Skocz do zawartości

Mniej fps niż znajomy na tym samym sprzęcie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Niestety nie bardzo. Przy samym rozpoczynaniu rozgrywki faktycznie było ich więcej ale 5 sekund pozniej spadły do takiego samego poziomu. Wgl miałem wrażenie ze przy testach z afterburnerem miałem mniej klatek. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Miałeś wrażenie, czy faktycznie było ich mniej? Czym sprawdzasz ile klatek jest aktualnie wyświetlanych? 

Link to post
Share on other sites

Nakładka nvidii. Czułem również różnice podczas ruszania myszka ponieważ przed samym skokiem w przypadku apexa klatek jak jest lepiej jest 120 jak gorzej - 80 Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przeprowadzić testy w aida64 i jeśli tak to co znaczył komunikat powyższy oraz jak je przeprowadzić?

 

Może to jednak wina zasilacza skoro jest slabszy niż rekomendowany.Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez zepak96
Link to post
Share on other sites

Poza tym jak tak patrze teraz na spokojnie na te twoje logi to tak GPU jedzie na maxa, Apex wcina prawie cały vram,  CPU z 6-cioma gołymi rdzeniami też dostaje zadyszki dobijając miejscami do 100% na wszystkich rdzeniach.... jednymi słowy wycisk dla tego konfigu.

 

Skąd pewność że znajomy ma ileś tam FPS więcej jak to porównywaliście? może plecie co mu ślina na język naniesie? Poza tym to że akurat w danej chwili on ma więcej jeszcze o niczym nie świadczy.

Nie wiem może niech ktoś kto ma Apexa niech się wypowie jak to u niego chodzi po bo logach nie widać niczego niepokojącego poza dobijaniem do granic możliwości tego sprzętu.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites
Kto wam w ogóle te komputery składał/konfigurował?
składaliśmy sami :PKonfiguracje wrzuciłem na dwóch forach tzn na jednym o złożenie na drugim o sprawdzenie. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Skąd pewność że znajomy ma ileś tam FPS więcej jak to porównywaliście? może plecie co mu ślina na język naniesie?.
Akurat w tym przypadku jestem pewien ze mnie nie kłamie :) Co do iles tam więcej to mniej więcej jako widz z mojej perspektywy miał co najmniej 40 fpsow więcej. A podczas gry w tych samym miejscach podobnie. zacznijmy od tego ze prawie wcale gra nie osiąga u mnie 200 fps a u niego 220 spokojnie wyciągała. Z reszta tak jak mówię zaraz po reinstalacji miałem podobne wartości jak u niego wiec sam doświadczyłem Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Edytowane przez zepak96
Link to post
Share on other sites
Ram zestawił się na 3000Mhz? Pisałeś coś o restartowaniu sterowników Wywal wszystkie przez DDU i zainstaluj najnowsze.
Nie jestem pewien wartości w cpu z jednak w biosie wyświetla się wartość 3000 MHz Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Swoją droga w dragon centre gpu usage wynosi teraz cały czas 74 % a jedyne co mam włączone to spotifyW menadżerze zadan procesor graficzny 2%Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Puściłem na 30 min test stabilności z aida jak tylko skończę, posle logi i zrobię afterburneraWysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przy okazji - podczas testu Aidą nie mam żadnej wartości dot GPU mimo ze zaznaczyłem Stress GPUWysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Coś pomieszałem w pierwszym teście i nie miałem odczytów gpu w drugim jak je dodałem to usunąłem nim zrobiłem screenshota. Puściłem test jeszcze raz. W każdym razie temperatura Gpu stabilnie w 65 * przez cały test Link do hwinfo z testu :http://wrzucplik.pl/pokaz/1907276---pywa.html 093a4859370bd76f36f04d8e2f01848a.jpgJeżeli będzie trzeba to zrobię jeszcze raz test żeby był poprawny Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zrób logi w AB jak poprzednio, bo tak to można gdybać.
Logi z pracy bez żadnego programu włączonego: http://wrzucplik.pl/pokaz/1907331---cmlz.htmlNa dragon centre 75% gpu usage Mam wrażenie ze spowodowane to jest After burnerem od instalacji zamiast 1935 MHz gpu chodzi na 1950 Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link to post
Share on other sites
CTR + ALT + DEL -> Wydajność -> użycie CPU/procesora graficznego. Co pokazuje to okno na pulpicie?
W przypadku menadżera zadań tak jak pisałem wyżej 0-2% natomiast dragon centre pokazuje 1950MHz i 75%. Stad moje pytanieW między czasie odinstalowałem sterowniki DDU zainstalowałem i dalej bez zmian z fpsamiWysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jakieś pomysły co jeszcze może powodować ze mam mniej fps ?

