Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy możecie podpowiedzieć, czy jest sens kupowania zegarka GPS dla dziecka? I jeśli tak to jaki model? Np. KLUG ma zegarki wodoszczelne, które działają pod aplikacje rodzica gdzie można ustawić geo ogrodzenie, słyszeć otoczenie, a nawet robić zdjęcia zdalnie z otoczenia. Bajerów sporo. Pytanie tylko, czy taki zegarek jest sens kupić? 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tu nie chodzi o to czy nas wyroluje, czy nie, bo starsze dzieci i tak znajdą sposób. I faktycznie trzeba dbać o zaufanie. Ale raczej taki zegarek sprawdzi się przy mniejszym dziecku. My taki zegarek kupiliśmy naszej 8 latce kiedy chciała zacząć chodzić sama do i ze szkoły. Droga była prosta, ale strach pozostawał. Pamiętam jak żona się denerwowała czy dotarła do szkoły. Wtedy znalazłem model Klug GPS KT04 i kupiłem, bo był dość tani. Na aplikacji widzieliśmy czy młoda dotarła do szkoły i jak wracała to widać była, że idzie, a nie gdzieś przepadła. Młoda czuła się samodzielna a my spokojni. I o to w tym chodzi. 

Edytowane przez szymanowski
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Smartwatch to fajna opcja dla dziecka, szczególnie w klasach 1-3. Zegarek przyda się nie tylko w drodze do szkoły, ale również na osiedlu, gdy maluch bawi się np. u sąsiadów. Nigdy nie wiadomo, co strzeli im do głowy. Często okazuje się, że zamiast bawić się na ogrodzie udali się na pobliskie boisko, czy też w inne miejsce. Dla rodzica to stres, ale z drugiej strony nie da się mieć pociechy non stop na oku. Teoretycznie większość ma smartfony, ale to jednak delikatne, a zarazem drogie urządzenie, a dziecko zwykle średnio martwi się o uszkodzenia. Moja siostra chwali sobie Xblitz Find Me. Zdobywa też wysokie miejsca. Ogólnie taka technologia, to jest sytuacja win-win. Dziecko ma frajdę z gadżetu, rodzic ma więcej spokoju. Nie odrzucajmy takich rozwiązań tylko dlatego, że jest to nowość. Niedługo będą tak popularne, jak za czasów naszej młodości zegarki z kalkulatorami :)

 

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Co jest złego w korzystaniu z nowoczesnych technologii? W dzisiejszych czasach mamy możliwości, a więc warto z nich korzystać. Osobiście uważam, że forma 'nadajnika' do plecaka nie sprawdzi się, bo dziecko wychodzi nie tylko do szkoły. Mój 9-latek w miarę swobodnie porusza się po osiedlu, wychodzi z kolegami na rower albo boisko. Zegarek z GPS-sem to fajna sprawa, tym bardziej, że wcale nie jest to kolejny głupi gadżet, który tylko pochłania czas. Moim zdaniem przydatne akcesorium, ja czuję się spokojniejsza, a wiadomo, że dziecko nie będzie brało smartfona, gdy idzie szaleć pod blok. My używamy Xblitz Watch ME i jestem zadowolona (nie znam się na tym - po prostu wybrałam jeden z tańszych polecanych

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...