Skocz do zawartości

Jaka obudowa + jej wyciszenie


Recommended Posts

Witam. Jakiś czas temu złożyłem pc i ważną rzeczą na której mi zależało było to aby był niesłyszalny. Po części się udało.

 

- Pół pasywny seasonic focus+ gold 550w.

- Macho rev b + ryzen 2700 500-600rpm

- gtx 1070 palit gamerock po uv i lekkim obniżeniu mhz 600-800 rpm w grach

- tylko dyski ssd. 

 

Ogólnie wentylatory praktycznie niesłyszalne w zamkniętej obudowie.

 

Jednak pozostał jeden problem. Pisk cewek na karcie graficznej. Nie potrafię rozwiązać tego problemu. Jako że komputer jest tak cichy jest to dla mnie wyraźnie słyszalne. Nie ma znaczenia też wersja karty jedne piszczą mniej inne więcej ale i tak każda mnie irytuje nawet gtx 1050ti.

 

Postanowiłem więc że wyciszę obudowę. Na próbę w starej obudowie którą teraz mam zalman z3 przyłożyłem testowo zwykłą tekturą na tył górę przód i efekt był naprawdę zadowalający. Może nie było to pełne wyciszenie ale w jakiejś innej dużej obudowie wypełniając komputer piankami akustycznymi czy matami wygłuszającymi dałbym radę uzyskać satysfakcjonującą dla mnie pełną ciszę.

 

Pytanie tylko jakich materiałów wygłuszających użyć i jak je umieścić tak aby przepływ powietrza nie był tragiczny. Jeśli chodzi o obudowę myślałem np o armisie ar7.

 

Link to post
Share on other sites

https://www.google.com/search?q=wyciszenie+obudowy+komputera&oq=wyciszenie+obudowy+komputerowej&aqs=chrome.1.69i57j0.16255j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8 - najpierw poczytaj i pomyśl, czy chcesz to zrobić "fachowo", czy zupełnie amatorsko. Myślę, że wszystkiego dowiesz się z materiałów na podanej stronie...:)

Link to post
Share on other sites

Zgodzę że ze stwierdzeniem:

 

 

Nie ma znaczenia też wersja karty jedne piszczą mniej inne więcej

 

natomiast w tej chwili można powiedzieć, że również mam pół-pasywny PC ponieważ przeniosłem biurko do sypialni i piszczenie cewek na gtx 1070 Zotac ExoArmor słyszę jedynie pod obciążeniem i to kiedy odkręcę obudowę i przyłożę głowę do karty.

PC mam na podłodze pod biurkiem i jest cicho do tego stopnia że największym problemem jest klawiatura mechaniczna z przełącznikami typu "MX brown".

 

Gdzie stoi twój PC? jaka to obudowa? 

Link to post
Share on other sites

Podmieniałem zasilacz podmieniałem ogólnie wszystko miałem inne karty i nic. Patrzyłem też u znajomych to samo dla mnie wszystkie mocniejsze karty piszczą dlatego chce się raz na zawsze tego problemu pozbyć wyciszając odpowiednio obudowę.

Edytowane przez HardCorak
Link to post
Share on other sites

U mnie pisk cewek (na kilku kartach) występował tylko podczas wyświetlania bardzo dużej ilości FPS (100+).

Ustawiłem w Riva Tuner limit FPS 5 większy niż częstotliwość odświeżania monitora i problem piszczących cewek zniknął.

Spróbuj podobnego rozwiązania u siebie

Link to post
Share on other sites

 

 

Przy dużej ilości fps to już w ogóle jest tragedia piszczy jak czajnik.
 

 

Ale coś mi tutaj się kolego nie zgadza, twierdzisz że podmieniałeś zasilacz i to samo, że sprawdzałeś na innych kartach i na każdej piszczy... to może to nie GPU a coś innego? na jakich dokładnie kartach to sprawdzałeś?

 

Mam teraz np. 1070 i pod pełnym obciążeniem muszę przystawić ucho do tylnej cześć obudowy żeby to piszczenie usłyszeć a przy 3x120mm i 1x140mm wentylatorach kręcących się ~600-700rpm to już w ogóle nie masz szans wyłapać tego piszczenia, jedynie cichuteńki powiew powietrza.

Link to post
Share on other sites

Nie zasilacz nie piszczy, płyta nie piszczy, procesor nie piszczy... na 100% piszczy karta nawet riserem oddaliłem od komponentów żeby mieć pewność. Pisk słyszę wyraźnie (sprawdzane na wielu kartach gtx 1070 1060 1050ti, 970, rx 480, rx580) i również na podobnych kartach u znajomych to samo. Prędzej wyjdzie na to że jestem wrażliwy na te dźwięki niż mam coś nie tak z komponentami.

Edytowane przez HardCorak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...