Skocz do zawartości

Router TP Link WR841N zrywa połączenie WiFi


Recommended Posts

Witajcie

Obecnie mam TP Link WR841N. 2 laptopy, 2 smartfony i tv z box od Play. No i tv notorycznie się zacina... Laptop żony również nie ma stabilnego połączenia i wymaga częstego resetowania WiFi.

Łącze 40Mb/s router 1m od tv.

Jeśli przerwy w sygnale są z winy routera, to jaki model podardzi sobie z utrzymaniem stabilnego połączenia? Mieszkam w bloku więc kwestia dużego zasięgu nie jest problemem. Czy no TP Link Archer C6 da sobie z tym radę? Ewentualnie coś innego w podobnym przedziale cenowym?

Link to post
Share on other sites

Zapewne router jest po prostu uszkodzony jeśli problem występuje notorycznie. Możesz też sprawdzić czy ktoś nie nadaje na Twoim kanale i zmienić kanał jako diagnostykę wstępną.

 

Z routerów do 150pln to albo ten C6, albo mam dobre doświadczenia z WRT-1200AC: http://www.ted.net.pl/pl/sieci-wlan/router-8level-wrt-1200ac.html

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jak rtr masz tak blisko to wepnij go kablem do TV. Miałem kilka takich przypadków w pracy, że TV coś odwalał i rozwalał sieć wifi, ale tak jak wcześniej mówili bardziej prawdopodobne, że rtr szwankuje. Tani i najlepszy z jakim pracowałem Tenda F3 w tym samy standardzie. A jeżeli AC to ten Archer będzie dobry.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj wgrać nowy firmware jeśli jest dostępny do tego urządzenia. Może poprawi stabilność ale gdyby mimo takiego zabiegu stabilności połączeń nadal nie było to szkoda twojego zdrowia. Takie już są te tanie routery TP-Link, co byś nie robił będą się wieszać i już.   

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

 

 

Zapewne router jest po prostu uszkodzony

Jasne; jak się nie wie co to najlepiej powiedzieć uszkodzony i po sprawie.....

 

Cytat-klucz: 

 

Laptop żony również nie ma stabilnego połączenia
jasno pokazuje że powodem takiego stanu rzeczy jest..... wyłączona usługa QoS.

 

 

Możesz też sprawdzić czy ktoś nie nadaje na Twoim kanale

Co to ma do rzeczy? Na tym  samym kanale nadaje pewnie X ludzi, więc ....? właśnie co więc bo nie wiem.....

 

Wysnuwasz wnioski z tyłka wzięte.

Link to post
Share on other sites

Kolego, moze tak grzeczniej?

 

Że co proszę?

Jeśli chcesz wiedzieć to jestem bardzo grzeczny w stosunku do Ciebie; nawet aż za bardzo mi się wydaje.....

 

Każdy ma prawo czegoś nie wiedzieć, czy to z lenistwa czy czegokolwiek innego; ale jeśli już ktoś ma rangę ekspert (a takową masz) to powinien przynajmniej zweryfikować co pisze......

 

Akurat ze mna na temat sieci to kolego nie podyskutujesz bo zajmuje sie tym zawodowo na co dzień...... głównie właśnie tym czego przedmiotem jest ten dzial forum:: troubleshootingiem

Edytowane przez macfan-pl
Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę styl i poziom dyskusji (a właściwie jej braku) to ja kolego z Tobą w ogóle nie będę dyskutował. Nie zejdę na Twój poziom bo zdecydowanie masz na nim znacznie większe doświadczenie niż ja.

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę styl i poziom dyskusji (a właściwie jej braku) to ja kolego z Tobą w ogóle nie będę dyskutował. Nie zejdę na Twój poziom bo zdecydowanie masz na nim znacznie większe doświadczenie niż ja.

 

no cóż: poważej osobie odpowiem poważnie...... 

Nie chcesz dyskutować to nie dyskutuj i tyle.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...