Skocz do zawartości

asrock gaming k6 z370 - jak zakutalizowac bios?


Recommended Posts

Czesc, mam płytę jak w tytule i jakoś nie umiem zakutalizować biosu.

Pobrałem najnowszy bios ze strony producenta w wersji to zaktuaalizowania z poziomi windowsa - nie wiem co wybrać bo jest napisane "press any key" i tak robię i nic.

Załącze screen.

 

Może być tak,że mam mega starą wersję BIOSu? wydaje mi się,że tak jest i przez to nie chce się najnowsza zainstalowac? sprawdziłem i jakimś cudem mam wersje z listopada 2017rok !!! czyli 1.2 a najnowsze jest 4

 

Zacząłem się zastanawiać czy z biosem wszystko ok u mnie bo komputer ma problemy (czasami) z uruchomieniem z uśpienia (najnowszy W10) a także czasami z uruchomieniem od zera - robię reset powerem jakby i dopiero rusza aczkolwiek nie ma reguły ile resetów ma być - finalnie zawsze sie uruchamia jest jest to upierdliwe.

 

ustawienia w BIOS zresetowałem do fabrycznych.

 

 

Załączam screen z instalatora biosu

 



 

PS. na stronie producenta jest info,że jak na danym biosie działa wszystko ok to nie ruszać i nie aktualizować... serio tak jest? ja zawsze myślałem,że po to jest nowy BIOS,zeby na bieżąco go aktualizować i na laptopach (ostatnie 8lat same lapki bez PC) n bieżąco wgrywałem nowe BIOSy ale tam to jakoś prosto było.

Edytowane przez under555
Link to post
Share on other sites

Aktualizowanie z poziomu windowsa jest na ogół nienajlepszym pomysłem z uwagi na to że Windows to Windows i może się wykrzaczyć podczas aktualizacji a wtedy łatwo o zbrickowanie BIOSu a co za tym idzie płyty. Zaktualizuj najlepiej bezpośrednio z poziomu BIOSu i wtedy musi zadziałać 

Link to post
Share on other sites

Najnowsza aktualizacja biosu od ASRocka, obniża wydajność procesora

 

o to test z Cinebencha R15 przed i po aktualizacji mojej płyty ASRock Z370 Taichi dla procesora i7-8700K (8-Gen)

 

HSRxnAz.png

 

gdyby nie zmiana procesora na 9-Gen w życiu bym tego nie aktualizował

Link to post
Share on other sites

Ja niedawno bo w wakacje aktualizowałem bios na płycie asrocka pod systemem windows 10. Konieczny restart systemu, ponowne uruchomienie windowsa a bios pozostał ten sam co był wcześniej. Ponowna aktualizacja biosu Asrocka, poszło. Komputer nie wstał wszystko szlak trafił. Z pomocą przyszedł mi serwis Asrocka bo wymienili mi płytę na nową ( oczywiście nie przyznałem się do aktualizacji biosu ). Więc jak aktualizować to tylko z pendriva, w biosie za pewne masz odpowiednie narzędzia do aktualizacji biosu które przeprowadzą tą czynność bezpiecznie i pewnie.

Link to post
Share on other sites

w biosie jest opcja ale wymaga pendrive (wiec tym sposobem zrobie jak juz)

 

To zostawić takiego starego biosa z 2017?

A może zainstalować najnowszy możliwey ale taki, który nie obniża wydajności procka? wiadomo który to? bo nie chce sytuacji jak mutissj miec bo płyty mamy podobne (moje chyba tylko o jeden level gorsza niż jego jest + procka mam i5 8600k wiec mocno podobnie wszystko.

 

 

Na spokojnie temat przemyślę najpierw bo potem nie da się wrócić do poprzedniego biosu

 

 

Panowie, a gdzie moze być problem z tym włączeniem kompa od zera/po uśpieniu?

w środku zmienione raptem było to,że RAM jest w slotach innych na dual channel + wentylator jakiś doszedł z obudowy nowy i tyle...

 

może kwestia Windowsa jakimś cudem (najnowszy w10 zaktualizowany)

Myślałem,że może gpu jest walniete ale raczej coś z systemu/płyty bo jakby to gpu było to napisy startowe ASrock itd. by były a nie ma - dopiero po iluś tam resetach to wraca do normy.

Link to post
Share on other sites
  • [1.] najnowszy bios obniża wydajność CPU, podajże od wersji 1.60 (security update), ja bym chętnie został na starym biosie, możliwe że można z powrotem wrócić do starszej wersji biosu, ja tego nie sprawdzałem, masz proc 8-gen to możesz spróbować wrócić do wersji 1.00.

 

 

 

  • [2.] włącz normalne zamykanie systemu 10, tzw. odznacz to:

fnPE7TB.png

 

 

 

  • [3.] wyłącz w biosie Fast Booting / czy Ultra Fast itp, itd.

wa9YOTy.png

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

 

  • [1.] najnowszy bios obniża wydajność CPU, podajże od wersji 1.60 (security update), ja bym chętnie został na starym biosie, możliwe

 

Przecież to zazwyczaj 3% wydajność ?Czy jest sens na 6 rdzeniach lake+?Które i tak sa bardzo szybkie..

Nie wiem jak u asroka ale na msi można latac po biosach wstecz również a co do aktualizacji to tools w biosie i update 2c next i tyle

Link to post
Share on other sites

przy włączaniu wydaje mi się,że rozwiązanie ze zdjęc pomogło natomiast jak komp jest uśpiony to już nie wstaje jak trzeba tylko znowu reset

wyłącz to całe usypianie to jakaś paranoja jest teraz jak na ssd system startuje w kilka sekund zamykaj normalnie a nie jakieś usypianie , u mnie też nie dawno po instalacji win 10 nie wyłączyłem usypiania i też się uśpił i potem nie wstał i tylko reset pomógł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...