Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zacinanie się klawisza

zacinanieklawisz przerywanie

Najlepsza odpowiedź pawluto, 14 styczeń 2020 - 19:11

Zdradz po jakim czasie nawalił ci ten klawisz.

Jeśli po gwarancji to możesz szukać nowej klawiatury, wymiana jest problematyczna i zapewne kosztowna.

To nie ZX Spectrum+ gdzie wymieniało się klawiaturę (właściwie tzw. membranę w 10 minut...

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 dream214

dream214
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 18:40

Witam.

Mam problem z moją klawiaturą (Razer BlackWidow), od jakiś dwóch dni przycisk zaczął przerywać podczas wciskania. Klawisz czyściłem i stosowałem sprężone powietrze ale to nie pomogło. Co mógłbym zrobić aby przycisk zaczął działać z powrotem? Jeżeli nic by nie pomogło, to jaka jest szansa, że przy próbie wymiany całego klawisza zepsuje klawiaturę? Dodam jeszcze, że moje umiejętności lutowania nie są zbyt duże.

Link do filmu w którym ukazany jest omawiany problem:

https://www.youtube....eature=youtu.be

• 0

#2 pawluto

pawluto
  • Gaduła

• 284 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 19:11   Najlepsza odpowiedź

Jeśli po gwarancji to możesz szukać nowej klawiatury, wymiana jest problematyczna i zapewne kosztowna.

To nie ZX Spectrum+ gdzie wymieniało się klawiaturę (właściwie tzw. membranę w 10 minut...

• 0

#3 dream214

dream214
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 22:06

Po ponad roku czasu.

• 0

#4 iamnotreal

iamnotreal
  • Pasjonat

• 870 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 15 styczeń 2020 - 02:27

wymiana jest problematyczna i zapewne kosztowna.

Niekoniecznie.

Brzmi jak klawiatura mechaniczna (nie wiem, czy były w ogóle membranowe Blackwidowy, wydaje mi się, że nie), rzecz wygląda jak problem z pojedynczym switchem.

Nie wiem, jak dokładnie wygląda konstrukcja tej konkretnej klawiatury, ale zazwyczaj dostanie się do środka i wymiana switcha to nie jest jakiś niestworzony problem, mi się udało z K70 od Corsaira, a to był drugi raz w życiu jak trzymałam lutownicę w ręce. A zamienne switche można kupić za parę złotych na aliexpress (chociaż w tym przypadku może pomóc ponowne przylutowanie tego, co jest, bo może jest problem ze stykiem, a nie z samym switchem).

• 0

i7-8700K + Macho rev. B | TUF Z370-PRO | 2x 16GB@3200MHz DDR4 | GTX1080ti EVGA FTW3 Hybrid | Plextor SSD 1TB NVMe + 850 Pro 512GB + Iridium Pro 240GB | WD Black 4TB + WD Gold 4TB | Prime Ultra 650W | Define R4 | GMMK Kailh box whites | SS Rival 700 | Acer XB270HU + B276HU | Intuos Pro M | HTPC: i5-4590 + Kraken x42 | B85I | 2x 8GB@1600MHz DDR3 | GTX970 ITX Gigabyte | Plextor M6 Pro 512GB | WD Blue 2TB | G450M | Elite 110 | Samsung HDTV | Aula TKL | SS Rival 100 | 2x Steam controller| PS4 Pro + Xim Apex | Xiaomi Air 13 | Note 10+

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zacinanieklawisz, przerywanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych