Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Problem z prędkością internetu.

internet

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ezio2322

ezio2322
  • Amator

• 35 postów

Napisano 09 styczeń 2020 - 04:22

Witam,

od niedawna jestem posiadaczem internetu od pewnej firmy składającej się z 1 samogłoski i 2 spółgłosek. Niby mam 500mb i światłowód. Niby. Wiem że nie zawsze zawsze tyle będzie. To zależy od sieci i obciążenia serwera. Problem jest inny. Na moim komputerze jak robię speedtesta to prędkość pobierania nigdy nie wskakuje powyżej 230mbps a upload jest maks 30mbps. Pragnę zauważyć że router jest podłączony do komputera kablem sieciowym kategorii 5e. Upload powiedzmy jeszcze że jest spoko bo na innych urządzeniach na których sprawdzałem większy nie był. Jest to wg mnie wystarczające. Problem jest natomiast z prędkością pobierania. Tak jak wyżej wspominałem więcej niż 230mbps nie ma ale ogólna średnia z całego dnia to 180mbps. Na 5 letnim laptopie którego podłączyłem również pod kabel prędkość pobierania wykraczała ponad 500mbps. Na wifi(wiadomo że z tym różnie) prędkość rzadko kiedy spadała poniżej 300mbps. 

Nie mam pojęcia gdzie leży problem. Wszystkie kable z routera podokręcane. Sprawdzałem na innych kablach sieciowych i nic. Resetowanie routera też nic nie daje. A, właśnie. Podczas robienia speedtestu wifi router/connect box dość głośno "syczy\piszczy".

Specyfikacja komputera

Windows 10 64 bit Pro

Płyta główna x470 gaming pro carbon

Reszta specyfikacji raczej nie jest potrzebna. Proszę o pomoc.

• 0

#2 030366

030366
  • ?!

• 483 postów
  • 3DMark 06:Ulgowy.

Napisano 09 styczeń 2020 - 16:46

Pytanie z gatunku "chybił-trafił": Czy wszystkie sterowniki w kompie masz zaktualizowane do najnowszych wersji? Czy próbowałeś podpiąć kabel sieciowy od PC pod inny port LAN w routerze?

• 0

Nic tu nie ma.

#3 ezio2322

ezio2322
  • Autor tematu
  • Amator

• 35 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 03:16

Sprawdzałem sterowniki i wszystko cacy. 

Tak, zmienialem porty LAN i du*a. Na każdym to samo.

• 0

#4 benutzer

benutzer
  • Nałogowiec

• 1704 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 11:14

Sprawdź transfer z laptopa na PC  na tym kablu . Możesz użyć https://iperf.fr/ipe...oad.php#windows lub po prostu skopiować jakiś duzy plik z jednego komputera na drugi. Komputery niech będą bezpośrednio ze sobą podpięte a w drugim teście przez router. Możesz też odpalić komputer z jakiegoś Linuxca Live i na nim zrobić testy.

• 0

Workstation: i5 8500, 32 GB DDR4, Plextor 256M8peGN, 1TB WD Blue, 4TB WD Red, Intel HD Graphics 630

Nas: INTEL Celeron J3455, 8GB DDR3, 1 TB HDD

#5 ezio2322

ezio2322
  • Autor tematu
  • Amator

• 35 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 23:37

Nie wiem jak to inaczej zrobić i po prostu postawiłem serwer na laptopie 

Sprawdź transfer z laptopa na PC  na tym kablu . Możesz użyć https://iperf.fr/ipe...oad.php#windows lub po prostu skopiować jakiś duzy plik z jednego komputera na drugi. Komputery niech będą bezpośrednio ze sobą podpięte a w drugim teście przez router. Możesz też odpalić komputer z jakiegoś Linuxca Live i na nim zrobić testy.

Nie wiem jak to inaczej zrobić i po prostu postawiłem serwer na laptopie  a PC został klientem i wyszły takie wyniki.   https://zapodaj.net/...c17984.png.html

• 0

#6 hiigara

hiigara
  • Amator

• 30 postów

Napisano 15 styczeń 2020 - 17:30

Czy podczas instalacji zostało ci pzekazane łacze o odpowiednich parametrach ? technik ci pokazał że wyciąga 500mbit ?

Czy w umowie masz zapis o prędkościach gwaranowanych, najniższych, maksymalnych ?

Zgłosiłeś problem u dostawcy ?

• 0

#7 ezio2322

ezio2322
  • Autor tematu
  • Amator

• 35 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 15:06

Czy podczas instalacji zostało ci pzekazane łacze o odpowiednich parametrach ? technik ci pokazał że wyciąga 500mbit ?

Czy w umowie masz zapis o prędkościach gwaranowanych, najniższych, maksymalnych ?

Zgłosiłeś problem u dostawcy ?

Tak otrzymałem łącze ale tak naprawdę niczym się nie różnią od moich kablów LAN. Ta sama klasa, 5e. Technik stwierdził że jest prędkość jest taka jaka powinna być. I tak samemu jeszcze robiłem speedtesta na telefonie i leciało te 350-450mbps. Z tego co wiem to niby mają mi zagwarantować minimum 40% prędkości. Gadałem z typkiem co pracuje z upc i stwierdził że zgłoszenie nic nie pomoże bo przyjedzie technik porobi testy i tyle. Bo skoro na kablu na laptopie wszystko pięknie działa to raczej ja mam problem z komputerem.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: internet

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych