Skocz do zawartości

GTX 1660 super i problem z komputerem


Recommended Posts

Hej, wczoraj doszła do mnie karta od Palit GeFroce GTX 1660 super. Wszystko fajnie pięknie ale po podpięciu do komputera i uruchomieniu go windows odpala się dopiero za 3 razem. Potem jest niby ok ale po jakimś czasie kiedy np odpalam chrome i grę to zacina się wszystko i leci reset. Zrobiłem nawet format bo myslalem ze to stare sterowniki się gryzą ale nic nie dało.  Najlepsze pod wieczór mnie spotkało jak podłączyłem znowu ta nowa kartę to wgl obrazu nie było na monitorze, świtełko się tylko świeciło i nie było obrazu, bios startuje normalnie, karta chodzi normalnie. Nie mam pojęcia o co chodzi, pierwsze co mi przyszło na mysl to zasilacz, ale 600w bequiet to nie jakis no name. Chyba po prostu im zwrócę ta kartę i niech mi oddadza pieniądze, ale trochę szkoda bo tak naprawde nie wiem co sie mogło stać. Ktoś ma jakos teorię? Dodam, że jak podłączam satrą grafikę tj. GeForce 1030 GT działa bez problemu, nic sie nie dzieje jak podłączam 1660 GTX to są resety przy starcie i zdarzają się resety w trakcie grania czy robienia czegos. Temperatury sa w porządku bo sprawdzałem. Prosiłbym o jakies wskazówki. Nie mam możliwości podpiąć kartę pod inne urządzenie. Korzystam z przejściówki VGA - HDMI, co ciekawe wczesniej działało a potem juz wcale. Pomocy drodzy forumowicze :x

 

i5 -4440

2x 4gb ram

2x dysk ssd crucial

płyta gigabyte h81m-s1

zasilacz bequiet 600w

 

Link to post
Share on other sites
ale 600w bequiet to nie jakis no name

 

no niestety, rozczaruję Cię ale z jakości tej marki to została tylko nazwa :)

 

na początek postaraj się o inny zasilacz (te objawy wyglądają mi na uszkodzenie zasilacza)

 

aaa może .... druga sprawa, z tego co mi wiadomo GT1030 nie wymaga dodatkowego zasilania dopinanego ale GTX1660S na pewno już tak... czy podpinasz to dodatkowe zasilanie do karty? :)

 

no może też być uszkodzona ta nowa karta ... no cóż, czasem się zdarza

Edytowane przez Elomin
Link to post
Share on other sites

no niestety, rozczaruję Cię ale z jakości tej marki to została tylko nazwa :)

 

na początek postaraj się o inny zasilacz (te objawy wyglądają mi na uszkodzenie zasilacza)

 

aaa może .... druga sprawa, z tego co mi wiadomo GT1030 nie wymaga dodatkowego zasilania dopinanego ale GTX1660S na pewno już tak... czy podpinasz to dodatkowe zasilanie do karty? :)

 

no może też być uszkodzona ta nowa karta ... no cóż, czasem się zdarza

 

 

 

Oczywiście, że podłączam zasilanie do GTX, jest tam 8-pinowe wejście.  Zasilacz kupowałem w lutym 2018 i możliwe, że po tych kilku miesiącach mógł się "popsuć" i zamiast powiedzmy tych 600w daje mocy tylko 400? A jakbym przyszłościowo chciał myśleć o jakim zasilaczu to z jakie firmy? Trochę mnie dziwi taka sytuacja ponieważ czytałem różne specyfikacje ludzi i mają dużo mocniejsze niż moja a im 600w wystarcza, myślałem też czy przypadkiem pamięć w grafice nie poszła, ale jak wyczytałem to zupełnie inne objawy daje niż mój. Szkoda bo jednak bardzo cieszyłem się na nową grafikę a tu lipa, albo zwrócę towar na co mam 14 dni bez podania przyczyny albo będę musiał zainwestować w nowy zasilacz. Może dzisiaj uda mi się do znajomego pójść z tą grafiką i tam sprawdzimy jak się będzie zachowywać. Ale swoją drogą wydawać znowu kilka stów na zasilacz w ciemno to też taka trochę słaba taktyka ehhh

Edytowane przez damanos1993
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...