Skocz do zawartości

Archer T2UH nie dogaduje się z Connect Boxem


Recommended Posts

Cześć

Do niedawna miałem internet 150 Mb z Connect Boxa, a przy PC adapter TP-link Archer T2UH v2.

Transfery download były na poziomie 120/130 Mb w sieci 5GHz. Oba urządzenia się fizycznie widzą (nie ma  ściany, ani innej przeszkody między nimi), są w odległości około 6m.

Po zmianie na internet 500Mb nie chcą się dogadać w tej sieci. Przy 2,4GHz wszystko jest OK.

 

Objawy:

Łączenie trwa bardzo długo i jest wynegocjowane tylko w standardzie "a". Ponadto pojawia się druga sieć 5GHz o takiej samej nazwie jak pierwsza tylko z cyferką 2 (nie można się z nią połączyć). Transfery na poziomie 20Mb.

Tej drugiej sieci nie generuje Connect Box, widoczna tylko w windowsie).

Dziś serwis UPC, zmniejszył testowo prędkość sieci do poprzednich 150 i wszystko zadziałało poprawnie. Po powrocie do 500 te same problemy. Usunęli też z modemu protokoły IPv6, co pomogło, ale tylko jednorazowo, bo po ponownym włączeniu PC bez zmian.

System nowy, Win10, który dziś ponownie zainstalowałem z okazji tych problemów.

 

Pytanie:

Czy z obecnym sprzętem można to jakoś rozwiązać, czy Archer, który max może przesyłać 433 Mb nie może się, co do prędkości transmisji dogadać z Connect boxem?

Telefony obsługujące 5GHz nie mają żadnych problemów (transfery około 250-350Mb)

 

Jeśli wymaga to zmiany sprzętu, to czy lepiej kupić inny adapter WiFi (jakiś 1200), czy lepiej za podobne pieniądze router 1200 i podpiąć go do Connect boxa, żeby realizował WiFi.

Z WiFi korzysta PC oraz telefony. Reszta sprzętów po kablu.

Połączenie kablowe do PC nie wchodzi w grę.

 

e//

Okazuje się, że modemy UPC mają problemy z poprawnym działaniem z kartami na chipie Mediatek MT7610U (nie tylko od TP-Linka). UPC o tym wie, ale nie za bardzo mają rozwiązanie.

Więc zmieniłam Archera na Gigabita GC-WB1733D-I na chipie Intela AC9260 i problem rozwiązany. Transmisje podchodzą po maksymalny możliwy, czyli prawie 500Mb.

 

Temat do zamknięcia

Edytowane przez drVanSteiner
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...