Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Sieć Wi-Fi działa, lecz LAN nie.

router wi-fi lan

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 satya

satya
  • Amator

• 30 postów

Napisano 15 styczeń 2020 - 15:41

Mam taki problem, otóż sieć Wi-Fi działa, ale LAN nie. Zmieniałem już kabel, i raczej to nie jest jego wina. Próbowałem różne resety routera i co dziwne, przy 1 resecie działa sieć LAN, lecz nie działa wtedy Wi-Fi na różnych urządzeniach, ale wtedy nie mogę wejść w ustawienia routera, tak samo jak przy sieci Wi-Fi gdy działa (więc jeśli nie działa to można wejść w ustawienia), i gdy zrobię reboot to wtedy jest na odwrót - działa sieć Wi-Fi ale nie działa LAN. Jakieś porady?

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7884 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 15 styczeń 2020 - 16:16

Jeśli nie podasz szczegółów konfiguracji to w jaki sposób mamy cokolwiek wymyślić?
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 satya

satya
  • Autor tematu
  • Amator

• 30 postów

Napisano 15 styczeń 2020 - 16:20

Mój router to PHICOMM KE 2M. Internet posiadam radiowy firmy z osiedla.

• 0

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7884 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 15 styczeń 2020 - 17:17

Dobry początek. Jak to jest skonfigurowane i do czego się łączy.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#5 Raag_

Raag_
  • Nowicjusz

• 13 postów

Napisano 20 styczeń 2020 - 22:14

Jak masz go skonfigurowanego? Albo prościej, gdzie masz wpięty kabel od dostawcy do LAN, czy WAN?

Te rtr mają problem jeżeli są ustawione transparentnie.

• 0

#6 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 4214 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 10:24

Masz konflikt adresów, router operatora i Twój jednocześnie przydzielają adresy(włączone DHCP). Należy wyłączyć DHCP w Twoim routerze(uwaga może to utrudnić, późniejszy dostęp do konfiguracji routera) i nie trzeba łączyć koniecznie Twojego routera przez port WAN, wystarczy połączenie przez switch(LAN) obu routerów.   

Użytkownik gepardmak edytował ten post 21 styczeń 2020 - 10:26

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych