Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Telefonium.pl

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kredo

Kredo
  • Nowicjusz

• 11 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 15:05

Witam,

chciałem podpytać czy ktoś dokonywał zakupy na https://telefonium.pl/ ??

Na pierwszy rzut oka sklep wygląda normalnie, jednak po bliższym przyjrzeniu się nabrałem wątpliwości. Mianowicie:

- mają znacząco niższe ceny, niż gdzie indziej,

- dane kontaktowe na stronie są ubogie/praktycznie zerowe,

- adres do zwrotu, to adres inny niż ten w CEIDG, adres innego podmiotu (chyba, że już nie funkcjonuje, ale i to ciężko stwierdzić),

- w CEIDG niby podmiot o tym NIP istnieje od 1995 do dziś, jednak kody jakimi się posługuje nie pasują do sprzedaży detalicznej/online elektroniki

- opinii o sklepie w sieci też garstka

- historia strony www (Archive.org) pokazuje, że wcześniej byli z siedzibą (do 2018) w Łodzi, teraz Reda.

• 0

#2 pawluto

pawluto
  • Gaduła

• 374 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 20:19

Nigdy nie miałem styczności z tym sklepem , nigdy też nie miałem problemów i nie naciąłem się na przekręt bo zawsze wybieram sprawdzone sklepy (morele agito komputronik x-kom )

Strasznie powolna strona nie wzbudzająca zaufania. Ja nie ryzykowałbym tam zakupu.

• 0

#3 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10996 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 03 styczeń 2020 - 23:11

Najpierw parę razy do nich zadzwoń i zobacz czy odbierają. No i jak @up. Ja też wolę nie ryzykować dla 50-100 zł...

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#4 Kredo

Kredo
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 11 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 23:46

Trafiłem na ich ofertę przypadkiem na nokaucie. Zawsze gdy widzę atrakcyjną ofertę od nieznanego mi podmiotu, to włącza mi się tryb inwigilacji :)

Jeśli to lipa, to może ktoś trafi na ten temat zanim dokona tam zakupu. Może też jestem w błędzie. Jednak możliwość dokonania u nich zakupy wyłącznie poprzez przelew, to kolejny z powodów aby ich omijać.

• 0

#5 wodego

wodego
  • Nałogowiec

• 1528 postów

Napisano 04 styczeń 2020 - 08:38

Płatności: przelew na konto prywatne. Dzięki temu bezpośrednio sponsorujesz "właściciela" sklepu.

Działalność: Produkcja wyrobów jubilerskich i podobnych - zakupione telefony będą pozłacane, bądź wysadzane kamieniami, tak więc się opłaca.

Firma ma siedzibę w Redzie, telefon stacjonarny jest z Poznania, a mógłby być na Kajmanach.

Wnioski sobie wyciągnij.

• 3

#6 Kredo

Kredo
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 11 postów

Napisano 09 styczeń 2020 - 13:16

I się zaczęło - http://www.opiniuj24...e/Telefonium.pl

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych