Skocz do zawartości

Mniej fps niż znajomy na tym samym sprzęcie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Cześć

Mam następujący problem

Wraz z kumplem złożyliśmy takie same PCty:

2fff60b50b34cdf17161a0e99a5894f2.jpg

Jedyna roznica to taka ze ma kartę. gigabyte bo zabrakło msi armor

Mimo prawie identycznych komputerów w np grze Apex mam o 40 fpsow mniej, średnio 120-150 na wszystkim max i full HD

On dokładnie na tych samych ustawieniach ma 170-220.

Temperatury u mnie:

Średnio:

46 stopni na Cpu

65 stopni na Gpu

 

Zużycie gpu w grze wynosi 99% 1935 MHz jeśli dobrze pamietam

 

Innych gier ze soba nie porywnywalismy jednak np. W wiedźminie 3 na ultra fpsy wahają się w okolicach 80 klatek

W the division 2 klatki dosyc często spadają poniżej 60 fps(57-85)

 

Wczoraj udało mi się chwilowo to naprawic tzn. Zainstalowałem na czysto sterowniki nvidii odpaliłem apexa i miałem tyle samo klatek co znajomy. Niestety dzisiaj po uruchomieniu gry klatki znowu są na poziomie 120-150.

 

P.S

Przy okazji zauważyłem ze po każdym restarcie kompa restartuje mi się również ustawienie GSync w panelu nvidii

 

Proszę o pomoc

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie macie takie same, bo praktycznie to takie same podzespoły nigdy nie są sobie równe. Wystarczy, że CPU ma inną kulturę pracy i to odbija się na wydajności pozostałych. Możecie sprawdzić np. w 3Dmark jak jest punktowana wydajność CPU i GPU i już będzie jakieś pojęcie, który z tych dwóch powoduje słabsze wyniki. Do przetestowania wymiana kart z kumplem i testy. W tym wypadku też uzyskasz jakiś pogląd co jest tym słabym ogniwem. Jak będzie to karta możesz próbować reklamować jednak z jakim skutkiem to niewiadoma. W przypadku CPU to reklamowanie tylko w przypadku gdyby z jego powodu nie dało się włączyć PC. Do testu pozostaje jeszcze dysk np. programem AS SSD Benchmark. Sprawność dysku też może mieć znaczenie, chociaż nie aż na 40-50 FPS-ów.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Zacząłbym od zasilacza, dlaczego masz 550W gdzie na stronie producenta rekomendowana moc to 650 W. Jaką kartę konkretnie ma kolega?

 

To jest zasadniczo dobre pytanie. Komponenty były dobierane na dwóch forach i prawdopodobnie stwierdziłem ze nie będę już ich weryfikował. Zamawiać od razu zasilacz? Jaki polecasz?

 

Co do Grafiki to ma gigabyte super gaming oc

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

 

 

Zacząłbym od zasilacza,
 

 

a ja nie....


 

 

Zamawiać od razu zasilacz? Jaki polecasz?
 

 

słuchaj takich porad to pójdziesz z torbami a problem dalej jak był tak pozostanie


Po pierwsze to sprawdź czy ram działa poprawnie w Dual Channel, po drugie zamień się z kolegą na GPU i wtedy sprawdź jak sytuacja wygląda. Jeśli to nic nie pomoże to wtedy zgraj pełne logi z Afterburnera i hwinfo64 i wrzuć tutaj.

Zasilacz zostaw w spokoju, jest wystarczający

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wymienić z kumplem póki co się niestety nie wymienię bo mieszka daleko od mnie Przesyłam logi:http://wrzucplik.pl/pokaz/1907085---scsz.htmlPrzy afterburnerze grałem chwile w apexa i z włączonym afterburnerem jest gorzej o jakieś 20 fps jeszczeNie wiem czy logi są poprawne bo niestety jestem laikiemRam wyglada w porządku Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

@UpStrona producentaPower consumption 215 WDo autoraPrzede wszystkim macie dwie różne kartyGigabyte 1815 MHz (Reference Card: 1770 MHz)MSI 1605 MHZ Boost: 1785 MHz
7d139379e54c59e95e91fe59c460af06.jpgRóżnice są nie duże Patrząc po benchmarkach jest to średnio 1 klatka przy grach różnicy Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Edytowane przez zepak96
Link to post
Share on other sites

Zapuść jakieś testy stabilności na CPU i GPU typu Aida64 i zostaw na 30 minut zobacz jak komputer się zachowuje. Wtedy zwróć też uwagę jakie są napięcia i czy nic się nie wywala, dziwne żeby różnice były, aż tak duże. 

Jak sprawdziłeś czy ram działa w Dual Channel? 

Link to post
Share on other sites
Zapuść jakieś testy stabilności na CPU i GPU typu Aida64 i zostaw na 30 minut zobacz jak komputer się zachowuje. Wtedy zwróć też uwagę jakie są napięcia i czy nic się nie wywala, dziwne żeby różnice były, aż tak duże.

 

Jak sprawdziłeś czy ram działa w Dual Channel?

Nie jestem pewien czy poprawnie

Sprawdziłem wartości w cpu z czy się zgadzają

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...