Skocz do zawartości

Słuchawki i mikrofon (+ ewentualny dac) do 500 zł


Recommended Posts

Witam,
Jako, iż niedawno moje ostatnie słuchawki zakończyły swój żywot, muszę zacząć szukać nowego sprzętu. Mój budżet, tak jak w tytule to 500zł i szukam słuchawek oraz mikrofonu, mogą być ze sobą połączone (chociaż te "gamingowe" zestawy mnie do siebie nie przyciągają), ale równie dobrze może być to zakup dwóch oddzielnych rzeczy. 

 

BudżetOkoło 500zł, ale jak będzie dołożyć z 50zł za jakiś wielki skok jakościowy to jestem w stanie to zrobić

Czego potrzebujesz?Słuchawek i mikrofonu + ewentualny wzmacniacz/karta na usb itp, czyli cały "zestaw" do komputera

PrzeznaczenieUżytek codzienny, czyli gry, słuchanie muzyki (raczej audiofilem nie jestem), rozmowy z innymi na różnych komunikatorach itp

Co do takiego mojego małego "upodobania", myślałem nad czymś w stylu novox nc1/superlux e205u + jakieś słuchawki bezprzewodowe, głównie ze względu na wygodę spowodowaną brakiem kabla, ale jak opcja "po kablu" będzie lepsza to również ją rozważę. Co do samej konstrukcji słuchawek, nie mam na ten moment preferencji co do słuchawek otwartych lub zamkniętych, więc jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :D 

Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o słuchaweczki bezkabelkowe to mogę polecić KOSSy PortaPRO wireless - słuchawki wyglądają na delikatne ale to tylko pozory :) (jest też wersja kabelkowa ale tych nie miałem przyjemności słuchać)- grają świetnie jak na tak mały bez kablowy sprzęt, choć osobiście preferuję wokół-uszny sprzęt kabelkowy :) (Sennheiser'y HD660s 800; AKG Q701)

 

 

 

jeśli chodzi o mic to do Twoich potrzeb wystarczy każdy "wolnostojący" do 60-70złociszy

 

Co do DACów to mogę coś podpowiedzieć, np jest taka polska manufakturka produkująca NOSTROMO5H, który gra powiedział bym (jak na moje ucho) rewelacyjne, bardzo niewiele (albo wcale) ustępując takiej konstrukcji jak OPPO HA1

 

 

 

moim skromnym zdaniem DAC ma największy sens do słuchawek po kablu niż BT

Edytowane przez Elomin
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...