Skocz do zawartości

problem z chłodzeniem procka, poszukiwanie kontrolera, trzeczsczenie słuchawek


Recommended Posts

hej, 3 kwestie

zasialcz 750 corsair

i5 8600k stock póki co + noctua dh14 z dwoma wenylami

asrock gaming k6 z370

2x 8gb ddr4 stock 3466 crucial elite

2x sata ssd

1080ti zotac amp extreme

bue quiet silent base 800

 

Sprawa pierwsze: na procku jest (stock) do 85 stopni w stresie długotrwałym gdize kiedyś na OC 5Ghz miałem do 80 - załącze fotki, radiator czysty w miare wiec albo wentyle za wolno się kręcą albo nie w tą strone

 

Sprawa druga: jakieś doki słuchawki podpiąte do jacka slotu na górze obudowy trzeczszczą jak nie jest puszcany dźwiek - tak jakby przebicie było.

 

Trzecia sprawa

2 wentyle fabryczne na froncie

2x wentyle od chłodzenia (noctua) na procku

gpu i psu to swoim zyciem zyja

1x wentyl fabryczny na tyle

dołożyć chcę wentyla na góre obudowy

 

Chciałbym kupić urządzenie (nie takie do slotu 5.25) ,które na pełnej mocy obsłuzy mi te wszystkie wentylatory i będę miał aplikacje w kompie gdize sobie ponazywam który wentyl to który i będe mógł tym zarządac samemu, potworze profile itd. bo do pracy biurowej inaczej, do grania długo inaczej, na lato i upały inaczej.

teraz nie wiem co się dzieje z którym i np. wg. mnie te na procku mogą się za wolno kręcic.

 

LEDów nie mam , ładne to nie musi być tylko skuteczne. - co polecacie?

Wiecej wentyli nie ma sensu tam już montować prawda?

dwa wrzucają powietrze od przodu a ten górny i tyle je będą wyciągać.

na górę dam jeden 14cm pewnie wiec ten hub do wentyli to tak na 6 wentylatorów potrzebny.

 

 

Prze płytę powinno się dać ale już się nie mieszczą wentylatory a do tego żaden speed fan ich nie widzi a poza tym chciałbym mieć w to wgląd w czasie rzeczywistym po lepiej wtedy wystroić wszystko.a

 





 

Link to post
Share on other sites

Masz źle założone wentylatory na radiatorze.Powinny być założone patrząc od przodu obudowy, 120-ka, a później 140-ka między wieżami. Zwróć uwagę na kierunek przepływu powietrza, są strzałki na obudowie wentylatorów. Nie musisz koniecznie mieć dodatkowego kontrolera. Wystarczą rozdzielacze typu "Y", 3 lub 4-pin w zależności jakie masz wentylatory. Podepniesz po dwa wentylatory na gniazdo, o ile masz ich tyle na plycie głównej.No i oczywiście płyta główna powinna obsługiwać sterowanie wentylatorami. Jeżeli nie obsługuje, to tak musisz kupić kontroler. Ja osobiście nie znam zewnętrznego kontrolera z aplikacją do sterowania, chyba, że jakiś hub. Co do gniazda słuchawkowego na froncie, o ile nie jest to mechaniczne uszkodzenie, spróbuj reinstalować sterowniki. Od tego bym zaczął, ewentualnie podpiąłeś front panel audio pod nie to gniazdo na płycie.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...