Skocz do zawartości

Dołożenie ramu do R5 2600


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mistela222,

Recommended Posts

Witam,

mam możliwość kupić RAM w bardzo okazyjnej cenie, grubo poniżej ich faktycznej wartości - 150zł za zestaw. Kości są dokładnie takie same, które już posiadam. Po zakupie więc miałbym HyperX 32GB (4x8) 3200MHz Predator CL16. Tylko nie wiem czy ma to sens, bo to i tak sprzęt do gierek i chyba gdzieś czytałem, że ryzen nie lubi quad channel. Sam sprzęt będę zmieniał za rok lub raczej kiedy wyjdą zen 3 (i być może będą już wtedy ddr5).

Z jednej strony szkoda mi wyrzucać paru złotych, które później mogę przeznaczyć na upgrade, a z drugiej może warto go przyśpieszyć w ten sposób.... stąd zwracam się o pomoc w tej decyzji.   

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki. Zamieniać na 2x16 to już na pewno mi szkoda, bo pewnie wyjdzie jeszcze drożej. Po prostu zastanawiało mnie czy za 150zł warto w ogóle kombinować. Już widzę, że nie. 

Dzięki za pomoc raz jeszcze.Temacik można zamknąć. 

Link to post
Share on other sites

Nie, na razie nie brakuje mocy - wszystko jest OK. Tak jak pisałem wyżej trafiła się w miarę fajna oferta, to i zastanawiałem się czy cokolwiek mi to da - teraz już wszystko wiem. 

Wydaje mi się, że w najbliższej przyszłości, czyli następnej generacji będę wymieniał i cpu i gpu. Jeszcze nie wiem co pierwsze, a co drugie czy może wszystko na raz, to się dopiero okaże jak już nowe grafiki i nowe procesory będą na półkach sklepowych.   

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...