Skocz do zawartości

Karta sieciowa WiFi do 100zł


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym zakupić kartę sieciową wifi do komputera dziewczyny, lecz kompletnie nie mam zielonego pojęcia na temat tych kart dlatego też proszę o pomoc w doborze, zależy mi by owa karta miała jak najlepszy zasięg łapania wifi w tym budżecie. Nie wiem czy to będzie istotne, ale dokupiłem repeater TP-Link RE200 by jeszcze bardziej zwiększyć zasięg sieci wifi.

Budżet: 100 zł

Interfejs: najlepiej PCI-E, chyba że jest jakaś lepsza opcja

Link to post
Share on other sites

jakiego routera używasz, innymi słowy w jakim standardzie jest to WiFI? n? ac?


oraz w jakiej odległości znajduje się hotspot? ten wzmacniacz dobrze łapie sygnał? masz tam chyba diody sygnalizujące, jeśli tak to w jakiej odległości jest od PC?


https://www.x-kom.pl/p/311695-karta-sieciowa-asus-pce-ac51-750mb-s-a-b-g-n-ac.html

 

tak na szybko to tutaj masz coś co powinno ogarnąć... i tak więcej ten wzmacniacz nie przepcha, jakie masz łącze?

Link to post
Share on other sites

Standard n bodajże, odległość to około 5-6 metrów, wzmacniacz łapie sygnał zadowalająco (aktualnie ma TP-Linka WN821 najprawdopodobniej). Łącze 70-80 mb/s. Dodam że moja kobieta lubi sobie pograć w różne gry FPS

Edytowane przez mavekk
Link to post
Share on other sites

Ten polecany Asus ma raczej kiepskie recenzje. Polecam coś takiego :

  • Intel® Dual Band Wireless-AC 3160
  • Dell Wireless 1506
  • Dell Wireless 1501

To są sprawdzone modele, które działają w PC.  To są karty Intel do laptopów Dell, HP, Lenovo. Teraz w swoim PC mam Intel® Dual Band Wireless-AC 3160. Działa super. Nic się nie zawiesza, nic nie zrywa. Uwaga, bo nie wszystkie karty chcą działać w PC. Te 3 modele, które podałem, działają na 100%.

 

 

Do tego poszukaj sobie adaptera w tym stylu za 30 PLN

 

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...