Skocz do zawartości

Crucial Balistix LT 3000 CL15 OC


Recommended Posts

Witajcie.
Jakiś czas temu zakupiłem takie pamiątki z gorącego strzału:
https://www.x-kom.pl/p/509888-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-3000mhz-ballistix-sport-lt-red-cl15-2x8gb.html
Oczywiście zamysłem było wbicie ich wyżej od moich dotychczasowych Cruciali LPX, w których siedzią kości firmy Hynix.
To co udało się uzyskać bez jakiejś grubszej konfiguracji:
079d2da65b95e155med.jpg

Jak widać nie są to jakieś rewelacyjne wyniki. Pobieżnie przejrzałem rezultaty różnych użytkowników i zwykle na tych pamięciach wyciągali o wiele lepsze timingi. Nie mniej były to też inne platformy.
SA Voltage oraz IO voltage jest na auto póki co. Oczywiście płyta daje z tyłka napięcia. Nie wiem jakim zakresem się posługiwać, aby to było optymalne. Tutaj prosiłbym Was o porady.
Ram jest wbity na 1,4V
Czy patrząc na obecne wartości tych kości lepiej zjechać z taktowaniem i wrzucić ciaśniejsze timingi, czy zostawić tak jak jest ? tRCD jak również tRP wrzucone poniżej 19 uniemożliwia start systemu. Kości raczej nie zwrócę, bo już wiem, że są one zwyczajnie lepsze od Crucial LPX.
Jestem świadom losowości jeśli chodzi o temat OC,  jak również tego, że Kaby Lake nie ma jakiegoś nadzwyczajnego kontrolera, co też może być dużym ograniczeniem. Nie mam bladego pojęcia jakie wartości były wyciągane na tej platformie.
Testy były krótkie - Realbench i Call of Duty. Memtest poleci później, jeśli uda się uzyskać teoretycznie lepsze wyniki. Przy takich ustawieniach nic nie sypie.

PS. Bios na mojej płycie jest najnowszy jak widać na załączonym obrazku.
 

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Nie mam doświadczenia z OC na twojej platformie, u mnie na AM4, zen+b450 udało się je postawić na 3600@Cl14 i niby wszystko chodziło, Aida i inne testy nic nie sypały, ale testmem5 wywalał jednak błędy.  3600@CL16  jest "100% stable". na zen2 niektórzy je puszczają na 3733, timinigów nie znam. 

 

IMO wiele więcej nie osiągniesz, to i tak dobry wyniki +600Mhz vs stock, wersje bazowe 3200Mhz ponoć idą pod 4000Mhz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie wypieprzyło klucze w rejestrze po ciągłych resetach (zmiany ustawień + ewentualne freezy) i niestety musiałem stawiać system na nowo ;)  Zrobię sobie kopię zapasową i coś pogrzebię.. Te pamięci docelowo wylądują w nowej platformie. (prawdopodobnie Zen 3)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...