Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

tak jak w temacie szukam obudowy w kwocie do max 600 zł, która zapewni mi możliwość : 

 

-montażu chłodzenia AIO kraken x62 na topie obudowy tak by nie kolidowało to z pamięciami ani płytą główną 

 

-możliwość zamontowania najlepiej 3 wentylatorów wtłaczających powietrze na froncie (ważne by front panel zapewniał dobry dostęp powietrza)

zależy mi również na w miarę dobrej jakości, oraz przemyślanym rozkładzie wszystkiego w obudowie. 
Aktualnie jestem posiadaczem Zalmana Z11 HF i powiedzmy sobie, że było średnio jeżeli chodzi o przepływ powietrza. 

Myślałem nad kilkoma obudowami mianowicie: 

https://www.x-kom.pl/p/509788-obudowa-do-komputera-phanteks-eclipse-p400a-tempered-glass-drgb-digital-white.html - Najtańsza opcja ale wygląda całkiem przyzwoicie + powinna spełnić chyba wymóg pod krakena na topie? 

https://www.x-kom.pl/p/378365-obudowa-do-komputera-fractal-design-meshify-c-blackout.html

ogólnie wszędzie polecana obudowa ale tutaj znowu wątpliwość czy na pewno zmieści krakena na topie + jedynie dwa wentylatory w zestawie. Spotkałem się też z narzekaniami na jakość wykonania. 

https://www.x-kom.pl/p/415547-obudowa-do-komputera-cooler-master-mastercase-h500p-mesh-white.html 
generalnie mój faworyt, który lekko wykracza poza budżet lecz tutaj znowu zaczynają się obawy czy faktycznie warto płacić, aż takie pieniądze za budę. Chciałbym zapytać się was co sądzicie na ten temat i czy faktycznie temperatury mogą być jakoż znacząco niższe od pozostałych? 

Jeżeli chodzi o dodatkowe informacje, która mogą okazać się pomocne to procesor posiadam aktualnie podkręcony na stabilne 4,6 Ghz oraz napięcie 1,35 V. Temperatury na aktualnym chłodzeniu (Fortis 3) oscylują w grach w granicach 70/72 stopni, przy maksymalnym obciążeniu procesor jest w stanie osiągnąć 80/82 stopnie. Głównym czynnikiem powstawania też takich temperatur w obudowie jest 390x od gigabyte, który osiąga 85/87 stopni. Karta ta będzie wymieniana razem z obudową na 5700 XT Aorus, która mam nadzieje będzie chłodniejsza. 

Link to post
Share on other sites

Osobiście brałbym Meshify C ze względu na jakość wykonania (w porównaniu z trochę tandetnym Phantexem), ale na pewno nie wejdzie do niego AiO 280 na top (max to 240).

Z kolei ten CM to trochę odpust, ale wygląda solidnie. A może Meshify S2? Tam zmieści się 280 na top (przy niskich RAMach).

Link to post
Share on other sites

Po prześledzeniu kilkunastu filmików,recenzji,testów w internecie wybór padł właśnie na 
https://www.x-kom.pl/p/475120-obudowa-do-komputera-fractal-design-meshify-s2-biala-tempered-glass.html 

Mam nadzieję, że nie będę żałował wyboru, ponieważ mocno się zastanawiałem między Fractalem a CM H500 właśnie. 

Odnośnie chłodzenia to do S2 na top wchodzi spokojnie radiator zarówno 280 jak i nawet 360 więc powinno to starczyć w przyszłości pod coś większego :) 

Link to post
Share on other sites

Doczytaj dokładnie, co do radiatora, bo może i wejdzie konkretny model chłodzenia, ale niekoniecznie Kraken. Do mojej na top też teoretycznie wejdzie chłodzenie/radiator 280, a jednak Kraken by nie wszedł. Wejdź na stronę NZXT i/lub Fractala i sprawdź kompatybilność.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Po prześledzeniu kilkunastu filmików,recenzji,testów w internecie wybór padł właśnie na

https://www.x-kom.pl/p/475120-obudowa-do-komputera-fractal-design-meshify-s2-biala-tempered-glass.html

 

Mam nadzieję, że nie będę żałował wyboru, ponieważ mocno się zastanawiałem między Fractalem a CM H500 właśnie.

 

Odnośnie chłodzenia to do S2 na top wchodzi spokojnie radiator zarówno 280 jak i nawet 360 więc powinno to starczyć w przyszłości pod coś większego :)

Czasem na topie łatwiej zamontować 360 niż 280,ze względu na szerokość. Ja dlatego wybrałem Freezera 360, bo Arctic dał potężną chłodnicę o grubości 37mm (tyle ma bez wentylatora) i 280 na pewno zahaczałaby o RAM. A obudowę mam gabarytowo taką samą jak Meshify S2.

Kraken 280 wejdzie do S2, ale pod warunkiem, że RAM nie będzie wyższy niż 36mm - dlatego zapomnij o "migających" pamięciach, czytaj specyfikację przed zakupem.

Link to post
Share on other sites

I jak upchales tam krakena ? Myśle nad ta obudowa pod Corsair H150i pro :) tylko szukam jakis info czy sie tam zmiesci :)

Wszedł prawie, że bez problemu, tyle tylko, że mam wysokie radiatory na ramach i jeden wentylator dotyka radiatora pamięci. Nie przeszkadza mi to ponieważ chciałem po prostu mieć chłodnicę na topie i udało mi się to. Montaż chłodzenia i całej reszty w tej obudowie to generalnie bajka, bardzo fajnie mi się to wszystko przekładało. 

Koniec końców wybrałem też krakena ale x62 więc myślę, że ten H150i wejdzie bez najmniejszego problemu i nie będzie wadził o ram, nawet ten z wysokimi radiatorami :) 

Link to post
Share on other sites

Nie powinno być problemu z montażem większego chłodzenia, szczególnie jeżeli nie masz super dużych pamięci ram, u mnie jedynie to można powiedzieć, że jest problemem. Aczkolwiek i tak chłodzenie weszło jedynie tak jak piszę jeden wentylator dotyka modułu pamięci, to wszystko. 

Przy 3x 120mm wentylatorach problem nie powinien występować według mnie, pomimo chłodnicy większej o 1mm. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...