Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Ostatnimi czasy mam dosyć dziwny problem z myszką (a właściwie już z myszkami). Zaczęło się paręnaście dni temu od starej myszki kulkowej. Wyglądało to tak, że mysz notorycznie zacina się podczas używania. Czyszczenie rolek nie pomogło. Sprawdziłem na 2giej, starszej myszy i wyglądało to podobnie (przycinanie, przeskoki kursora). Zwaliłem wszystko na mysz tudzież port PS/2. Jednak przedwczoraj kupiłem myszkę laserową pod USB i problem nie ustąpił. Można powiedzieć, że jest gorzej: poza przeskokami wskaźnik bezczelnie wędruje po pulpicie :wariat:, reaguje nieadekwatnie do wykonanych ruchów (zwalnia/przyspiesza).

 

Po odczynieniu egzorcyzmów, wyeliminowaniu zjawisk nadprzyrodzonych (w tym reinstalacja windy) przychodzi mi na myśl pytanie: czy wina może leżeć po stronie mobo (GA-K8NSC-939, bios F5)? Słyszałem o wadliwych portach, ale naraz USB i PS/2 ?

 

Dodam jeszcze, że w międzyczasie nie zmieniałem systemu radykalnie; a na czystym systemie zawsze mysz działała poprawnie.

 

EDIT

@Down

Zdarza się zarówno podczas użytkowania jak i w grach. To na pewno nie freezy. Ciężko mi to zdiagnozować...Możliwe, że mam niesamowitego pecha i wszystkie myszki + PCty jakie mnie otaczają tracą nad sobąkontrole (czyt. kontrolę myszki)

Link to post
Share on other sites

Powiedz kiedy to ci się najczęściej dzieje. Pytam ponieważ jeśli problem pojawia się tylko w grach to może to być po prostu spadek liczby FPS (tak miał kumpel) natomiast jeśli dzieje się to nawet podczas zwykłego korzystania z przeglądarki to nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...