Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Planuję zakupić klawiaturę, a wpadły mi w oko:

 

1. HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Red

2. Razer BlackWidow Elite Yellow Switch

3. Corsair K70 MK.2 Rapidfire Low Profile

 

Niestety problem jest taki, iż żadna z ww. klawiatur nie jest dostępna w sklepach na wystawie, aby można było ją "pomacać" :). Z tych dostępnych były jedynie HyperX na przełącznikach blue i Razer na green. Co do Hypera to mam wrażenie, że jej profil jest zbyt wysoki chociaż podkładka w jakimś stopniu łagodzi ten problem, Razer natomiast bardzo dobrze mi leżała dzięki genialnej podkładce, lecz Corsaira - jakiegokolwiek mechanika nie mogę znaleźć do testów - i tu jest problem :(. Jedyny Corsair z jakim miałem kontakt to membranowy K55 i źle go wspominam ze względu na wysoki profil oraz ciężko chodzące klawisze - dużo lepszym dla mnie rozwiązaniem jest Logitech G213. Natomiast kiedyś miałem Microsoft SideWinder X6 i dzięki niskiemu profilowi była idealna i dlatego bardzo zastanawiam się nad tym Corsairem low profile (tylko nigdzie nie można go dorwać do testów). Ogólnie wysoko profilowe klawiatury z ciężko chodzącymi klawiszami oraz brak podkładki pod nadgarstki bardzo mnie męczą przy dłuższym użytkowaniu - doświadczenie z membranowymi, nie mam pojęcia jak będzie z mechanikami na który chcę przejść i ich przełącznikami.

 

Jakie macie doświadczenia oraz co byście proponowali?

 

Dzięki za wszelkie opinie.

 

Link to post
Share on other sites

No wiesz, poza przełącznikami te klawiatury co podałeś są z tej samej półki cenowej, ale od różnych producentów (porównywalna jakość). 

 

Nie wiem, czy patrzyłeś na YouTube na jakieś unboxingi, testy? Tam sporo można zobaczyć szczegółów. A tak to warto kupić tam, gdzie w razie czego można zwrócić bez problemu. Stacjonarnie na pewno x-kom nie robi problemów ze zwracaniem towaru do 15 dni, a jak przez neta to każdy sklep musi przyjąć zwrot do 14 dni, ale najlepiej kupować przez Allegro SMART, bo jest do tego jeszcze darmowy zwrot, więc nie nie tracisz kasy.  

Link to post
Share on other sites

Najsampierw, odradzam "mainstreamowe" wypusty, ich jakość absolutnie nie jest adekwatna w stosunku do ceny.

Nierozłączną przywarą, są klawisze z sensytywnego tworzywa ABS, w technologii "laser-eatching", jak i ogólna nieporywcza konstrukcja.

 

Nie tak dawno użytkowałem sekwencyjnie bardzo budżetowej Thor 300, wymijając niekonsystentne i po prostu niezbyt udane przełączniki Outemu, jest to naprawdę przyzwoita klawiatura, uzupełnia pustawe grono klawiatur z "keycapsami" typu "double-shot" - najtrwalsza metoda nałożenia czcionki.

 

Przeczytaj proszę ten wątek: https://bit.ly/389UiTF

W kwestii selekcji przełączników, nie ma na to relanium.

Gawiedź zapewni Cię, że linearne są bardzo uporczywe podczas pisania, mimo iż jest to dla większości zmartwienie, chętnie przesiadłbym się na nie z "Buckling Spring", a to już zupełnie inny kaliber i dla wielu archetyp przełącznika klikającego;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...