Skocz do zawartości

Zestaw do biura za 4-6 tyś


Recommended Posts

Witajcie,

 

Poprosiłbym o pomoc w złożeniu komputera do biura. Główne założenia mam ale nie za bardzo znam się na dopasowaniu podzespołów tak żeby wszystko grało. Raczej myślę o czymś w miarę mocnym, kilkaset złotych więcej na danej części nie jest problemem.

 

A więc tak:

- procesor intel pewnie jakiś i7, może i9

- karta graficzna w zasadzie nie musi być jakaś mocna byle byłaby możliwość podłączenia 4 monitorów, wejścia bez różnicy monitory dopiero będą kupowane i jakoś tak bliżej mi do geforca niz radeona

- dysk pewnie jakiś ssd 1tb, myślałem o samsung 860 evo

- ram jakieś 16 gb? może 32 jeżeli miałoby to sens

- płyta główna to już dla mnie czarna magia

- jakaś obudowa bez bajerów żeby to wszystko zamknąć

 

- i pozostaje kwestia reszty, sam nie wiem co tam będzie potrzebne, jakieś chłodzenia, wentylatory, zasilacz i inne bajery też bym poprosił.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jakie zastosowanie komputera? Komputer ogólnego przeznaczenia do neta, fakturowania, arkuszy kalkulacyjnych itp, czy jakieś oprogramowanie cadowskie, graficzne, obróbka zdjęć itp? 

 

Do tego żeby otworzyć 30 kart w przeglądarce i pogrzebać w sporym arkuszu excela nie potrzebujesz procka za 2000zł i gpu za drugie tyle. Jeżeli chcesz koniecznie wydać konkretną sumę to oczywiście można w PC spożytkować i 20k zł, ale warto się zastanowić czy warto. 

Link to post
Share on other sites

Jakie zastosowanie komputera? Komputer ogólnego przeznaczenia do neta, fakturowania, arkuszy kalkulacyjnych itp, czy jakieś oprogramowanie cadowskie, graficzne, obróbka zdjęć itp? 

 

Do tego żeby otworzyć 30 kart w przeglądarce i pogrzebać w sporym arkuszu excela nie potrzebujesz procka za 2000zł i gpu za drugie tyle. Jeżeli chcesz koniecznie wydać konkretną sumę to oczywiście można w PC spożytkować i 20k zł, ale warto się zastanowić czy warto. 

W zasadzie to nic szczególnego, na pewno sporo kart w przeglądarce w tym kilka działających non stop i raczej takich bardziej wymagających, arkusze z excela też się zdarzają najczęściej spore i to po kilka naraz, dodatkowo na jednym monitorze odpalony monitoring, kilka programów, które niby nie są jakieś rozbudowane ale słabo zoptymalizowane i zasobożerne.

 

Jeżeli możesz coś podpowiedzieć to będę wdzięczny, w zasadzie główne wymaganie to ta możliwość podłączenia 4 monitorów i żeby to jakoś wszystko sensownie chodziło. Teraz pracuję na laptopie, z którego usuwałem ostatnio sporo śmieci i przy włączonych programach, które są niezbędne (chrome, thunderbird, pootwieranie kilka pdfów i arkuszy z excela) włączenie kolejnego programu trwa bardzo długo + często potrafi się coś wysypać jak np. chrome przy otwieraniu paru kart.

 

Myślę, że te 4-6 tyś. to nie jest jakaś ogromna kwota, zwłaszcza dla firmy, ba wolałbym nawet teraz kupić coś trochę na zapas i nie zmieniać tego po roku czy dwóch. Karta graficzna wystarczy żeby miała możliwość podłączenia 4 monitorów, po za tym całość można śmiało wydać na procesor/ram/dysk.

Link to post
Share on other sites

Ja w ogóle nie wiem czy jest sens wychylać się powyżej 2700x. W zasadzie najrozsądniejsza ekonomicznie opcja to coś w stylu:

 

https://proline.pl/koszyk/bbb06dcf https://www.komputronik.pl/product/475457/amd-ryzen-7-2700x.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

 

Gdzie mamy ekonomiczny, ale nie słaby procek 8/16 który ogarnie wiele zadań naraz. Jeżeli nie ma jakichś bardzo konkretnych zastosowań pożerających ram, nie widzę sensu pakowania 32GB. Całość podparta solidnym zasilaczem. Dysk nvme na system, programy i duże obrabiane pliki, oraz drugi oddzielny na magazyn i backup systemowego. GPU nie ma akurat na stanie, ale jest to propozycja - może trochę nad wyrost do biura, ale już sama w sobie ma 4 wyjścia na monitory, co przy wymaganiach odnośnie ich liczby może się przydać. 

 

Wychodzi razem 3000zł. Jeżeli nie masz, trzeba doliczyć system. Można dorzucić do obudowy kilka złotych, wybrać wersję bez okna jeżeli jest ono problemem (akurat ten model SG1 jest na stanie) Jeżeli potrzebujesz więcej przestrzeni dyskowej także dyski wg uznania. Ewentualnie jakieś chłodzenie wieżowe żeby było ciszej. 

 

Na upartego można zaoszczędzić 100 na płycie głównej, ale przy takim budżecie dałem coś solidniejszego, jako, że zaproponowałem procek 8/16. Co do ramu to nie oganiam co do złotówki aktualnie najkorzystniejszego, więc wrzuciłem do koszyka taki, jaki koledzy proponowali w innych tematach.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Windows 10 Pro ma być w tej kwocie?

 

Nie wiem czy jest sens iść w 9900K na tle 3700X, tym bardziej że i tak pod te 4 monitory bliżej do dedykowanej karty.

 

Bez Windowsa.

 

Ja w ogóle nie wiem czy jest sens wychylać się powyżej 2700x. W zasadzie najrozsądniejsza ekonomicznie opcja to coś w stylu:

 

https://proline.pl/koszyk/bbb06dcf https://www.komputronik.pl/product/475457/amd-ryzen-7-2700x.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

 

Gdzie mamy ekonomiczny, ale nie słaby procek 8/16 który ogarnie wiele zadań naraz. Jeżeli nie ma jakichś bardzo konkretnych zastosowań pożerających ram, nie widzę sensu pakowania 32GB. Całość podparta solidnym zasilaczem. Dysk nvme na system, programy i duże obrabiane pliki, oraz drugi oddzielny na magazyn i backup systemowego. GPU nie ma akurat na stanie, ale jest to propozycja - może trochę nad wyrost do biura, ale już sama w sobie ma 4 wyjścia na monitory, co przy wymaganiach odnośnie ich liczby może się przydać. 

 

Wychodzi razem 3000zł. Jeżeli nie masz, trzeba doliczyć system. Można dorzucić do obudowy kilka złotych, wybrać wersję bez okna jeżeli jest ono problemem (akurat ten model SG1 jest na stanie) Jeżeli potrzebujesz więcej przestrzeni dyskowej także dyski wg uznania. Ewentualnie jakieś chłodzenie wieżowe żeby było ciszej. 

 

Na upartego można zaoszczędzić 100 na płycie głównej, ale przy takim budżecie dałem coś solidniejszego, jako, że zaproponowałem procek 8/16. Co do ramu to nie oganiam co do złotówki aktualnie najkorzystniejszego, więc wrzuciłem do koszyka taki, jaki koledzy proponowali w innych tematach.

Kojarzysz jaka tam była karta graficzna? Bo chyba już jej nie mają i nie wskakuje w tej konfiguracji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...