 

 

Skąd pewność ze zasilacz jest wystarczający (pytam z ciekawości)?

Edytowane przez zepak96
Link to post
Share on other sites

W przypadku menadżera zadań tak jak pisałem wyżej 0-2% natomiast dragon centre pokazuje 1950MHz i 75%. Stad moje pytanieW między czasie odinstalowałem sterowniki DDU zainstalowałem i dalej bez zmian z fpsamiWysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Jakieś pomysły co jeszcze może powodować ze mam mniej fps ? Skąd pewność ze zasilacz jest wystarczający (pytam z ciekawości)?

Niewystarczająca moc zasilacza bądź inne jego usterki objawiają się inaczej, a na pewno nie spadkiem fps w grze. Kiedykolwiek twój komputer chodził przez dłuższy okres czasu z taką samą wydajnością jak ten kolegi? 

 

Link to post
Share on other sites
Niewystarczająca moc zasilacza bądź inne jego usterki objawiają się inaczej, a na pewno nie spadkiem fps w grze. Kiedykolwiek twój komputer chodził przez dłuższy okres czasu z taką samą wydajnością jak ten kolegi?
Nie. Taka sytuacja raz się zdarzyła zaraz po reinstalacji sterowniki, było dosyc późno wiec zagrałem 30-45 min i wyłączyłem komputer. Na drugi dzień fpsow było z powrotem mniej Wysłane z iPhone za pomocą TapatalkEdit. Zauważyłem taka zależność- zaraz po restarcie komputera mam 3% gpu usage w dragon centre i gdy odpalam gre to przez kilka minut mam liczbę fpsow jak u znajomego (średnio 175 fps sięgające nawet 230) Po kilku minutach spadają do średnio 135 i gpu usage nawet na pulpicie utrzymuje się 75% ale tylko w dragon center. W menadżerze zadan tak jak poprzednio 0-3%Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edit2.W the division 2 kolega ma około 25-30 fpsow więcej stosunkowo podobnie jak w apexieWysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez zepak96
Link to post
Share on other sites

A macie z kolegą takie same kompilacje Windowsa 10? Ostatnio natrafiłem na temat, gdzie autor miał problemy z ilością klatek bodajże w Wiedźminie 3. I to spore problemy, bo było nie wiem, o 1/4 mniej niż powinno. Dopiero aktualizacja Windowsa do najnowszej kompilacji rozwiązała problemy.

Link to post
Share on other sites
A macie z kolegą takie same kompilacje Windowsa 10? Ostatnio natrafiłem na temat, gdzie autor miał problemy z ilością klatek bodajże w Wiedźminie 3. I to spore problemy, bo było nie wiem, o 1/4 mniej niż powinno. Dopiero aktualizacja Windowsa do najnowszej kompilacji rozwiązała problemy.
wydaje mi się ze tak Kupowaliśmy windowsa tego samego w tym samym sklepie dodatkowo mam wszystkie aktualizacje przez Windows update zainstalowane Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Włącz 3DMARK np.Time Spy, a znajomy u siebie. po równajcie wyniki - punktacja po stronie CPU i po stronie GPU. Jak możesz to wrzuć log z HWiNFO wykonany w czasie około 10 min. grania,
wieczorem poproszę znajomego o zrobienie testów :)/ wyłącz podpis z tapatalk / wormZrobilismy test w 3DMarku tak wyglada porównanie:Kumpel:46f29755cdca860da267ba40f28ddb7e.jpgJa:168cbc011657353ff10dab23cb76dae0.jpgLinki do logow z HW apex oraz 3DmarkKumpel:http://wrzucplik.pl/pokaz/1908789---j5sx.htmlJa:http://wrzucplik.pl/pokaz/1908790---da7w.html

Przy okazji zauważyliśmy w HW , ze od uruchomienia komputera moja grafika pracuje na 1935-1950 MHz mimo ze wydajność w menadżerze zadan wskazuje 1-5 %. U znajomego wskazywało około 300MHz po uruchomieniu. Jakie z tego wnioski ?

