Skocz do zawartości

Sluchawki+DAC


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kombajn,

Recommended Posts

Witam,

podczas uzytkowania zestawu Audio Technica ATH M50X w polaczeniu z DAC Behringer UMC22 i ustawieniu poziomu glosnosci miedzy 70%-100% w sluchawkach zwyczajnie pojawia sie szumienie. Nie jest ono jakos super glosne, ale jednak.

 

Zastanawiam sie czy jest mozliwosc calkowitego wyeliminowania tego problemu, czy moze to byc wina kabla?Sluchawek? A moze DAC samo w sobie jest slabe? Szczerze mowiac nie mam pojecia, a z tego co czytalem w internetach wszystko sprowadza sie do przeciagania liny miedzy ludzmi z zupelnie odmiennymi zdaniami, ktorzy przecza sobie nawzajem.  

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

To kwestia DACa. Ten Behringer to urządzenie zaprojektowane pod kątem mikrofonu. Obsługa słuchawek to drugorzędne zadanie i właśnie ci to wychodzi w praniu. Jak chcesz czysty dźwięk to trzeba było wybrać urządzenie dedykowane słuchawkom np FX-Audio DAC-X6 czy FiiO E10K

Link to post
Share on other sites

To kwestia DACa. Ten Behringer to urządzenie zaprojektowane pod kątem mikrofonu. Obsługa słuchawek to drugorzędne zadanie i właśnie ci to wychodzi w praniu. Jak chcesz czysty dźwięk to trzeba było wybrać urządzenie dedykowane słuchawkom np FX-Audio DAC-X6 czy FiiO E10K

Rozumiem, ma to sens. Nic no w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak pozbycie sie go i poszukanie innego. Dziekuje bardzo za odpowiedz.

Link to post
Share on other sites

Napisz jaki budżet wchodzi w grę to się coś dobierze.

Behringer to interfejs audio i jako taki miał po prostu inne założenia projektowe. To jest urządzenie które ma możliwie czyste wejście audio, zasila mikrofon (bo te studyjne wymagają zasilania), daje możliwość regulacji czułości wejść, na bieżąco wyświetla czy nie ma clipingu oraz można podpiąć słuchawki i mieć monitoring dźwięku w czasie rzeczywistym. 

Podczas gdy DAC/AMP ma za zadanie przetworzyć dźwięk cyfrowy o wysokiej jakości na możliwie czysty dźwięk analogowy oraz wysterować i zasilić słuchawki bo nie każde są równie łatwe w napędzeniu jak twoje M50x. Inne modele potrzebują o wiele wiele więcej mocy. Różne urządzenia do różnych zastosowań.

Link to post
Share on other sites

Pozwolę się podpiąć pod temat (za pozwoleniem :ups: ) i spytam kolegi kombajn o radę bo widzę, że się zna i bardzo bym prosił o odpowiedź.

W skrócie - mam z390 aorus master z zintegrowaną dźwiękówką i słuchawki AKG K240 MK II

"Gamingowy układ audio Realtek ALC1220-VB z SNR na poziomie 120 dB(A) zapewnia świetną jakość odtwarzanego dźwięku. Nad czystością sygnału oraz jego naturalnym brzmieniem czuwają wysokiej klasy komponenty, takie jak kondensatory Nichcicon i WIMA FKP2 oraz przetwornik ESS SABRE DAC ES9118."

O ile dźwięk po podpięciu do obudowy i ustawieniu wzmocnienia na III mnie satysfakcjonuje w grach i pozycjonowanie jest bardzo dobre o tyle po włączeniu programu "sound capture" od elgato, który jakby emuluje dźwięk na dwa źródła tracę bardzo dużo z sceny i "kroki" są mniej słyszalne. 

I tutaj nasuwa się pytanie - czy użycie wzmacniacza poprawi jakość sceny po uprzednim "stłamszeniu" w tym programie ? Jak widać wzmocnienie dźwięku w obudowie sobie nie radzi. Oraz czy użycie tych dwóch produktów, które podałeś wyżej oferuje jakość dźwięku znacząco lepszą jak moja zintegrowana karta w płycie ? 


 

Link to post
Share on other sites
O ile dźwięk po podpięciu do obudowy i ustawieniu wzmocnienia na III mnie satysfakcjonuje w grach i pozycjonowanie jest bardzo dobre o tyle po włączeniu programu "sound capture" od elgato, który jakby emuluje dźwięk na dwa źródła tracę bardzo dużo z sceny i "kroki" są mniej słyszalne.

