Skocz do zawartości

Upgrade komputera 1000 - 1500 zł


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym prosić o pomoc w sprawie lekkiej rozbudowy/ ulepszenia mojej obecnej jednostki. Komputer zamówiłem w 2015 roku i składałem go sam. Upgrade jednak zlecę komuś ponieważ nie mam ochoty się bawić szczerze mówiąc.

 

Zależy mi na wymianie obudowy na większą, w obecnej wszystko się kisi choć temperatury są ok. Drugą rzeczą byłby Ram, a trzecią nowy dysk SSD min 500 GB na którym będą tylko i wyłącznie gry. Obecny SSD zostaje i będzie przeznaczony pod system i inne programy. Oczywiście wypada wymienić pastę termo-przewodzącą 

 

Poniżej, przedstawiam mój obecny sprzęt. Jeżeli uważacie, że coś innego powinno także być wymienione dajcie znać. Zaznaczam, że zakupy będę robił w X-KOM

 

Procesor: Intel i5-4460 3.20Hz 6MB BOX
Chłodzenie: SilentiumPC Fera 2 HE1224 (775/1155/1150/2011/754/939/AM3+)
Płyta główna: ASRock B85M PRO 3 (B85 PCI-E DDR3)
Pamięć RAM: Crucial 8GB 1600MHz Ballistix Sport CL9 (2x4096)

SSD: GoodRam 256 GB
Karta graficzna: MSI GeForce GTX970 4096MB 256bit GAMING 100ME
Obudowa: Zalman R1 USB 3.0
Zasilacz: Thermaltake 530W SMART SE Modular BOX

Monitor: IIyama ProLite X2483HSU

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Paweł

Edytowane przez Alucard5000
Link to post
Share on other sites

SSD 500GB to wydatek 300zł - Crucial MX500 500GB

Nowa obudowa, coś przewiewnego i lepszego Phanteks P400A / AR7 TG / Fractal Meshify C TG / Phanteks ENthoo Pro M TG.

 

Jak nie cierpisz na problemy z wydajnością w grach to tego tematu nie poruszam bo jak ruszysz kartę to i będzie potrzebna wymiana procesora, bo to już stara/martwa podstawka, a zmiana platformy na coś sensownego to wydatek 1600zł.

Link to post
Share on other sites

 

 

rosiłbym jeszcze o RAM, może 2x8 GB, tylko jaki?

Jak chcesz pakować pieniądze w tę platformę to tylko używane kości z allegro, nawet dorzuć kolejne 2x4GB o takim samym taktowaniu/opóźnieniach.


Pilnuj ceny tego MX500 bo SSD mocno poszły do góry, za 300zł jeszcze go dostaniesz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...