Skocz do zawartości

Asus Prime X470 , max 2666 mhz ddr4


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez nitomen,

Recommended Posts

Witam

 

Kupiłem zestaw ram g skill trident z 3200 cl16 -18-18 ,2x 8 GB, płyta Asus x470 z ryzen7 2700x . Domyślnie ram pracował na 2133 mhz , zmieniłem na 2666 i jest ok , plyta ma do 3700 z OC (a bios ma możliwość wyboru jeszcze wyzej) ,a wedle producenta 2666 jest bez OC . Powyzej 2666 albo nie wstaje bios , albo system sie na starcie wywala, zmiana napięcia na 1,35 u 1.36 nic nie daje. Chciałem ja do 3000 podnieść...

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

D.O.C.P to o ile pamiętam w asusowej nomenklaturze XMP. Wczytaj profil 3200, miałem taki zestaw (Prime X470-Pro+2700X+2x8GB 3200CL16) i działało od strzału. I pamiętaj o poprawnym włożeniu RAMu w drugi i czwarty slot licząc od procesora. Inaczej zapomnij o 3200.

Edytowane przez Navier
Link to post
Share on other sites

ok , mam 1 i 3 slot zdaje się , tak D.O C.P i odrazu 3200 mhz, ale mi powyżej 2666 nie wstaje bios więc 3200 to kosmos . Gskill na kościach Samsunga, zmienię sloty przy wymianie budy na większą za kilka dni i zobaczymy , w tej chwili nie dojdę do kosci bez wypinania 90% okablowaniaWysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Ktoś potrafi wytłumaczyć od czego sa te opcje w biosie ? Sama zakładka digi+ vrm wiem do czego służy, ale nie bardzo wiem co zmieniają dalsze zakładki. Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

97a9bbb0a6990b4fa858d496097828d0.jpg

Edytowane przez nitomen
Link to post
Share on other sites

Nie patrz na to (to co pokazałeś to konfiguracja sekcji zasilania CPU). Na razie przełóż pamięci do właściwych slotów i ustaw profil 3200. Jak będzie stabilnie to możesz zacząć się bawić w kręcenie wyżej ręcznie.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Niestety cos padlo ,podejrzewam płytę główną i padnieta sekcję zasilania..czekam na werdykt z serwisu ..sprzęt miesiąc po kupnie na gwarancji , mam nadzieję ze uznaja..https://youtu.be/a0CYEpIDhmY

Można zamknąć temat, po zmianie slotow ram pracuje na 3200 mh, komp zyje , pomyliłem wtyczki eps z pci i maskownica robiła zwarcie w gnieździe usb Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez nitomen
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...