Skocz do zawartości

Recommended Posts

Padł mi green. W sumie jedyny co miałem. Pozostałe mam redy. Muszę kupić nowy i zastanawiam się czy Red czy może gold? Te gold są od niedawna na rynku ale mają wyższe tbw i chyba też nie mają parkowania głowic jak redy. Co będzie bardziej trwałe? Może ktoś doradzi? Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

Edit:

Wyłącz podpis // raf.

Link to post
Share on other sites

WD Gold to dysk 7200 RPM. Będzie się strasznie grzał. W tej cenie możesz kupić 2 WD RED.


Jeśli chodzi o Redy to w pracy w serwerze CCTV miałem 8 x 2 TB i jeden mi padł. Dyski chodziły non stop, miały wypracowane po 35 000 godzin. W sumie nie wiem czy się wyeksploatował, czy sam go jakoś przez przypadek uszkodziłem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

jakie konkretnie pojemności i modele, pamiętaj aby unikać ostatnich WD red 2TB i 6TB, są w SMR (sam mam 2 GOLD-y i jednego RED-a ale PRO, czyli 7200rpm)

myślałem o większej pojemności np 8TB... tylko czy są takie które można śmiało brać

z tego co widzę nadal króluje WD40EFRX sam w sumie mam już takowe dwa, czyżby pora na trzeci? chyba że jest któryś 8TB bez SMR

 

update:

no i zastanawiam się nad dyskiem WD80EFAX do środka lub zewnętrznym Wd element deskop 10TB (WDBWLG0100HBK-EESN) W tym jest schowany dysk WD100EMAZ z tak zwanej serii White, osiągi w testach są minimalnie gorsze od RED, ale cena jest niższa RED 8 TB to 1100zł a 10 TB White to 950zł. Czy ktoś wie jakie jest MTBF dla serii White ?

Edytowane przez willis81
Link to post
Share on other sites

Mam u siebie WD RED PRO 10TB, hałas jaki wydobywa jest nie do wytrzymania,

 

w spoczynku jest głośniejszy niż w trakcie pracy :sciana:  co chwile jakieś tykanie...

Nawet po zastosowaniu najlepszego wyciszacza HDD na rynku m.in. SHARKOON Vibe Fixer, w dalszym ciągu słychać jego "TYK TYK TYK TYK".

 

Jedynie za co go mogę pochwalić to dobre transfery sekwencyjne [test]. Także ze względu na emitowany hałas nie polecam go.

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

w red pro (u mnie 4TB) rzeczywiście jest czasem to tykanie, ale po kilku dniach u mnie przechodzi, nie mam pojęcia co ten dysk robi w spoczynku, że takie dźwięki wydaje. Pewnie jakaś konserwacja, tylko czego...

 

Mój WD gold 8TB też jest mega głośny (jak na mój praktycznie pasywny zestaw w idle), ma szczęście mam power HUB-a HDD.

Link to post
Share on other sites

dysk zainstalowany

sprawdziłem SMART w hd tune pro

wygląda na to że ok

zastanawia mnie tylko dlaczego pokazało mi c0 value 7

 

na innym red 4tb c0 pokazuje mi 22 (dysk ma 3 lata)

na kolejnym red 3tb c0 pokazuje mi 91 (dysk ma 6 lat)

więc jakim cudem red 8tb c0 pokazuje już 7 a chodzi dopiero 2h ? 

Edytowane przez willis81
Link to post
Share on other sites

Pewnie jakaś konserwacja, tylko czego...

 

śmiesznie to brzmi auto konserwacja wewnątrz dysku nie wiadomo czego, może do producenta napisze dlaczego w spoczynku jest głośniejszy, jak w trakcie pracy i co wywołuję takie "TYK TYK i TYK TYK

 

, może się dowiem od supportu WD czegoś mądrego, albo wkleją tą swoją regułkę z CTRL+C i CTRL+V, wtedy im pocisnę że g**no tykające produkują i to za prawie 2000 zł.

 

 

 

 

dysk zainstalowany sprawdziłem SMART w hd tune pro wygląda na to że ok

 

pokaż testy wydajności w programach

(ja nie wiem od czego jest parametr c0)

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

są to wyłączenia PC przez odcięcia zasilania (reset), lub BSOD-y 

to skąd się to bierze, komp włączyłem 1h temu, było 8 teraz jest już 13, a przecież dysk jest cały czas podłączony i windows działa normalnie...

czy to może być problem z zasilaniem na kablu do którego podłączony jest dysk? zasilający jest ten sam co pozostałe dyski, na jednej linii mogę podpiąć 3 dyski

Link to post
Share on other sites

ugdrx9L.jpg


To zlicza odcięcie zasilania dysku, dokładnie mówią. 

 

Wrzuć screen tabelki SMART z crystalkdiskindfo, bo tak to trochę trudno mi się odnieść. 

 

wrzucam z obu programów

 

Próbowałem podpiąć dysk na tym samym kablu z zasilania co pozostałe dyski, próbowałem też na osobnym, tylko z jednym dyskiem i cały czas co jakieś kilkanaście minut wartość rośnie

 

a no i zauważyłem, że w momencie jak w hd tune przeskakuje o 1 wyżej to dysk wydaje dźwięk delikatne chropotanie/jakby wyłączenie. Czyżby parkowanie głowic? tylko czemu kwalifikowane jako unsafe?

Edytowane przez willis81
Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...

Mój WD Red Pro 10TB nie hałasuje tak jak mowa wyżej... jestem z niego zadowolony, działa jak należy, bardzo stabilny, szybki dysk przeznaczony do pracy ciągłej wiec małe szanse że się popsuje ;) Polecam Ci zamówić z Komputronika https://www.komputronik.pl/product/689242/wd-red-pro-10tb.html , dla zarejestrowanych klientów cena trochę spada, więc warto pare groszy zatrzymać dla siebie ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...