Skocz do zawartości

Wolne uruchamianie komputera pomimo SSD


Recommended Posts

Witam

Mam problem z komputerem. Ostatnio kupiłem dysk ADATA XPG SX8200 Pro 512 GB, by przyśpieszyć komputer. Co się jednak okazało komputer włącza się bardzo podobnie, bo wcześniej uruchamiał się w minutę, a teraz ok. 40 sekund. Nie narzekam na odpalanie programów, natomiast ten problem jest dla mnie dziwny. System jest zainstalowany na SSD'ku, sprawdzałem. Tak poza tym odczuwam spadek wydajności konputera, pomimo niedawnej wymiany płyty głównej jak i procesora. Gry takie jak GTA V na średnich uciągają zaledwie 70 FPS. Może to wina płyty głównej i trzeba flashować BIOSa lub zaktualizować do niej sterowniki. Proszę serdecznie o pomoc.

Specyfikacja:

AMD Ryzen 5 3600

MSI Tomahawk MAX B450

AMD Radeon RX470

Corsair Vengeance 16 GB 3000Mhz

Wcześniej wspomniany SSD

Toshiba P300 1TB

SilentiumPC Vero M1 600W

Link to post
Share on other sites

No to teraz pytanie, czy on się hibernuje czy jak to tam microsoft nazywa (nie pamiętam czy jest z automatu obecnie), czy jednak wyłącza całkowicie, np bo zasilacz nie podtrzymuje, bo za mały pobór energii? 

 

Oraz czy instalowałeś system na czysto z płytki i przed aktualizacjami już to było... 

 

Ps, nie masz opcji fastboot-a, czy czegoś podobnego? 15 sekund post-u wygląda jak normalny długość... 

Link to post
Share on other sites

No to teraz pytanie, czy on się hibernuje czy jak to tam microsoft nazywa (nie pamiętam czy jest z automatu obecnie), czy jednak wyłącza całkowicie, np bo zasilacz nie podtrzymuje, bo za mały pobór energii? 

 

Oraz czy instalowałeś system na czysto z płytki i przed aktualizacjami już to było... 

 

Ps, nie masz opcji fastboot-a, czy czegoś podobnego? 15 sekund post-u wygląda jak normalny długość... 

1. Komputer wyłącza się całkowicie, hibernacja jest wyłączona.

2. System instalowany był jakieś 3 lata temu, dwa miesiące temu zrobiłem reset systemu na HDD.

3. O dziwo nie znalazłem, nawet pod zakładką "Boot" czy "Advanced".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...