Skocz do zawartości

Jaką obudowę wybrać? - SILENT BASE 601, czy Define R6


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

 

   tak jak w temacie zamierzam kupić jedną z obudów tj. be quiet! SILENT BASE 601 lub Fractal Design Define R6. Każda ma swoje plusy i minusy, natomiast mnie interesują mocne argumenty, które przemawiałyby za wyborem konkretnego modelu.

 

   Wewnątrz będzie pracował procesor AMD Ryzen 5 3600x chłodzony powietrzem innym niż box-owe, karta graficzna gigabyta gtx 1060 ti, płyta główna msi b450 tomahawk max, ramy G.SKILL FLARE X 2X8GB DDR4 3200MHZ CL14, 4 dyski dwa HDD i 2 SSD a wszystko zasilane za pośrednictwem zasilacza seasonic 650w wisienką na torcie jest napęd optyczny na slot 3.5. 

 

   Wybierając powyższe modele kierowałem się głównie jakością i ciszą, ale też ważny jest przepływ powietrza wewnątrz obudowy. Początkowo byłem za Define R6, ale kiepsko widzę zastosowanie na topie wentylatorów co kłóci się z koncepcją "silente" (stosując wentylator musimy zdjąć osłonę z wygłuszeniem) natomiast w SILENT BASE 601 wentylator osadzony jest niżej a top został zaprojektowany inaczej tj z wcięciami, a na bocznych ściankach wcięć otwory wentylacyjne co sprawia iż wentylatory nie są bezpośredni na płaszczyźnie topu - rozwiązanie wydaje się lepiej tłumić hałas. 

 

 

Proszę Was o pomoc w wyborze obudowy, innych modeli nie biorę pod uwagę.

 

 

Link to post
Share on other sites

Według mnie jeżeli ma być cicho to będzie piekarnik, a jeżeli ma być porządny przepływ powietrza to nigdy nie będzie tak cicho jak w pełnej zabudowie.

Nie da się mieć gąski i zjeść gąski :)

 

Trochę jak z samochodami, nie wjedziesz BMW M2 w teren ale Jeepem już nie pokręcisz fajnych czasów na torze.

 

Wracając do tematu z tych dwóch obudów wybrał bym R6 ponieważ to ona wydaje mi się tą bardziej „pośrodku” aczkolwiek według mnie nie będzie ani super cicha ani chłodna.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Zestaw ze stopki. 

Obudowa BQ Silent Base 600.

Wentylacja: 2x140 front

                   2x140 top

                   1x140 podłoga

                   1x120 tył

Od ponad roku bezawaryjnie, cicho i chłodno.  :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

Przez pewien czas myślałem o Silent Base 600 (plus slot 3.5 na napęd), ale gorzej rozwiązany jest top w stosunku do 601 posiada mniej otworów wentylacyjnych. Skłaniam się ku R6 choć nie jestem pewien czy cena jest adekwatna do jakości i czy pod tym względem lepiej może wypadać 601.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...