Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

od niedawna jestem posiadaczem internetu od pewnej firmy składającej się z 1 samogłoski i 2 spółgłosek. Niby mam 500mb i światłowód. Niby. Wiem że nie zawsze zawsze tyle będzie. To zależy od sieci i obciążenia serwera. Problem jest inny. Na moim komputerze jak robię speedtesta to prędkość pobierania nigdy nie wskakuje powyżej 230mbps a upload jest maks 30mbps. Pragnę zauważyć że router jest podłączony do komputera kablem sieciowym kategorii 5e. Upload powiedzmy jeszcze że jest spoko bo na innych urządzeniach na których sprawdzałem większy nie był. Jest to wg mnie wystarczające. Problem jest natomiast z prędkością pobierania. Tak jak wyżej wspominałem więcej niż 230mbps nie ma ale ogólna średnia z całego dnia to 180mbps. Na 5 letnim laptopie którego podłączyłem również pod kabel prędkość pobierania wykraczała ponad 500mbps. Na wifi(wiadomo że z tym różnie) prędkość rzadko kiedy spadała poniżej 300mbps. 

Nie mam pojęcia gdzie leży problem. Wszystkie kable z routera podokręcane. Sprawdzałem na innych kablach sieciowych i nic. Resetowanie routera też nic nie daje. A, właśnie. Podczas robienia speedtestu wifi router/connect box dość głośno "syczy\piszczy".

 

Specyfikacja komputera

Windows 10 64 bit Pro

Płyta główna x470 gaming pro carbon

Reszta specyfikacji raczej nie jest potrzebna. Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź transfer z laptopa na PC  na tym kablu . Możesz użyć https://iperf.fr/iperf-download.php#windows lub po prostu skopiować jakiś duzy plik z jednego komputera na drugi. Komputery niech będą bezpośrednio ze sobą podpięte a w drugim teście przez router. Możesz też odpalić komputer z jakiegoś Linuxca Live i na nim zrobić testy.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to inaczej zrobić i po prostu postawiłem serwer na laptopie 

 

Sprawdź transfer z laptopa na PC  na tym kablu . Możesz użyć https://iperf.fr/iperf-download.php#windows lub po prostu skopiować jakiś duzy plik z jednego komputera na drugi. Komputery niech będą bezpośrednio ze sobą podpięte a w drugim teście przez router. Możesz też odpalić komputer z jakiegoś Linuxca Live i na nim zrobić testy.

Nie wiem jak to inaczej zrobić i po prostu postawiłem serwer na laptopie  a PC został klientem i wyszły takie wyniki.   https://zapodaj.net/c11092bc17984.png.html

 

Link to post
Share on other sites

Czy podczas instalacji zostało ci pzekazane łacze o odpowiednich parametrach ? technik ci pokazał że wyciąga 500mbit ?

Czy w umowie masz zapis o prędkościach gwaranowanych, najniższych, maksymalnych ?

Zgłosiłeś problem u dostawcy ?

Tak otrzymałem łącze ale tak naprawdę niczym się nie różnią od moich kablów LAN. Ta sama klasa, 5e. Technik stwierdził że jest prędkość jest taka jaka powinna być. I tak samemu jeszcze robiłem speedtesta na telefonie i leciało te 350-450mbps. Z tego co wiem to niby mają mi zagwarantować minimum 40% prędkości. Gadałem z typkiem co pracuje z upc i stwierdził że zgłoszenie nic nie pomoże bo przyjedzie technik porobi testy i tyle. Bo skoro na kablu na laptopie wszystko pięknie działa to raczej ja mam problem z komputerem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...