Zawsze tak było, każde rozwiązanie emulacji dźwięku przestrzennego zawartego w oprogramowaniu karta Asusa czy Creativa zaburzało jakość pozycjonowania, obojętnie jaka byłaby to karta ,zawsze w pewien sposób pogarsza dokładność pozycjonowania. Wzmacniacz raczej tu nie pomoże.

 

Na niektórych słabych słuchawkach może jeszcze się to okazać przydatne ale im lepsze słuchawki, tym gorzej to słychać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kirolen

Musiałbym mieć tą konkretną płytę główną żeby ci powiedzieć co ta integra jest warta. W instrukcji obsługi znalazłem taki fragment:

Enabling Smart Headphone Amp The Smart Headphone Amp feature automatically detects impedance of your head-worn audio device, whether earbuds or high-end headphones to provide optimal audio dynamics. To enable this feature, connect your head-worn audio device to the Line out jack on the front panel and then go to the Realtek HD Audio 2nd output page. Enable the Smart Headphone Amp feature. The Headphone Power list below allows you to manually set the level of headphone volume, preventing the volume from being too high or too low. 

Czyli podpinasz słuchawki pod przednie wyjście na obudowie i w sofcie włączasz wzmacniacz słuchawkowy.

 

K240 nie są bardzo wymagającymi słuchawkami ale generalnie integry miały z nimi sporo problemu. Czy budżetowe DAC/AMPY pokroju FX-Audio lub FiiO dadzą lepszy efekt? Nie wiem. Nie miałem styczności z twoją płytą główną. Dadzą zdecydowanie lepszy dźwięk od zwykłej integry robionej po macoszemu jaką znajdziesz na 95% płyt głównych. Poza tym obstawiam że DAC-X6 ma więcej mocy niż dowolna integra na rynku. Generalnie jeśli masz trochę gotówki możesz kupić wysyłkowo np DAC-X6 i sprawdzić i w razie czego oddać - wszystko co kupujesz wysyłkowo możesz zgonie z prawem oddać do 14 dni.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Zastanawia mnie co za sprzęty używają "profesjonalni" streamerzy, którzy raczej z pozycjonowaniem problemów nie mają a tak samo jak ja nadają na dwa komputery. Aktualnie PC 1 ( alc 1220) nadaje poprzez HDMI dźwięk do karty przechwytującej w PC 2 i dopiero program sound capture robi jakby emulacje na ile urządzeń bym chciał - czyli mogę odpalić dźwięk na słuchawkach/głośnikach/monitorze i to wszystko gra jednocześnie. Tak jak wspominałem, bez programu jest w skrócie "miodzio" słychać każdy najmniejszy szelest, niestety po włączeniu programu o ile głośność nie pogarsza się znacząco to już ilość/jakość dźwięku docierająca do ucha jest co najwyżej "dostateczna". 

adivxv więc mówisz, że nic tutaj nie pomoże ? Nawet DAC-X6 zaproponowany przez kolegę kombajn ? Albo inny DAC, który da wyraźny przeskok ? W rozsądnej kwocie oczywiście. 

Nie chciałbym kupować sprzętu a potem go odsyłać. W końcu komuś potem muszą to sprzedać a osobiście nie chciałbym kupować czegoś - co wcześniej było otwierane. Zawsze jak coś kupuje to jest to przemyślana decyzja przez wiele dni/tygodni a potem już sprzęt zostaje. Dlatego każda opinia jest ważna i bardzo za każdą dziękuje! 

Link to post
Share on other sites

Hmm to może SMSL SH1 by ci pomógł

https://www.morele.net/wzmacniacz-sluchawkowy-smsl-smsl-sh1-black-ekstraktor-audio-6304265/?

Wpinasz go jako pośrednika pomiędzy urządzeniami połączonymi przez HDMI i dodatkowo puszcza dźwięk po wyjściu słuchawkowym. Na tym wyjściu miałbyś sygnał audio taki sam jak wychodzący z PC1

 

Szczerze mówiąc nigdy nie zajmowałem się streamingiem więc nie znam patentów jakie ludzie stosują

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites
adivxv więc mówisz, że nic tutaj nie pomoże ? Nawet DAC-X6 zaproponowany przez kolegę kombajn ? Albo inny DAC, który da wyraźny przeskok ? W rozsądnej kwocie oczywiście.

