptopow-gaming większość przebrana ale może

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...