Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do max 6000 zł


Recommended Posts

Hej!

 

Planuje zakup komputera z przeznaczeniem do gier (chciałbym pograć w najnowsze tytuły na ultra przy FHD) oraz grafiki 3D i programów do obróbki wideo (typu sony vegas pro)

 

Chciałbym, by taki zestaw posłużył mi przez blisko parę ładnych lat (6-8 lat) stąd taka kwota.

 

Co sądzicie o takim zestawie:

KARTA GRAFICZNA: Sapphire Radeon RX 5700 XT Nitro+ OC SE 8GB (~2100zł)

PROCESOR: AMD Ryzen 7 3800X (~1700zł - nie wiem czy opłaca się do niego dopłacać 300 złotych czy lepiej pozostać na Ryzen 7 3700x?)

PŁYTA GŁÓWNA: MSI B450 TOMAHAWK MAX (~480zł)

RAM: Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3000MHz (~300zł)

ZASILACZ: SeaSonic Focus Plus Gold 650W (~430zł)

DYSK: SSD Crucial P1 500GB M.2 PCIe x4 (~310zł)

OBUDOWA: SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black (~180zł)

+windows 10 home (500zł)

 

Co sądzicie o takim zestawie? Czy grafika będzie lepsza od RTX 2070? z testów wynika, że tak :) 

Procesor nie wiem czy jest sens dopłacać do 3800x bo wygląda podobnie bardzo w testach do 3700x?

 

Jestem bardzo słabo zaznajomiony z podzespołami komputerowymi więc za wszystkie opinie z góry dzięki! 

Link to post
Share on other sites

 

 

oraz grafiki 3D i programów do obróbki wideo (typu sony vegas pro)

Ile będzie tej obróbki, z czego materiały? coś raz od wielkiego dzwonu czy coś więcej?

Która wersja Vegasa?

W czym ta grafika 3D?

 

Crucial P1 to szajs na QLC z mega dropami wydajności, jak się pospieszy, bo ceny SSD poszły w górę to za niewiele więcej dostaniesz SX8200 Pro na TLC.

 

Dopłata blisko 300zł do 3800X względem 3700X nie ma sensu, sam sobie te 200MHz podbijesz.

 

W cenei Focusa Gold można dostać poprawionego GX 650.

 

Obudowa do podciągnięcia, GPU można brać RTX 2070S te niecałe 300zł więcej schodząc z CPU.

 

W tej kwocie albo dycha dopłaty dostaniesz szybsze kości Goodoram IRDM Pro 3600MHZ.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...