Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Karta sieciowa WiFi do 100zł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 mavekk

mavekk
  • Amator

• 66 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 02:42

Witam.

Chciałbym zakupić kartę sieciową wifi do komputera dziewczyny, lecz kompletnie nie mam zielonego pojęcia na temat tych kart dlatego też proszę o pomoc w doborze, zależy mi by owa karta miała jak najlepszy zasięg łapania wifi w tym budżecie. Nie wiem czy to będzie istotne, ale dokupiłem repeater TP-Link RE200 by jeszcze bardziej zwiększyć zasięg sieci wifi.

Budżet: 100 zł

Interfejs: najlepiej PCI-E, chyba że jest jakaś lepsza opcja

• 0

#2 pendzel_3

pendzel_3
  • Maniak

• 2254 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 15:52

jakiego routera używasz, innymi słowy w jakim standardzie jest to WiFI? n? ac?

oraz w jakiej odległości znajduje się hotspot? ten wzmacniacz dobrze łapie sygnał? masz tam chyba diody sygnalizujące, jeśli tak to w jakiej odległości jest od PC?

https://www.x-kom.pl...a-b-g-n-ac.html

tak na szybko to tutaj masz coś co powinno ogarnąć... i tak więcej ten wzmacniacz nie przepcha, jakie masz łącze?

• 0

#3 mavekk

mavekk
  • Autor tematu
  • Amator

• 66 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 16:01

Standard n bodajże, odległość to około 5-6 metrów, wzmacniacz łapie sygnał zadowalająco (aktualnie ma TP-Linka WN821 najprawdopodobniej). Łącze 70-80 mb/s. Dodam że moja kobieta lubi sobie pograć w różne gry FPS

Użytkownik mavekk edytował ten post 14 styczeń 2020 - 16:13

• 0

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7876 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 14 styczeń 2020 - 21:25

Jak gra i ping ma znaczenie to pociagnij kabel.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#5 mavekk

mavekk
  • Autor tematu
  • Amator

• 66 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 21:56

Gdybym miał taką możliwość to bym tak zrobił i nie zakładał tego tematu

• 0

#6 benutzer

benutzer
  • Nałogowiec

• 1762 postów

Napisano 17 styczeń 2020 - 20:30

Ten polecany Asus ma raczej kiepskie recenzje. Polecam coś takiego :

• Intel® Dual Band Wireless-AC 3160
  • Dell Wireless 1506
  • Dell Wireless 1501

To są sprawdzone modele, które działają w PC.  To są karty Intel do laptopów Dell, HP, Lenovo. Teraz w swoim PC mam Intel® Dual Band Wireless-AC 3160. Działa super. Nic się nie zawiesza, nic nie zrywa. Uwaga, bo nie wszystkie karty chcą działać w PC. Te 3 modele, które podałem, działają na 100%.

Do tego poszukaj sobie adaptera w tym stylu za 30 PLN

Użytkownik benutzer edytował ten post 17 styczeń 2020 - 21:03

• 0

Workstation: i5 8500, 32 GB DDR4, Plextor 256M8peGN, 1TB WD Blue, 4TB WD Red, Intel HD Graphics 630

Nas: INTEL Celeron J3455, 8GB DDR3, 1 TB HDD

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych