Skocz do zawartości

Problem z podkręceniem i5 2500k na 4,5Ghz


Recommended Posts

Witam. Ostatnio wziąłem się za podkręcanie mojej i5 2500k na płycie asrock p67 pro3 b3 z biosem 3.30. Do 4,4Ghz podkręcanie szło bez problemu. Lecz gdy chcę podkręcę na 4,5Ghz to pojawia się problem. Jak uśpię komputer, to podczas wybudzenia łapie freze na ekranie blokady i nic się nie da zrobić. Próbowałem zwiększyć offset, lecz to nic nie dało, przy napęciu 1,4V dalej występuje ten problem, nawet jak ustawię je na sztywno. Co może być nie tak? Wstawiam link z fotkami przedstawiającymi mój config na 4,4Ghz https://www.dropbox.com/sh/n2i9tcltfxok8kw/AABkuLP0hiBXxqRoomMWCSaua?dl=0
Z góry dzięki za pomoc

 

Edytowane przez patcher1997
Link to post
Share on other sites

Daj PLL na auto i zwiększ current limity obydwa na maksymalną wartość. Testowo możesz tymczasowo wyłączyć EIST i C1E i sprawdzić czy freezy przy wybudzaniu dalej występują. Vcore powyżej 1,35v nie ma sensu dawać do takich zegarów, sam widzisz że okolice 1,3v wystarczają spokojnie do 4,4ghz a problem jest raczej przez co innego. Zrób to co napisałem i daj znać czy jest poprawa.

Link to post
Share on other sites
Daj PLL na auto i zwiększ current limity obydwa na maksymalną wartość. Testowo możesz tymczasowo wyłączyć EIST i C1E i sprawdzić czy freezy przy wybudzaniu dalej występują. Vcore powyżej 1,35v nie ma sensu dawać do takich zegarów, sam widzisz że okolice 1,3v wystarczają spokojnie do 4,4ghz a problem jest raczej przez co innego. Zrób to co napisałem i daj znać czy jest poprawa.
PPL dalem na auto, limitery na 250- nic się nie zmieniło. Po wyłączeniu eist i c1e łapie freeza już podczas uruchamiania się systemu. Do testu ustawiłem 4,6ghz i offset -0,005V

 

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Nawet reset nie pomaga wtedy, trzeba dłuzej przytrzymać włącznik, ram corsair vegerance 2x4gb 1600Mhz. O tyle dziwne że bios je standardowo ustawia na 1333Mhz. Ustawienia takie jak widać na zdjęciach. Profil ustawiłem na XMP i samo ustawiło się na 1600Mhz. Nic więcej nie zmieniałem

 

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

No i te freezy mnie właśnie zastanawiają bo jeśli chodzi o procesor to jego błędy objawiają się zazwyczaj blue screenem po czym następuje zrzut pamięci i automatyczny restart. Sprawdź ram memtestem min. 2 pełne przebiegi albo chociaż wbudowaną w windowsa diagnostyką pamięci. Oprócz tego smart dysku systemowego np. w crystal disk info i skan w hd tune

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem programem od windowsa. 2 przebiegi w trybie standardowym przechodzą bez problemu. W trybie rozszerzonym zatrzymuje się na 20% nie lapie freeza ale wszystko działa z mega opóźnieniem. Wylaczylem profil xmp, ustawilem taktowanie ramu na auto i dalej jest to samo

 

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

 

Edytowane przez path1997
Link to post
Share on other sites

Ja mialem freezy na asrocku tak samo ale wylaczylem 2 opcje od oszczedzania energi ce1 i c6 i wszystko szlo stabilnie inaczej nie bylo opcji zeby to dzialalo jak nalezy. Ustaw zegaru na sztywno i napiecie i wtedy sprawdzaj bo te oszczedzajki czasem nie potrafia wzbudzi proca na wyzszym zegarze bo daja za niskie napiecie. Mozesz dac LLC na 3

Link to post
Share on other sites

PLL enabled ? U mnie stabilnie bez tego proc na 4,7 smigal :P Spead spectrum moze wlacz bo ta opcja czasem pomaga. W moim przypadku uruchomienie tej funkcji pozwolilo uruchomic dodatkowe kosci ramu ktore nie chcialy dzialac i komp sie nie chcial uruchomic.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...