Skocz do zawartości

Karta Graficzna do i7-6700


Recommended Posts

Witam. Borykam się z takim dylematem, mam zamiar zmienić kartę graficzną obecnie mam 1060 3 gb oc windforce od gigabyte, która dawała rade przez 2 lata, chciałbym zmienić kartę do kwoty 1600 zł , patrzyłem tylko : rtx 2060, rx 5700, 1660 Super oraz 5500 xt. W tych pierwszych dwóch kartach obserwowałem że będzie bottleneck procesora, dlatego również bym zmienił monitor na coś mocniejszego, czy jeżeli kupiłbym monitor o rozdzielczości 2k to wtedy karta będzie wiecej obciążona niż procesor ? Czy to ma sens ? Czy kupić coś mniejszego jak : 1660 super czy 5500 xt i nie zmieniać monitora ? 

Edytowane przez maxi94
Link to post
Share on other sites

Do 2k potrzebna by była wymiana całej platformy, sam mam ten procesor i niestety ale 4 rdzenie fizyczne już powoli stają się nie wystarczająca ilością, wiec jeśli lubisz płynna rozgrywkę to zarówno GPU jak i CPU do wymiany.

Jeżeli został byś przy obecnym monitorze to całkiem sensownym wyborem jest 5700 do tej rozdzielczości w zupełności wystarczy lub jeżeli zadowolisz się płynnością w okolicy 60 klatek i zejdziesz z ustawieniami to i do 2k powinna być wystarczająca.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Dla spokoju ducha zainwestowałbym w RTX'y. Szanuje czerwonych za to co zrobili na rynku procesorowym - jednak w kartach graficznych jeszcze daleka droga. Z tego co zaobserwowałem - dużo osób boryka się z różnymi problemami. Jeżeli Ci się nie śpieszy to czekaj na kolejną generację kart (podobno ma być pokaźny wzrost wydajności) jeżeli jednak chcesz coś na "teraz" to musisz sam wybrać co będzie dla Ciebie lepsze - w tej cenie czerwoni pewnie trochę wydajniejsi, ale kultura pracy kuleje. 

Co do Twojego pytania o 2k - to tak, czym wyższe ustawienia graficzne lub wyższa rozdzielczość tym mniejsze znaczenie procesora. 

Dodam jeszcze, że jak chcesz zmienić procesor to mam na sprzedaż 6700k z płytą asus z170 pro gaming. - Procesor skalpowany u VBT. :
http://forum.benchmark.pl/topic/288792-s-i7-6700k-z170-pro-gaming/

Link to post
Share on other sites

Dlaczego GPU od AMD są zazwyczaj odradzane przez osoby, które posiadają karty zielonych? Nie rozumiem co ma wnieść powtarzanie po innych "bierz zielonych bo z AMD dużo osób ma problemy"... czy to dziwne, że osoby które nie mają problemów a są ich setki tysięcy (np. ja) nie chwalą się tym w internecie i nie zakładają tematów pod tytułem "kupiłem Radeona i nie żałuję/nie mam problemów"? 

 

Link to post
Share on other sites

Z czekaniem to jest tak, że zawsze tuż za rogiem jest lepsza karta/procesor. Ja się już wyleczyłem z czekania na nowe generacje. Ma to sens przy topowych sprzętach (wymienianych na najwydajniejsze w danym czasie), nie bardzo przy średnich. Problemy na radeonach to powtarzana reguła, ja również nie doświadczyłem żadnych od momentu zamontowania 5700xt.

Link to post
Share on other sites

jednakże w niektórych lokacjach czy wybuchach są spadki nieznaczne, chyba warto poczekać 6 msc ? 

Przy wybuchach bardziej pracuje procesor i on tutaj może to powodować z tego co się orientuje. Osobiście bym poczekał, zwłaszcza, że skok wydajności według plotek ma być wysoki więc w tym przypadku przeskok w segmentach może być zauważalny. Jeżeli tak nie będzie to tak czy siak kupisz w tych pieniądzach wydajniejszą kartę przy premierze nowych - a może nawet coś zaoszczędzisz do tego czasu i od razu zrobisz zakup na "dłużej" np. taką 3070/3080 ( o ile takie będzie nazewnictwo) :D 

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc poczekać zawsze warto... sam wstrzymałem się z wymianą procesora bo chcę zobaczyć co pokaże nowa generacja i od Intela i AMD... tylko w Twoim przypadku jeżeli poczekasz i plotki się potwierdzą a skok faktycznie będzie duży (w co w sumie wątpię, zapewne znowu granice 10-15%) to niestety ale podejrzewam, że 6700k może nie dać rozwinąć skrzydeł w pełni tej karcie. 

Link to post
Share on other sites
A jak z błędami w rx5700? uporali się już z softem? Pytam bo sam przymierzam się do zakupu.

 

O jakich konkretnie błędach w sofcie mówisz ? Co nie działało ? Mogę sprawdzić, choć aktualnie posiadam 5700 XT ale sterowniki najnowsze.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

O jakich konkretnie błędach w sofcie mówisz ? Co nie działało ? Mogę sprawdzić, choć aktualnie posiadam 5700 XT ale sterowniki najnowsze. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kiedyś sporo osób miało problemy jak czytałem

Czarny ekran podczas gier (wywalanie sterownika), blue screeny, shuttering, problem z utrzymaniem ustawień po własnym ustawieniu krzywej wentylatorów, za każdym razem po restarcie wczytywanie profilu ręcznie.

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam rx5700xt i nie opuszcza mnie nierówna wydajność karty w 1080p. W niektórych grach mam częste chrupnięcia animacji niezależnie od ustawień. W takim

jedi fallen order czasami mam dropy do kilkunastu(!) klatek. To samo w AC Odyssey. Gra rwie. Forza Horizon 4 - crashe. PUBG - crashe. Niezależnie od zainstalowanych sterowników. Podobno cześć problemów znika przy 1440p. Niestety nie mam jak sprawdzić.

Link to post
Share on other sites
Ja posiadam rx5700xt i nie opuszcza mnie nierówna wydajność karty w 1080p. W niektórych grach mam częste chrupnięcia animacji niezależnie od ustawień. W takim

jedi fallen order czasami mam dropy do kilkunastu(!) klatek. To samo w AC Odyssey. Gra rwie. Forza Horizon 4 - crashe. PUBG - crashe. Niezależnie od zainstalowanych sterowników. Podobno cześć problemów znika przy 1440p. Niestety nie mam jak sprawdzić.

 

Może spróbuj włączyć w opcjach wirtualna rozdzielczość i zmienić na 1440p?

W żaden z tych tytułów nie grałem oprócz AC Odyssey ale nie uświadczyłem absolutnie żadnych spadków wydajności, w pewnych procesorowych miejscach jedynie dało się odczuć niedomagania moich 4 rdzeni a poza tym ani jednego crasha/zwiechy/ścinki... Przymierzam się też do Forzy więc będę tez mógł się określić czy cokolwiek się wywala podczas rozgrywki.

 

 

Edit: dodam też, że aktualnie jestem po testowaniu na karcie takich tytułów jak Wiedźmin 3, Watch dogs 2, AC Origins/Odyssey, BF V, Crysis 3, GTA V, RDR 2, Division 2 i w żadnym z tytułów nie występowały jakiekolwiek problemy z stabilnością czy wydajnością.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez JorgesLSM
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...