Kupno nowego urządzenia będzie mieć od razu wpływ na inną jakość dźwięku. Natomiast ustawienie wzmacniacza na twojej płycie całego problemu nie rozwiąże, o ile pomoże.

O ile dźwięk po podpięciu do obudowy i ustawieniu wzmocnienia na III mnie satysfakcjonuje w grach i pozycjonowanie jest bardzo dobre o tyle po włączeniu programu "sound capture" od elgato, który jakby emuluje dźwięk na dwa źródła tracę bardzo dużo z sceny i "kroki" są mniej słyszalne.

Graj na takich ustawieniach na jakich się da.Emulacje sobie podaruj. Zobacz czy się poprawiło po wpięciu o panelu przedniego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moja wina, że nie doprecyzowałem. 

Pisząc, że wpiąłem do obudowy miałem na myśli właśnie panel przedni w obudowie. Bez tego nawet nie byłbym w stanie dostatecznie napędzić słuchawek. (AKG K240 MKII) 
Mogę ustawić wzmocnienia z 3 poziomami. Odczuwam znaczącą różnicę pomiędzy 1 a 3 - więc może jeszcze lepsza karta dźwiękowa byłaby wstanie wrócić chociaż do poziomu dźwięku sprzed emulacji. Który jest przejrzysty i wyrazisty. 

 

 

Emulacje sobie podaruj.

Mam też trochę wrażenie, że mnie nie zrozumiałeś. Emulacja musi być - inaczej nie dam rady odtwarzać dźwięku jednocześnie przenosząc go do urządzenia przechwytującego umieszczonego w drugim komputerze, który służy do strumieniowania. 

Moje pytanie odnosi się tylko do tego, czy jest coś w stanie dać lepsze wzmocnienie i jakość dźwięku jak moja zintegrowana karta - która jak się domyślam, raczej jest jedną z lepszych i byle dźwiękówka za 100-250 zł dużo tutaj nie poprawi. 

Edytowane przez Kirolen
Link to post
Share on other sites

PC 1 (Służy do grania) w niego wpinam słuchawki  i na nim muszę mieć odpaloną emulację. 
PC 2 (Służy do streamingu) w nim mam kartę przechwytującą. 


Więc mogę tylko podpiąć coś do PC 1 - który musi emulować dźwięk i liczyć na to, że jakaś karta da na tyle dobre wzmocnienie, że scena z całym pozycjonowaniem będzie na dobrym poziomie. 

Chyba, że ktoś ma inny pomysł jak przesłać dźwięk do PC 2 (z PC1) i jednocześnie słyszeć dźwięki z PC 1 na słuchawkach - to byłbym wdzięczny za rady!:P Niestety bez emulacji mogę wybrać tylko jedno źródło. Jedna ścieżka leci po HDMI a druga po Jacku.  W programie do emulacji głośność mam na max. 

Pozwolę zacytować sam siebie z posta powyżej:

 

Moje pytanie odnosi się tylko do tego, czy jest coś w stanie dać lepsze wzmocnienie i jakość dźwięku jak moja zintegrowana karta - która jak się domyślam, raczej jest jedną z lepszych i byle dźwiękówka za 100-250 zł dużo tutaj nie poprawi. 

 
Link to post
Share on other sites

Używam tego do mikrofonu. Jednak nie bardzo wiem jakbym miał tym przenieść dźwięk na dwa źródła nie tracąc przy tym jakości dźwięku jak w tym programie do emulacji ? Z tego co udało mi się zauważyć - nawet Ci wielcy streamerzy używają programu Sound Capture do emulacji. Podejrzewam tylko, że mają lepsze "źródło" jak dźwiękówka zintegrowana. Oczywiście plusiki za pomoc lecą! :) 

Link to post
Share on other sites
Mogę ustawić wzmocnienia z 3 poziomami. Odczuwam znaczącą różnicę pomiędzy 1 a 3 - więc może jeszcze lepsza karta dźwiękowa byłaby wstanie wrócić chociaż do poziomu dźwięku sprzed emulacji. Który jest przejrzysty i wyrazisty.

Czyli mam rozumieć masz sprzęt, który nie daje czystego sygnału audio, a jego jeszcze zasyfia jakimś DSP (zapewne dts itp) ? Może być ciężko. Każdy trochę lepszy DAC poprawia aspekty sceniczne -przestrzenne. Może wyjść jeszcze gorsza qpa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...