Skocz do zawartości

Transfery po kablu USB 3.0


Recommended Posts

Czy przy każdym zastosowaniu dodatkowego kabla do portu USB 3.0 następuje wyraźny spadek transferów?

 
Mam dysk SSD w kieszeni. Podpinając go bezpośrednio do portu USB 3.0 z tyłu obudowy uzyskuję transfery na poziomie 380 MB/s. Przy użyciu przedłużacza również w standardzie 3.0 o długości 3m (taki mam) transfer spada do ok. 40 MB/s.
Podpinając ww. dysk do portu USB 3.0 z przodu obudowy także mam transfery w okolicach 40 MB/s.
Żaden z ww. kabli niej jest cienki, a ten wewnątrz obudowy, który połączony jest do gniazda 19-pin na płycie głównej jest wręcz gruby.

 

Czy ktoś z Was może mi polecić jakiś przedłużacz USB 3.0 o długości nie mniejszej niż 70 cm, na którym nie będzie problemów z transferem na poziomie 360-400 MB/s? Oczywiście pytam o przetestowany kabel, a nie taki w stylu "wydaje mi się".

Edytowane przez lokko-1
Link to post
Share on other sites

bierz metrowego uniteka za 15zł, mam i nie ogranicza transferów, ponad 300MB/s. 1.5 metrowa wersja pewnie też jest ok, ale sam mam tylko trzy, metrowe wersje...  

 

Z kablami USB 3.0, 2-metrowymi i 3-metrowymi jest już dość trudno, lubią padać po pewnym czasie, wszystkie stare kable USB 3.0 mi już padłu, rekordzista miał stratę 2V na wyjściu (nie dziwoto że nic nie działało). 


Z kablami jest zawsze identycznie, im krótszy tym lepiej i mniej problemów... 


 

 

Podpinając ww. dysk do portu USB 3.0 z przodu obudowy także mam transfery w okolicach 40 MB/s. Żaden z ww. kabli niej jest cienki, a ten wewnątrz obudowy, który połączony jest do gniazda 19-pin na płycie głównej jest wręcz gruby.

zależy od jakości, ale miałem dość dużo problemów z przednimi USB 3.0 w tanich obudowach. Jeśli mogę, to wolę użyć dobrzej przedłużki 1M USB 3.0, niż wkładać do przedniego USB 3.0 w tanich obudowach, mniej problemów. 

Link to post
Share on other sites
ie głównej jest wręcz gruby.

 

Czy ktoś z Was może mi polecić jakiś przedłużacz USB 3.0 o długości nie mniejszej niż 70 cm, na którym nie będzie problemów z transferem na poziomie 360-400 MB/s? Oczywiście pytam o przetestowany kabel, a nie taki w stylu "wydaje mi się".

 

  Unikaj złącz i przedłużek. Podpinając kabel z tyłu obudowy masz 2 punkty kontaktowe. Podpinając do portów na froncie masz już 3. Podpinając przedłużkę do frontu są już 4. Na każdej kolejnej złączce są straty i może coś nie stykać.  W twoim przypadku kabel po prostu zaczął działać w standardzie USB 2.0. Druga sprawa to ciągłe wpinanie i wypinanie też powoduje, że styki coraz słabiej kontaktują.

Link to post
Share on other sites

@kokosnh - rozumiem, że 300MB/s wyciągałeś na dysku SSD/nvme w kieszeni?

@benutzer - są takie sytuacje, że nie da się przedłużacza uniknąć.

@gepardmak - dzięki. Czegoś takiego szukałem.

 

Zauważyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz. Na przedłużaczu USB 3.0 dysk SSD w kieszeni wyciąga mi ok. 40MB/s (w USB Device Tree Viewer widzę, że zestawia mi się połączenie jako USB 2.0), gdzie bezpośrednio z płyty transfer to 380MB/s. Pendrive na tym samym przedłużaczu osiąga ok. 150MB/s, co jest jego max. przepustowością. Czy też zaobserwowaliście podobne zjawisko u siebie, że dyski SSD/HDD nie chcą współpracować z przedłużaczami?

 

Edytowane przez lokko-1
Link to post
Share on other sites

Jak dostają za małe napięcie to tak...

 

Ale mi po prostu przestają działać.

 

Kontroler usb 3.0 w mobo niestety jest podpięty pod PCI-e 2.0 x1 i wyciąga max trochę ponad 300MB/s ( dlatego tylko tyle, sam nośnik wyciąga 10Gb/s max )

 

Jak podepnę ( obudowę z mostem NVMe -> USB 10Gb/s, z plextorem M8PeG 1TB) do karty graficznej, to mam pełne 10Gb/s.

 

Jak mi dojdzie adapter usb C na A, to powiem ile mi max wyciągnie ( adapter niestety 5Gb/s max z tego co wiem ).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...