Skocz do zawartości

Słuchawki + DAC/AMP


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kooneer,

Recommended Posts

Cześć, pierwszy post po długiej nieobecności. Przybieram się do zakupu słuchawek i już w 98% jestem pewny swojego wyboru (AKG K240 MKII), ale, że mam zintegrowany układ audio (chipset Realtek ALC-892), to stwierdziłem, że dokupię coś co odpowiednio je zasili i przetworzy dźwięk.
Do tej pory jechałem na starych Plantronicsach GameCom 780 :rotfl: Więc:

Budżet: 600-, to jest max. jaki mogę przeznaczyć na duet;

Czego potrzebujesz?Słuchawki (jeżeli macie do polecenia jakąś alternatywę dla AKG) i DAC/AMP

PrzeznaczenieSłuchanie muzyki, hobbystycznie zajmuje się produkcją muzyki (głównie podkłady rapowe, ale powoli uczę się też syntezy, więc mieszanie gatunków klubowych też jest)

Źródło: Źródło jest poszukiwane; Zastanawiam się nad kilkoma wyborami:

  • AudioQuest Dragonfly Black v1.5
  • FIIO E10K OLYMPUS2
  • coś z serii Behringer U-Phoria UMC (może UMC202HD)
  • FX Audio X3 lub X6

OczekiwaniaChciałbym aby grało to jak najbardziej naturalnie, żeby na procesie miksu nie zakłamywały mi częstotliwości (tj. żeby mi ich sztucznie nie podbijało aż nadto);
MuzykaEDM, Trap/Rap, Rock

 

No więc, tak jak pisałem, ten model słuchawek będę brał prawie na pewno chyba, że napotkam jakąś ciekawą alternatywę. Natomiast nie wiem jaki dobrać do tego wzmacniacz żeby to ładnie grało.
Pozdrówki

Link to post
Share on other sites

Z wymienionych posiadałem FIIO E10K OLYMPUS2 i do neutralnych nie należał. Oferował pobity, stukający bas. Gwoli ścisłości wymienione urządzenia to DAC+AMP, a źródłem nadal jest PC.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Niby tak... ale. :) To tylko audiofilska nomenklatura, żeby było bardziej fancy, która oznacza właśnie źródło. Do tego, moim zdaniem, niezbyt precyzyjna. Zasada działania jest prosta: Źródło -> DAC  -> pre-AMP/EQ -> AMP -> głośnik. Lata temu, gdy popularne były płyty CD, źródłem zwało się odtwarzacz CD, który miał w sobie źródło i DAC. Pełnił on więc dwie funkcje (odczyt + przetwarzanie) i wysyłał analogowy sygnał do wzmaka. Nikt wtedy nie zawracał sobie głowy, że nazwa nie odzwierciedla drugiej funkcji. Dzisiaj jest moda na wysyłanie sygnału po cyfrze do DAC w osobnym pudełku i nagle trzeba zdegradować źródło do transportu. A to właśnie w tym przypadku odtwarzacz faktycznie staje się czystym źródłem. Tak więc, jak to u audiofilów, wszystko na opak. Ale dzięki temu łatwo wcisnąć ludziom nieświadomym praw fizyki, że potrzebują tylu sprzętów i skosić ich portfele pięć razy za coś, co mogłoby kosztować ułamek ceny. To też tylko moja teoria spiskowa. :)

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Cd miał właśnie transport i dac i był źródłem. Źródło to to co oddaje analog. Cd dzielony dzieli się na transport i źródło. Transport to formalna nomenklatura. https://www.hifi.pl/recenzje/cd/rotelrdd980-rdp980.php Do dzisiaj używam takiego transportu Rotela, tyle, że nie mam już wolnostojącego DACa tylko używam tego wbudowanego w amplituner.

Link to post
Share on other sites

Trochę pogooglałem i wychodzi na to, że masz rację z transportem. W takim razie określenie źródło jest chyba przeterminowane. Weźmy jeden z moich torów audio: odtwarzacz plików -> DAC -> AMP -> słuchawki. W takim razie ten odtwarzacz jest transportem. Analog wychodzi z DAC, więc źródłem jest transport + DAC w dwóch pudełkach? A może w takim przypadku nie warto stosować pojęcia źródła?

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

AKG K240 Studio lub MKII + FX-Audio DAC-X6 i masz komplet.  Wersja K240 MKII różni się wyposażeniem - dodatkowe pady i kabel spiralny więc opłaca się tylko jeśli dopłata nie jest zbyt duża.

Właśnie mam okazję wyrwać nówkę sztukę za jakieś $55 z dropa i kusi tylko, że moja płyta nie ma wyjścia optycznego, więc pozostaje mi wpięcie pod USB, a podobno ten model interfejs USB potraktował po macoszemu i skupił się bardziej na S/PDIF

Edytowane przez kooneer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...