Skocz do zawartości

Wymiana Radeon R9 270X w starszym komputerze


Recommended Posts

Cześć!

 

Zastanawiam się nad wymianą trochę już leciwej karty Gigabyte Radeon R9 270X na coś aktualnego.

Pytanie czy z obecną konfiguracją jest sens i czy reszta podzespołów nie będzie blokowała możliwości nowej karty.

 

Obecna konfiguracja:

 

Procesor: Intel Xeon E3 1230v3

MOBO: ASRock Fatal1ty H87 Performance

RAM: Crucial Ballistix Tactical DDR3, 8 GB,1600MHz, CL8 (w drodze kolejne 8 GB), czyli łącznie 16 GB

GPU: Gigabyte Radeon R9 270X OC

Monitor: Dell 23.8" P2414H

PSU: Super Flower 550W Golden Green PRO

Obudowa: Gelid Darkforce

HDD: Plextor PX-128M5S 128GB i WD Blue 1 TB

 

Nie gram w gry sieciowe oprócz od czasu do czasu War Thunder, gram raczej w gry starsze niż 1 rok (promocje), w większość typów (FPS, RPG etc.)

 

Zastanawiałem się nad czymś pokroju Radeona RX 580 8 GB lub GeForce GTX 1660 6GB Super ale nie wiem czy dla tej drugiej procek nie będzie wąskim gardłem.

 

Budżet na obecną chwilę to 1100 zł.

 

Czy lepiej poczekać, dozbierać kasę i wymienić też resztę podzespołów? A może olać wszystko i kupić Xbox One X?  ;)

 

Dzięki z góry za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Do gier zasada jest prosta, kupujesz najlepsze gpu na jakie cię stać. Wg mnie to optymalny wybór na kilka lat. Zawsze zachodzi sytuacja że ale cpu albo gpu jakąś grę ograniczy. W porównaniu do słabszego gtx 1650super na duży plus 6gb vramu. Wg mnie nie ma co się zastanawiać tylko brać 1660super i grać minimum 2 lata potem spokojnie znajdziesz kupca na gpu z roczną gwarancją lub bedziesz grał dalej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...