Edytowane przez zepak96
Link to post
Share on other sites

wydaje mi się ze tak Kupowaliśmy windowsa tego samego w tym samym sklepie dodatkowo mam wszystkie aktualizacje przez Windows update zainstalowane Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

wieczorem poproszę znajomego o zrobienie testów :)/ wyłącz podpis z tapatalk / wormZrobilismy test w 3DMarku tak wyglada porównanie:Kumpel:Ja:Linki do logow z HW apex oraz 3DmarkKumpel:http://wrzucplik.pl/pokaz/1908789---j5sx.htmlJa:http://wrzucplik.pl/pokaz/1908790---da7w.html

Przy okazji zauważyliśmy w HW , ze od uruchomienia komputera moja grafika pracuje na 1935-1950 MHz mimo ze wydajność w menadżerze zadan wskazuje 1-5 %. U znajomego wskazywało około 300MHz po uruchomieniu. Jakie z tego wnioski ?

 

Kumpel ma po prostu wydajniejszą grafikę... 

 

/ nie cytuj całych postów i zdjęć / worm

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites
Kumpel ma po prostu wydajniejszą grafikę...

 

Otóż nie.

Otwarłem sobie w opcjach NV procesy które obciążają GPU znalazłem tam proces pod nazwa chyba spoolsp.exe jeśli się nie mylę który powodował gpu core clock na poziomie 1950% cały czas. Po zamknięciu 3Dmark pokazał takie wartości 242c47406a3e2af9421e82971e4100a2.jpg

Nie umiem wywołać z powrotem ten proces ale czy ktoś może powiedzieć co to ? Przeskanowałem komputer i brak jakichkolwiek śladów wirusów czy czegokolwiek.

 

 

Edit.

 

Po restarcie, obciążeniu gpu i wyłączeniu gry proces się pojawił.

Spoolsp.exe z symbolem drukarki

 

Edytowane przez zepak96
Link to post
Share on other sites

Niestety, ale kumpel ma tak jakby inny procesor albo podkręcał, bo U niego taktowanie CPU jest 44 GHz i jest stabilne. U Ciebie max 4.3347 GHz ze spadkami. Poza tym, możliwe że związane niewydolnością CPU użycie pliku stronicowania (Page File Usage) jest na stałym poziomie 2% gdzie u kolegi osiąga 4.3%. Dalej CPU zużywa u Ciebie max 57W, u kolegi nawet 63W. W logu kolegi w odczycie  jest parametr IA OC Ratio Limit, który ma wartość x47 u Ciebie brak. Karta kumpla taktuje: GPU 1935 MHz i VRAM 7001 MHz. U Ciebie odpowiednio 1920 MHz i 6800 MHz. Myślę, że jest coś nie tak z Twoim CPU, ale powinieneś to sprawdzić przez podmianę karty na kartę kumpla i wykonać taki log jak ten na tej samej grze i porównać czy będą jakieś zmiany w działaniu CPU.

Proces systemowy do obsługi drukarek i buforu drukowania.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites
Niestety, ale kumpel ma tak jakby inny procesor albo podkręcał, bo U niego taktowanie CPU jest 44 GHz i jest stabilne. U Ciebie max 4.3347 GHz ze spadkami. Poza tym, możliwe że związane niewydolnością CPU użycie pliku stronicowania (Page File Usage) jest na stałym poziomie 2% gdzie u kolegi osiąga 4.3%. Dalej CPU zużywa u Ciebie max 57W, u kolegi nawet 63W. W logu kolegi w odczycie jest parametr IA OC Ratio Limit, który ma wartość x47 u Ciebie brak. Karta kumpla taktuje: GPU 1935 MHz i VRAM 7001 MHz. U Ciebie odpowiednio 1920 MHz i 6800 MHz. Myślę, że jest coś nie tak z Twoim CPU, ale powinieneś to sprawdzić przez podmianę karty na kartę kumpla i wykonać taki log jak ten na tej samej grze i porównać czy będą jakieś zmiany w działaniu CPU.

 

Wszystko spowodowane wirusem. Usunąłem za pomocą malwarebytes

W chwili obecnej 3Dmark pokazuje wynik jak u znajomego (screen post wyżej)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...